Strona główna

      • ,,Nie dla szkoły, lecz dla życia się uczymy" (Seneka)
          • Wyniki konkursu „Zaczytany kot”

            We wtorek 7. 03. zostały ogłoszone wyniki konkursu fotograficznego „Zaczytany kot”. Jury miało ciężkie zadanie. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy gratulacyjne, wszyscy uczestnicy dostali dyplomy uczestnictwa oraz pochwałę za udział w konkursie. Cieszymy się razem z Wami. Ponieważ tematyka konkursu była nietypowa - zwycięskie fotografie również prezentujemy inaczej niż zwykle.

          • Różnorodność - to fakt i norma

            ​​​​​​Mobilna Strefa Ciszy - to sposób na uspokojenie i na odpoczynek od  wielu bodźców.

            Celem głównym tej innowacji, jak podaje w opisie projektu autorka, Pani Wioletta Matusiak, " była poprawa funkcjonowania uczniów z niepełnosprawnością (w spektrum Autyzmu) w realiach polskiej szkoły poprzez opracowanie modelu miejsca przyjaznego uczniom z nadwrażliwością słuchową i dotykową".

          • "Czytam sobie 10 lat"

            Dnia 28.02.2023r. dzieci klasy II z Zespołu Szkół w Klęce uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych prowadzonych w ramach programu "Czytam sobie 10 lat", w którym bierze udział Oddział dla dzieci w Bibliotece Publicznej Gminy Nowe Miasto nad Wartą.

            Dzieci przeczytały książkę pt: "Nelka I piesek Fafik " Doroty Łaskot-Cichockiej. Odpowiadały też na pytania dotyczące treści książki i opisywały tytułowego pieska Fafika.

          • Konkurs - PALIĆ NIE PALIĆ OTO JEST PYTANIE

            Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rawiczu zaprasza do realizacji XXIII edycji konkursu pod hasłem „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”, który skierowany jest do uczniów klas V szkół podstawowych.

            Tegoroczne zadanie konkursowe będzie polegać na przygotowaniu lapbooka przedstawiającego wiadomości i ciekawostki na temat składu dymu papierosowego, szkodliwości palenia tytoniu i inhalowania e-papierosów, skutków zdrowotnych i psychicznych palenia, biernego palenia, uzależnienia od nikotyny. Praca ma zachęcać jej odbiorców do życia wolnego od palenia papierosów i inhalowania e-papierosów, pokazywać wartości życia wolnego od nałogów.

          • Konkurs plastyczny "Wielkopolanka w folklorze"

            Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu serdecznie zaprasza uczennice i uczniów przedszkoli oraz szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Wielkopolanka w folklorze”.

            Celem konkursu jest rozwijanie twórczej aktywności plastycznej, rozbudzanie wyobraźni oraz kreatywnego myślenia i propagowanie zdolności plastycznych, a wszystko to w nawiązaniu do kultury ludowej Wielkopolski i wyjątkowego święta jaki jest Dzień Kobiet. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z tematyką konkursu, przedstawioną w regulaminie.

          • Zachęcamy do odkrywania swoich ukrytych talentów

            Szkolni amatorzy fotografii przyrodniczej – najpierw zaobserwowali, a później zaprezentują szkolnej społeczności świat flory. Tym razem grupa chętnych Uczniów wraz z Panią Izabelą fotografowała aloesy drzewiaste, które rosną w Klęce na jedynej w Polsce plantacji tej rośliny.

            Komponowanie kadru, czyli wybór fotografowanej sceny oraz ułożenia samego aparatu to ogromne wyzwanie - to również nauka uważności. A spoglądanie na fotografowany obiekt ( kwiat aloesu drzewiastego ) z różnych perspektyw np. : "żabiej", „ptasiej” lub „psiej” już niedługo zostanie zaprezentowane w szkolnym holu. Uczestnicy tej wyprawy mają za zadanie odszukać informacje na temat aloesa drzewiastego w Wikipedii, bo oprócz zajęć praktycznych – muszą wykazać się również wiedzą teoretyczną.

          • Dzień Przytulania Bibliotekarzy

            Być może niewiele osób wie, że 1 marca mamy Dzień Przytulania Bibliotekarzy. Geneza tego święta nie jest znana, ale z roku na rok cieszy się coraz ono coraz większą popularnością.

            Dlaczego? Bo podobno jesteśmy pomocni, uśmiechnięci, sympatyczni, dobrze znamy swoje zbiory, zawsze pomagamy w wyborze ciekawej literatury i niekiedy też przymykamy oko gdy nieco spóźniacie się z oddaniem książki 😊 Wasz nauczyciel-bibliotekarz czeka na Was każdego dnia z radością. Możecie zawsze liczyć na  pomoc w wyborze książki, dobre słowo i uśmiech. Zapraszamy do  poMOCnej biblioteki szkolnej.

          • Spotkanie informacyjne dla uczniów klasy 8

            Uczniowie klasy 8  w dniu 28. 02. wzięli udział w spotkaniu informacyjnym dotyczącym zapoznania się z  ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wielkopolskiej.

            W czasie spotkania przedstawiona została oferta kształcenia oraz aktualne kierunki. Młodzież została zapoznana z prezentacją multimedialną o szkole. Dodatkowo każdy ósmoklasista otrzymał broszurę rekrutacyjną, w której zawarte są szczegółowe informacje o „ Rolibudzie”, a także słodki upominek z logo szkoły.

          • „Epickie Pi”

            Zachęcamy do wzięcia udziału w II edycji ogólnopolskiego konkursu matematyczno - plastycznego

            „Epickie Pi” w kategoriach: I. Rysunek i malarstwo, II. Rzeźba, III. Pozostałe dziedziny wyrazu artystycznego, IV. Minecraft. Regulamin oraz najważniejsze informacje znajdują się TU

          • Warsztaty rękodzieła w bibliotece szkolnej

            Zapraszamy Czytelniczki i Czytelników na wyjątkowe warsztaty tworzenia pięknej, kolorowej biżuterii.

            Podczas warsztatów nauczymy się wykorzystywać różnorodne materiały i techniki tworzenia biżuterii. Będziemy wykonywać bransoletki, którymi będzie można obdarować swoją przyjaciółkę lub najbliższą osobę, a także będzie to super pomysł na prezent z okazji Dnia Kobiet. Uwaga – ilość miejsc ograniczona. Zapisy i szczegóły w bibliotece szkolnej.

          • Nawet myszki idą do nieba?

            Dnia 24. 02. 2023r. klasy 1-3 były w kinie Echo w Jarocinie na adaptacji powieści czeskiej pisarki – Ivy Procházkovej – pod  tytułem "Nawet myszy idą do nieba ".

            "...Czmyszka – mała myszka, niepoważnie traktowana przez rodzeństwo i przyjaciół, czuje, że powinna wszystkim udowodnić swoją odwagę. Wie, jak to zrobić! Wypowie pojedynek lisowi. Nie spodziewa się jednak, że utarczka z Rudeuszem zakończy się w zupełnie nieoczekiwany sposób. Zwierzęta trafiają do zwierzęcego nieba. Tam razem wyruszają w podróż, podczas której zżywają się ze sobą, zapominając, że na ziemi myszy i lisy są zwykle zaciekłymi wrogami". / źródło: https://nhef.pl/baza-filmow/nawet-myszy-ida-do-nieba-nowosc

          • Z wizytą w szkolnej bibliotece

            #ratownicyczytelnictwa #wszystkieręcenapokład #obszar1dzieci #obszar2nauczyciele #obszar3rodzice #obszar4współpraca

            By poznać lepiej „magiczne miejsce”, w którym mieszka Wróżka Czytadella - dzieci z oddziałów Liski i Sowy odwiedziły szkolną bibliotekę Zespołu Szkół w Klęce. Pani bibliotekarka przypomniała o zasadach panujących w bibliotece, jak trzeba obchodzić się z wypożyczoną książką oraz jak o nią dbać. Mali Czytelnicy już doskonale wiedzą, że mogą „ buszować” między regałami i wyszukiwać dla siebie interesujące książki. Każde dziecko wypożyczyło książeczkę oraz wybrało dla siebie magazyn dla dzieci „ Świerszczyk”. Na koniec wizyty pani Izabela przeczytała małym Czytelnikom „ List do wszystkich dzieci w pewnej bardzo ważnej sprawie” autorstwa Juliana Tuwima, porozmawiała o treści tego przesłania i umówiła się na kolejną wizytę miłych Gości.

          • Wycieczka na plantację aloesów

            Dnia 23.02 przedszkolaki wybrały się na pieszą wycieczkę do szklarni aloesów. Jest to jedyna w Polsce, a największa plantacja w Europie - szklarniowa uprawa aloesu drzewiastego. Pan Janusz Adamiak (a prywatnie tata Mateusza) zapoznał nas z cyklem uprawy tej ciekawej rośliny. Dowiedzieliśmy się, jak właściwie pielęgnować sadzonkę aloesa, by była prawdziwą ozdobą naszego domu. Na koniec każde dziecko otrzymało kwiat aloesu, bo luty, to akurat czas kwitnienia tej pięknej i zdrowej rośliny. Dziękujemy Panu Januszowi za ciekawą opowieść na temat aloesów drzewiastych.

          • Nauka przez zabawę

            Lekcja przyrody z grą edukacyjną "Było sobie życie". Uczniowie klasy 4 podczas gry dydaktycznej utrwalali wiadomości dotyczące układu oddechowego, krwionośnego, trawiennego i nerwowego. Gra wywołała dużo emocji u graczy oraz utrwaliła wiadomości na temat funkcjonowania poszczególnych układów w życiu człowieka.

          • Podziękowanie

            W prawdzie podziękowanie, które otrzymaliśmy skierowane jest do szkolnego organizatora akcji Moc Promieni - Biblioteki szkolnej, ale nie byłoby to możliwie dzięki Wam drodzy Uczniowie, którzy aktywnie włączyliście się do akcji zbierania kredek. Dziękujemy😊

    • Zapraszamy do odwiedzenia nas na Facebooku

      • Zapraszamy do odwiedzenia nas na Facebooku
    • Projekty i Programy

      • brak danych
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Librus Synergia
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Logowanie