W dniu 24. 03. 2025r. klasy 1 - 3 i zerówka wybrały się do kina Echo w Jarocinie na film "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica".
Bohaterowie popularnej serii filmów otrzymują pierwsze poważne zlecenie. Konkurs Hammarabi ma szansę stać się wielkim wydarzeniem w szkole w Valleby. Nagrodą jest starożytna księga, w której spisano zasady rozwiązywania sporów. Tuż przed rozpoczęciem konkursu książka znika w tajemniczych okolicznościach. Bez niej konkurs nie może się odbyć! Uczniowie szykowaliby się na próżno, a w dodatku szkoła straciłaby swój prestiż. Od początku zaangażowani w sprawę Lasse i Maia podejmują próbę odnalezienia zguby. Energiczna i przebojowa dziewczynka jest zupełnym przeciwieństwem nieśmiałego Lasse. Czy dzieci dojdą po nitce do kłębka do finału sprawy i jak w rozwiązaniu zagadki pomoże im biała gołębica?
źródło: https://www.nowehoryzonty.pl/vod-film.s?id=10718
Przygody Lassego i Mai można poznać z książek, które posiadamy w szkolnej bibliotece. Zaprqaszamy każdego dnia.