Strona główna

      • ,,Nie dla szkoły, lecz dla życia się uczymy" (Seneka)
          • Dzień Babci i Dziadka

            Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Dlatego dzieci z naszego przedszkola 27 stycznia gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z okazji ich święta.

            Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością oczekiwały zaproszonych gości. Licznie przybyli Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym.

          • Wypożyczamy nowości czytelnicze na ferie

            ​​​​​​Kto myśli, że literatury nie da się smakować – ten się myli. W naszej szkole Uczniowie - Czytelnicy mieli okazję zapoznać się z nowościami w nietypowy sposób. Pani bibliotekarka wraz z Pomocnikami Wróżki Czytadelli – przygotowała prawdziwą duchową ucztę -“DEGUSTACJĘ KSIĄŻEK”. Na szkolnym holu przez 2 dni mieliśmy możliwość zasiąść w literackiej kawiarence. Zamiast tradycyjnych dań serwowano właśnie książki – na przystawkę, danie główne oraz deser. Akcja- Degustacja Książek wpisuje się w działania projektowe programu "Ratownicy Czytelnictwa". To dobra okazja na nieustanne poszukiwania pomysłów na pokazanie uczniom, że książka to przyjemność. Wszystkie ręce na pokład! Czytanie jest SUPER!

          • Emotkowe POŻERACZE SMUTKÓW- warsztaty międzypokoleniowe

            Warsztaty międzypokoleniowe w Zespole Szkół w Klęce. Bierzemy udział w Ogólnopolskim Projekcie „Emotkowe Pożeracze Smutków”. 26. 01. Uczennice wraz z Seniorami spotkali się już po raz kolejny na wspólnych warsztatach- tym razem efektem wspólnych prac było wspaniałe rękodzieło, o wielkim przesłaniu - szyliśmy wspólnie DOBRO. Projekt polega na uszyciu Pożeraczy Smutków – tak zwanych emotek, a następnie przekazaniu ich wybranej przez siebie społeczności. My wybraliśmy dzieci z oddziałów szpitalnych. Postanowiliśmy rozszerzyć projekt o jeszcze jeden element i do każdej uszytej emotki zostanie dołączona zakładka z cytatem. Zakładki to efekt pracy uczniów, którzy wyszukiwali cytatów związanych z życzliwością. Projekt ten nosił tytuł: „ Ten cytat jest dla Ciebie”.

          • Skąd pochodzi kawa?

            Uczestnicy kółka EKO zdobywali wiadomości na temat kawy. Czy wiecie, że: kawa pochodzi z Etiopii, w Europie pokazała się dopiero w XVI wieku, a w XVIII wieku sprzedawano ją w aptekach? W Polsce pojawiła się po bitwie pod Wiedniem w 1863r. Kawowiec to wiecznie zielony krzew i drzewo. Rozróżnia się 40 jego gatunków. Rośnie głównie w Afryce. Nasiona kawowca to właśnie kawa, którą parzymy i pijemy. Zanim dojdzie do wypicia kawy, świeże ziarna kawy muszą być wysuszone a następnie prażone / palone , podczas tego procesu kawa nabiera aromatu i  ciemnego koloru.

          • Dzień Sekretarki i Asystentki

            Od kilku lat w Polsce 25 stycznia obchodzony jest jako Dzień Sekretarki i Asystentki. Chcemy skorzystać z okazji by w imieniu całej społeczności szkolnej docenić i podziękować Paniom: Paulinie oraz Violettcie, które wykonują w naszej szkole tę niewidoczną, ale bardzo ważną pracę- sprawiając, że wizyta w sekretariacie jest przyjazna.

          • Fizyka w życiu codziennym

            24. 01. uczniowie kl. 8 zaprezentowali wyniki swojej pracy projektowej. Wszystkie projdekty starali się zrobić bardzo starannie po części pomagali im przy tym rodzice. Uczniowie podkreślali, że podczas pracy nad projektami korzystali wiedzę, którą nabyli na lekcjach fizyki, a efekty ich pracy zaciekawiły wielu młodszych odkrywców.

          • Projekt- karnawał

            24.01. Klasa IV, jako klasa dyżurująca, przygotowała wystąpienie przed społecznością szkolną na temat karnawału. Uczniowie zaprezentowali przygotowane plakaty, obfitujące w ciekawostki dotyczące tradycji karnawałowych w Polsce i wybranych zakątkach świata. Wystąpienie urozmaiciła prezentacja multimedialna oraz quiz karnawałowy, który rozwiązany został wyśmienicie!

          • Spotkanie w Sztabie WOŚP

            Szkolenie zorganizowane przez GOK w Nowym Mieście nad Wartą dla wolontariuszy Sztabu Nowe Miasto nad Wartą. Spotkanie poprowadzili pan Maciej Kuderczak dyrektor GOK oraz pani policjantka Weronka Robak.

            W spotkaniu uczestniczyli Wolontariusze oraz opiekunowie: Zespół Szkół w Klęce, Szkoła Podstawowa w Kolniczkach, Szkoła Podstawowaw Boguszynie, Szkoła Podstawowa w Chociczy, Zespół Szkół Nowe Miasto nad Wartą.

          • Śnieżne inspiracje

            ❄️❄️❄️Girlanda śnieżynkowa na zajęciach plastyki w klasie IV. Co prawda śniegu brakuje w miesiącu styczniu, ale dekoracja z śnieżynkowej girlandy być może przywoła zimową aurę. Świetna dekoracja okna lub pokoju❄️❄️❄️

          • Dzielenie się - jest SUPER!

            Dzielenie się z innymi ludźmi tym, co mamy, jest jedną z najpiękniejszych rzeczy, jakich możemy dokonać w swoim życiu. Nieważne, czy jesteśmy bogaci, czy biedni. Zawsze można czymś się podzielić. Karolina podarowała przedszkolakom kolekcję puzzli. Dzieci bardzo się ucieszyły i z ochotą układały obrazki. Dziękujemy Karolino!

    • Zapraszamy do odwiedzenia nas na Facebooku

      • Zapraszamy do odwiedzenia nas na Facebooku
    • Projekty i Programy

      • brak danych
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Librus Synergia
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Logowanie