Strona główna
Dzień sweterka świątecznego
W dniu 19. 12. Samorząd Uczniowski zaprosił całą Społeczność Szkolną do wspólnej zabawy. Świąteczny klimat został podkreślony przez szczególny strój - świąteczne sweterki i bluzy królowały w tym dniu w naszej Szkole.
Życzenia świąteczne na zajęciach języka obcego
FROHE WEIHNACHTEN! Uczniowie z klas 7 i 8 na zajęciach języka niemieckiego. Doskonaląc umiejętności językowe oraz kompetencje kluczowe uczniowie wykonali min-projekt związany z życzeniami w języku obcym. Projekt zakładał samodzielne wykonanie spersonalizowanej kartki świątecznej wykorzystując do tego generator online lub edytorze Canva wraz z wybranym tekstem życzeń w języku niemieckim. Uczestnicy zajec musieli najpierw wyszukać tekst życzeń, a następnie go przetłumaczyć i dostosować do wybranej przez siebie formy gramatycznej. Kolejnym etapem pracy było przesłanie wykonanej kartki jako w załączniku do maila ,co wpłynęło na poszerzenie umiejętności cyfrowych Uczennic i Uczniów.
Wyniki szkolnego konkursu fotograficznego- głosowanie online
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy tym, którzy głosowali. Przypominamy, że konkurs trwa nadal. Teraz czekamy na zdjęcia, które wpisują się w temat: " W świątecznym nastroju".
Zwycięzcy konkursu "W świątecznym nastroju" otrzymali karty podarunkowe do EMPIK-u. Serdecznie dziękujemy sponsorowi. Z niecierpliwością czekamy na Wasze kolejne prace.
Elektryczność w praktyce
Uczniowie klasy 8 jako podsumowanie zajęć fizyki z działu o prądzie elektrycznym wykonali makiety z zastosowaniem obwodów elektrycznych.
Podziwiane przez nasze młodsze koleżanki i kolegów prace zapewne nie byłyby tak atrakcyjne, gdyby nie pomoc rodziców i dziadków. Za co uczniowie klasy 8 serdecznie im dziękują.
Podziękowanie za udział w akcji "Przerwa na czytanie"
Oficjalnie ogłaszamy, że w IV Międzynarodowej edycji "Przerwy na czytanie" w 2023 r. czytało 563 800 osób z Polski i świata! Nasza Szkoła również przyczyniła się do tego czytelniczego sukcesu.
Ogromnie cieszymy się z każdej jednej osoby, która dzięki akcji polubiła czytać, która zmieniła zdanie na temat książek, która przyszła pierwszy raz do waszej biblioteki, która zabrała książkę do dalszego czytania w domu. To jest największy sukces akcji, który jest niemierzalny, a który mamy wielką nadzieję przyniesie owoce w przyszłości.
Podsumowanie konkursu plastycznego "Mój zębowy niezbędnik" Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Środzie Wielkopolskiej
18 grudnia 2023 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursuplastycznego "Mój zębowy niezbędnik" oraz wręczenie upominków uczestnikom. Wyróżnieni z naszej szkoły to: Malwina Jędrzak kl. 1, Maksymilian Kowalczyk kl. 2 i Alan Jędrzak kl. 3.
Gratulujemy wyróżnienia. Brawo!
Kolorowy Potwór- emocje w bibliotece
W związku z przystąpieniem poMOCnej biblioteki szkolnej do konkursu wydawnictwa Mamania „Szkoła Emocji”- „Kolorowy Potwór- emocje w bibliotece” Pani Izabela przeprowadziła „zmysłoczułe zajęcia” w klasach 1-3. Uczestniczki i uczestnicy zajęć zostali zapoznani z książką pt.” Kolorowy Potwór” autorstwa hiszpańskiej ilustratorki Anny Llenas . Dzieci rozmawiały o emocjach, nazywały je, przyporządkowywały kolory do poszczególnych emocji, zastanawiały się: czy są dobre i złe emocje. Podczas wspólnych rozmów okazało się, że dzieci wiedzą bardzo dużo o emocjach i potrafią je dobrze nazwać.
Pomysł na własnoręcznie wykonaną ozdobę świąteczną
Świetlne kule na zajęciach z techniki w klasie szóstej. Piękna dekoracja na święta Bożego Narodzenia.
"Mistrz pięknego czytania. Opowieści świąteczne"
14 grudnia odbył się konkurs "Mistrz pięknego czytania. Opowieści świąteczne" zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Nowe Miasto nad Wartą. Umiejętności pięknego czytania prezentowali uczniowie klas drugich i trzecich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali Zuzanna Bigaj, Alan Nowaczyk, Nina Krychowska oraz Urszula Hetmańczyk. Wszyscy wspaniałe przeczytali przygotowane teksty, a Nina decyzją jury otrzymała wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Wasza Super moc, to umiejętnoś pięknego czytania!
Inicjatywa w ramach uczestnictwa w projekcie Osehero
W związku z czasem przedświątecznych zakupów została zaplanowana akcja informacyjna polegająca na przygotowaniu ulotki informacyjnej. Broszurka oparta na materiale zawartym na stronie cert.pl na temat bezpiecznych zakupów w sieci.
Szkolna akcja zaplanowana była na następujące działania:
1-sze działania: Akcja Mikołajkowa - 06. 12. Uczniowie mogli zapoznać się z ulotką w przygotowanym specjalnie miejscu na korytarzu szkolnym.
Ramka pomocowa
Ramka pomocowa to informacja o telefonach zaufania oraz infolinii wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych, którzy potrzebują pomocy. Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
Szkolny Dzień Sweterka Świątecznego
Samorzą Uczniowski zaprasza do wspólnej zabawy całą Społeczność Szkolną.
CO ROBIĄ NASZE DZIECI W SIECI, CZYLI RAPORT Z NAJNOWSZEGO BADANIA NASK „NASTOLATKI 3.0”
Szanowni Państwo, 4 grudnia odbyła się premiera najnowszej edycji raportu z badań „Nastolatki 3.0”. W załączeniu przesyłamy Państwu list przewodni od zastępcy Dyrektora NASK ds. Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej oraz skrót raportu. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi wnioskami z badania, które dotyczą obecności dzieci i młodzieży w sieci.
Wyróżnienie w międzynarodowym projekcie
Grupa uczniów z klasy 7 wraz z Panią Izabelą Zwierzchlewską wzięła udział w projekcie międzynarodowym pt. „ Das blaue Blatt”( „Niebieski liść”). W projekcie międzynarodowym wzięło udział ponad 100 uczniów z Niemiec, Austrii, Włoch, Hiszpanii, Szwajcarii, Islandii, Ukrainy, Nambii, USA, Tunezii oraz z Polski – reprezentowanej przez Naszą Szkołę. Celem projektu było napisanie krótkiego opowiadania inspirowanego grafiką austriackiego malarza i fotografika Manfreda Bockelmanna. Pomysł na projekt zrodził się przy okazji powstania wystawy podsumowującej dorobek artystyczny artysty w związku z Jego 80. tymi urodzinami. Wystawa została zorganizowana przez Muzeum Rudolfa Stolz w Sexten.
Podziękowanie za udział w ogólnopolskiej akcji
Cieszymy się bardzo, że w naszej szkole jest twórcze i otwarte miejsce, w którym absurd nie czytać 😊
Zapraszamy do poMOCnej biblioteki szkolnej – każdego dnia.
Cykliczne spotkania z twórczością Reginy Gruchalskiej
Z twórczością pani Reginy Gruchalskiej w tym roku szkolnym uczniowie klas 1 - 3 spotykają się cyklicznie. Tym razem pani Regina zaprosiła uczniów klasy 2 do Jarocina, do szkoły, w której jest nauczycielką. W czasie spotkania integracyjnego naszych uczniów z wychowankami autorki, wspólnie poznaliśmy Jej kolejne wiersze. Uczniowie wykazywali się umiejętnościami czytania, uważnego słuchania oraz rozwiązywania rebusów. Twórczym zabawom towarzyszyła przemiła atmosfera. Dziękujemy bardzo za zaproszenie, wspaniałe przyjęcie oraz za wprowadzenie nas w świąteczny czas. Zapraszamy do Klęki.
Spotkanie świąteczne
Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją szkoły są coroczne Spotkanie świąteczne. Jasełka bożonarodzeniowe, to szczególne widowisko, które dostarcza oglądającym wielu wrażeń i wzruszeń. Uczennice i uczniowie naszej szkoły wystawiają je dla całej społeczności szkolnej oraz Przyjaciół naszej szkoły. Wzruszeni rodzice, dziadkowie oglądali występy swoich pociech podczas spotkania w szkole, odbywającego się w niedzielne popołudnie. Nasi uczniowie wcielili się w role aktorów, by z wielkim przejęciem, zaangażowaniem i wdziękiem odegrać swoje role. Mogliśmy po raz kolejny wspólnie przeżywać historię Maryi i Józefa sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to przyszedł na świat Zbawiciel, niosąc całemu światu miłość i pokój. Całość spotkania uświetnił występszkolnego chóru, który wprowadził przybyłych gości w śiateczny nastrój. Celem uroc
Projekty i Programy
- brak danych
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Kalendarz
- brak danych
Logowanie