W piątek 14. stycznia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana... nie sposób wymienić tych wszystkich postaci. Bardzo trudno było rozpoznć nie tylko dzieci, ale również panie wychowawczynie.Oto jak świętowali karnawał nasi najmłodsi :)
Aktualności
W karnawale- każdy lubi bale
E- skarbonki naszych Wolontariuszek
W tym roku ze względów na panującą sytuację postanowiono wprowadzić sprawdzoną opcję ( z ubiegłego roku) tzw. - eSkarbonki.
Jest to wirtualna puszka iWolontariusza. Poniżej umieszczamy linki do wirtualnych puszek Wolontariuszek z naszej szkoły - "wrzuć" do puszki wybraną przez siebie kwotę.
Przygotowania do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
13 stycznia obyło się spotkanie w sztabie WOŚP w GOKu w Nowym Mieście.
Wszyscy wolontariusze z naszej gminy zostali przeszkoleni oraz odebrali regulaminy, pakiety wolontariusza i spotkali się z przedstawicielami Policji w celu uzgodnienia zasad bezpieczeństwa.
Jubileuszowy, 30. Finał WOŚP zagra 30 stycznia 2022 roku. Mamy nadzieję, że tę datę już dobrze znacie i zapisaliście ją w swoich kalendarzach!
Tegoroczna zbiórka będzie przeznaczona dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.
Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.
Julka, Wiktoria, Oliwia i Konstancja - gratulujemy postawy i chęci aktywnego włączenia się w tegoroczną zbiórkę.
Już niedługo zostaną aktywowane e- skarbonki naszych WSPANIAŁYCH WOLONTARIUSZEK. Umieścimy linki na stronie szkolnej oraz na fb.
Sukcesy naszych Uczniów
Podczas apelu 11. stycznia zostały wręczone nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych w Gminnym Konkursie na Szopki Bożonarodzeniowe oraz w konkursie Skarpetkowy Zwierzaczek - Cudaczek.
Gratulujemy wygranej oraz faktu, że aktywnie włączacie się do różnego rodzaju projektów.
Sztuka prezentacji na zajęciach edukacji informatycznej
W multimedialnych czasach w których żyjemy naszym wystąpieniom często towarzyszy prezentacja multimedialna. Uczniowie klasy II zgłębiali temat na zajęciach edukacji informatycznej. Uczyli się również sztuki prezentacji, która przydaje się nie tylko w szkole. Poradzili sobie znakomicie.
Propozycja : Zielona Szkoła
Wszystkie informacje zostaną umieszczone na Librusie
Deklaracja do pobrania: Zielona_Szkola-_deklaracja.pdf
Podziękowanie dla uczniów klasy VII za udział w konkursie HERLITZ #EKOWYZWANIE
Uczniowie klasy VII otyrzymali podziękowanie za udział w konkursie i zestawy zeszytów z serii EcoLine.
Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim
10 stycznia 2022 uczniowie klas IV - VIII spotkali się z Panem Łukaszem Wierzbickim autorem książek dla dzieci i młodzieży, podróżnikiem i redaktorem.
Na spotkaniu pisarz w niezwykle ciekawy sposób opowiedział o przygodach Kazimierza Nowaka, który rowerem przemierzył Afrykę, oraz historię niedźwiedzia Wojtka, przyjaciela polskich żołnierzy z Armii Andersa, który jest bohaterem książki ,,Dziadek i Niedźwiadek”. Zabrał słuchaczy w rejs kajakiem przez Atlantyk, snując opowieść o Aleksandrze Dobie, który, jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent.
Historie bohaterów uatrakcyjniły prezentacja multimedialna i liczne egzotyczne rekwizyty przywiezione przez naszego gościa, a niespodziewane efekty dźwiękowe zaskoczyły zebraną publiczność.
Pan Łukasz zachęcał do podróżowania, odkrywania nowych pasji, bo jak zapewniał „gdy ruszysz przed siebie, na pewno spotka cię coś ciekawego…”.
Wszystkie publikacje pana Łukasza Wierzbickiego opisują prawdziwe historie, które usłyszał od swojego dziadka, sąsiadki oraz przyjaciela. Książkami tymi są: „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa”, „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana", "Historia prawdziwa”, „Wróżby dla Kuźmy”, oraz „Machiną przez Chiny”. Książki te dostępne są w naszej szkolnej bibliotece.
Historie bohaterów uatrakcyjniły prezentacja multimedialna i liczne egzotyczne rekwizyty przywiezione przez naszego gościa, a niespodziewane efekty dźwiękowe zaskoczyły zebraną publiczność.
Pan Łukasz zachęcał do podróżowania, odkrywania nowych pasji, bo jak zapewniał „gdy ruszysz przed siebie, na pewno spotka cię coś ciekawego…”.
Wszystkie publikacje pana Łukasza Wierzbickiego opisują prawdziwe historie, które usłyszał od swojego dziadka, sąsiadki oraz przyjaciela. Książkami tymi są: „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa”, „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana", "Historia prawdziwa”, „Wróżby dla Kuźmy”, oraz „Machiną przez Chiny”. Książki te dostępne są w naszej szkolnej bibliotece.
Oprócz tego biblioteka wzbogaciła się o autograf autora w 2 książkach- to bezcenna pamiątka i doskonały pomysł na prezent dla każdego bibliofila. Nie bez znaczenia jest także fakt, że w miarę upływu lat i rozwoju popularności danego autora wartość kolekcjonerska takich książek może wyraźnie wzrosnąć. Książka z autografem autora nadaje każdemu z utworów wyjątkowej wartości.
Informacja
Informacja dla Rodziców
„Mała książka – wielki człowiek”
Przypominamy, że szkolna biblioteka bierze udział w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”, który skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym.
Mali Czytelnicy będą mogli odebrać w prezencie przygotowane specjalnie dla nich Wyprawki Czytelnicze, w których znajdą: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece szkolnej, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru-Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” to praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.
Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.
A zatem ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ RODZICOW WRAZ Z DZIEĆMI PO "PIERWSZE CZYTANKI DLA..."
Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie
Od poniedziałku 3.01.2022r. do 9.01.2022r. nauczanie zdalne zgodnie z planem lekcji. Wszyscy uczniowie logują się na lekcje. Obowiązkiem każdego ucznia jest o przygotowanie się do zajęć lekcyjnych. Kończy się I semestr i w tym okresie będą wystawiane oceny śródroczne.
Przypominam 10. 01. 22r. wszyscy uczniowie wracają do nauczania stacjonarnego.Proszę śledzić również wszelkie informacje przekazywane przez MEiN, GI i MZ.
Na nadchodzący Nowy Rok 2022 życzę zdrowia, energii do podejmowania wszelkiego wysiłku
oraz realizacji zamierzonych planów i spełnienia marzeń.
Współpracownikom, Radzie Rodziców, Rodzicom, Przyjaciołom, Sympatykom szkoły w Klęce składam serdeczne podziękowania za współpracę, pomoc w podejmowaniu działalna n rzecz edukacji .
Róża Doerffer-Jambor
Dyrektor Zespołu Szkół w Klęce
27 grudnia Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego
Tuż po Świętach Bożego Narodzenia - w poniedziałek, 27 grudnia obchodzimy 103. rocznicę wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego - po raz pierwszy w historii naszego państwa wydarzenie, ważne dla każdego Wielkopolanina, będzie obchodzone jako święto narodowe.
Jest to wyjątkowa okazja do wyrażenia dumy i oddania hołdu wszystkim uczestnikom niepodległościowego zrywu - bohaterom walczącym o wolność. 27 grudnia 1918 roku rozpoczęło się powstanie, które miało przybliżyć Wielkopolan do upragnionej wolności. Powstańcy w krótkim czasie opanowali całą Wielkopolskę z wyjątkiem północnych i południowo – wschodnich jej obrzeży. Powstanie zakończyło się 16 lutego 1919 roku rozejmem w Trewirze, który rozszerzał na front powstańczy zasady rozejmu kończącego I wojnę światową z 11 listopada 1918 roku.
,,Świąteczna paka dla Radliniaka”
Dary zebrane podczas szkolnej zbiórki pod hasłem ,,Świąteczna paka dla Radliniaka” już dostarczone do schroniska w Radlinie! Zapewniam Was, iż pieski wyczuły, że czeka je jakaś smakowita niespodzianka, ponieważ przywitały mnie donośnym szczekaniem! Serdecznie dziękuję wszystkim Uczniom za okazane serce i wsparcie bezdomniakom. Jesteście wspaniali!
Opiekun Klubu Włóczykija
Ostatnie pożegnanie
Odeszła...
Lecz nie bez walki,
Każdy dzień był walką,
Walką o każdą sekundę życia,
Walczyła Ona, a my? A my będziemy pamiętać - żegnaj Elu!
Własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe
Święta Bożego narodzenia tuż, tuż... Uczniowie klas IV - VII przygotowali piękne ozdoby choinkowe. Bombeczki błyszczące, aniołki choinkowe - kreatywność na lekcjach plastyki.
Ręcznie wykonane ozdoby świąteczne zrobią wrażenie na każdym członku rodziny i z pewnością przypadną mu do gustu. W ten sposób przygotujesz także niepowtarzalne rękodzieło na prezent dla bliskich Ci osób. Nie ma jednak znaczenia, czy masz zdolności plastyczne. Uczucia włożone w wykonanie upominku oraz emocje i zabawa towarzyszące tej czynności nie zastąpią Ci żadne sklepowe ozdoby. Robienie dekoracji świątecznych będzie nie tylko świetną zabawą, lecz także rozwijającą formą aktywności.
Okres przedświąteczny to czas, w którym zazwyczaj wszyscy chętnie angażują się w przygotowania. Dotyczy to nie tylko przyrządzania wigilijnych potraw, lukrowania pierniczków i nakrywania stołu, ale również dekorowania domu. Nie ulega jednak wątpliwości, że to właśnie samodzielne wykonanie dekoracji sprawia najwięcej frajdy.
Kule świetlne to wspaniały pomysł nie tylko na bożonarodzeniową ozdobę, przy okazji stały się inspiracją do odnalezienia w spobie talentów fotograficznych.
Kondolencje
Życzenia
Życzenia
Życzenia Samorządu Uczniowskiego
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Wszystkie