Strona główna
Spotkanie z Panią górnik
Z okazji Barbórki 29 listopada w przedszkolu odbyło się spotkanie z panią górnik, Mileną Grzebyszak. Po przywitaniu z przedszkolakami górniczym Szczęść Boże, pani Mileną opowiedziała dzieciom o swoim galowym mundurze, wytłumaczyła jakie znaczenie mają kolory pióropusza na czapce i kto je nosi.
Dzieci mogły również zobaczyć różne skamieliny oraz wysłuchać legendy o św. Barbarze. Nasz gość przyniósł również dla każdego dziecka górniczą czapkę czyli "czako".
„Mała książka – wielki człowiek”- wyprawki dla pierwszoklasistów
Już są !!! Wyprawki czytelnicze dla klasy I od Instytut Książki. Uwielbiamy tę inicjatywę! Co roku czekamy na pakiet, by nasi świeżo pasowani na czytelnika pierwszoklasiści otrzymali "własną parę skrzydeł". Na wynos, i na własność. Życzymy Wam zaczytanego dnia!
Kampanii „Mała książka – wielki człowiek” został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
Wyniki szkolnego konkursu fotograficznego- głosowanie online
Dziś zostały przedstawione wyniki pierwszego etapu konkursu fotograficznego "Zostań twórcą kalendarza szkolnego". Spośród 16 zdjęć, które wpłynęły- zostało wybranych pięć, z największą ilością lajków.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy tym, którzy głosowali. Przypominamy, że konkurs trwa nadal. Teraz czekamy na zdjęcia, które wpisują się w temat "Dyniowo kolorowo".
Wyniki konkursu fotograficznego ,,Zdjęcie z ramką"
Dziś rozstrzygnięty został konkurs organizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Krajobrazu.
Zadaniem konkursowym było wykonanie ramki, w której znajdować się miało zdjęcie wybranego krajobrazu naturalnego. W konkursie wzięło udział 10 uczniów klas III- VIII.
I miejsce - Stanisław Wolski
II miejsce - Alan Jędrzak
Szkoły Dobrostanu - Wyciszamy przerwy. Wyciszamy szkoły. Wyciszamy się
W dniu 24. listopada odbyła się zorganizowana przez Fundację Szkoła z Klasą - Konferencja pt.: Szkoły Dobrostanu ( celem projektu jest stworzenie innowacji pedagogicznej, która podniesie świadomość roli szkoły we wzmacnianiu zdrowia psychicznego uczniów). Podczas konferencji eksperci opowiedzieli o tym, dlaczego dbanie o dobrostan buduje wspólnotę, jakie obszary zdrowia psychicznego są kluczowe w szkole oraz dlaczego pozornie małe codzienne aktywności, działania i gesty mogą wiele.
Andrzejkowe szaleństwo w kl. 4 - 8
Magiczna pełna atrakcji dyskoteka. W piątkowe popołudnie odbyła się dyskoteka w Zespole Szkół w Klęce dla uczniów Zespołu Szkół w Klęce. Dyskotekę przygotował Samorząd Uczniowski z opiekunami Mariolą Dzierla i Katarzyną Florkowską przy współpracy z Radą Rodziców Zespołu Szkół w Klęce. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za super zabawę andrzejkową - jesteście niesamowici! Szczególne podziękowania dla pań z Rady Rodziców za przepyszne zapiekanki, które przygotowane zostały przez p. Honoratę Grocholską i p. Agatę Nagłą
Andrzejkowe tańce w klasach 1 - 3
Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Klęce z opiekunami M. Dzierla i K. Florkowską przygotował dyskotekę andrzejkową dla młodszych dzieci. Były wróżby, super tańce i oczywiście mała przekąska dla dzieci przygotowana przez Radę Rodziców Zespołu Szkół w Klęce. Radosne uśmiechy dzieci pokazały, że dyskoteka sprawiła wszystkim dużo radości.
Warsztaty kulinarne połączone z Dniem Pluszowego Misia w klasie 3
Dnia 24.11. 2023r. uczniowie z klasy 3 połączyli Dzień Pluszowego Misia, który obchodzony jest 25 listopada na całym świecie z warsztatami kulinarnymi. W miesiącu listopad zagościł blok czekoladowy z pysznymi darami jesiennymi orzeszkami. I był taki trochę nietypowy bo serwowany w foremkach do babeczek. Pychotka
Spotkanie z Panią Reginą Gruchalską
Dnia 24.11. 2023r. Uczniowie klas 1 - 3 wzięli udział w spotkaniu z panią Reginą Gruchalską, nauczycielką, pisarką i ilustratorką książek dla dzieci. Dzieci wysłuchały kilku wierszykow o misiu oraz brały udział w rożnych grach.
Dzień Misia w przedszkolu
Czy to jutro czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś, dorosłym w wersji nie chce-misie, nudzi-misie, zepsuło-misie ....
Dzień Pluszowego Misia w oddziale przedszkolnym. Dzieci zaopiekowały się misiami, zapoznały się z książeczkami o misiach oraz obejrzały film o historii wprowadzenia tego dnia.
„Śladami historii Nowego Miasta nad Wartą"
Średniowieczne potyczki - inaugurację questu „Śladami historii Nowego Miasta nad Wartą".
QUEST to edukacyjna gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy inauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania!
Program wydarzenia przedstawia się następująco:
10.00-10.50 – Pokaz walk średniowiecznych – Poczet Wierzbięty z Krotoszyna, strzelanie z łuku
Sukces Kornelii
W dniu 21. 11. troje uczniów reprezentowało Szkołę Podstawową w Klęce w Gminnym Konkursie Recytatorskim dedykowanym Wisławie Szymborskiej z okazji 100-lecia urodzin Noblistki pt. „ Chociaż słyszymy - nie wierzymy”. Deklamowali następujące wiersze: Nikola Drzewiecka „Ludzie na moście”, Kornelia Stanisławiak „Nienawiść” i Stanisław Wolski „W zatrzęsieniu”
Konkurs Literacko-Plastyczny
Zapraszamy do udziału w I Międzynarodowym (III Ogólnopolskim) Konkursie Literacko-Plastycznym „Wszyscy Święci Europy – wpływ wybitnych postaci na cywilizację europejską i kulturę Ojczyzny”. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych. Jest adresowany do młodych Polaków i Ukraińców, ale mogą wziąć w nim udział również dzieci innej narodowości. Na plakacie jest kod QR, po zeskanowaniu którego można przejść na stronę internetową organizatora- do zakładki z regulaminem konkursu w języku polskim i ukraińskim.
Matematyczne sukcesy
Dziś na porannym spotkaniu ze społecznością szkolną zostali nagrodzeni drobnymi upominkami uczniowie, którzy w poprzednim tygodniu odczytali wiadomości z zaszyfrowanej tabliczki mnożenia. Siedmioro uczniów: Michał z kl. 4, Nikola z kl. 4, Lena z kl. 4, Zofia z kl. 4 Inez z kl. 3 Wojciech z kl. 5 i Maciej z kl. 4 rozszyfrowało wszystkie pięć wiadomości, zdobywając ( dodatkowo) honorowy tytuł "Szkolnego specjalisty od tabliczki mnożenia" :)
Królowa i Król ŻYCZLIWOŚCI- plebiscyt szkolny
W ramach Dnia Życzliwości poMOCna biblioteka szkolna przeprowadziła IV plebiscyt wśród uczniów klas I - VIII na „ KRÓLOWĄ I KRÓLA ŻYCZLIWOŚCI”.
A gdybyście dzisiaj mogli przygotować dla innych coś specjalnego, co by to było? Zdjęcie z książki Ellen Surrey, "Pięknie dziękuję", wydawnictwo Babaryba.
Dzień Życzliwości
Autentycznej życzliwości nie można kupić, ale można jej doświadczyć. Życzliwości nie trzeba się uczyć, wystarczy ją okazywać. Każdego dnia. Wystarczy uśmiech, miłe słowo - tak mało a zarazem tak wiele. Dlaczego warto pielęgnować życzliwość? Jaka jest jej niesamowita siła? Zachęcamy Was do chwili refleksji na temat roli życzliwości w dzisiejszych " trudnych " czasach. Może dziś podziękujesz komuś? Warto spróbować. Oto kilka propozycji.
Projekty i Programy
- brak danych
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Kalendarz
- brak danych
Logowanie