Brawa dla naszych trzech wspaniałych Antonich. Dziś ich zaangażowanie i niesamowity pozytywny vibe na temat naszej Szkoły zostały nagrodzone voucherem na jednorazowe zwolnienie z niezapowiedzianej formy odpytywania. Ciekawe, czy chłopcy teraz będą się uczyć, czy może zorganizują wielką imprezę na cześć swojego szczęścia? Gratulacje!
Przyjaciele naszej Szkoły
Uczymy się udzielać pierwszą pomoc
27. 02. w klasie 8 na lekcji edukacji dla bezpieczeństwa gościliśmy Pana Szymona Janiszewskiego, strażaka z OSP w Klęce, który przeprowadził szkolenie z resuscytacji krążeniowo - oddechowej.
Pan Szymon (absolwent naszej szkoły) przedstawił uczniom podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz zademonstrował prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej w przypadku osób dorosłych. Po zakończeniu pokazu wszyscy mogli praktycznie przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomie Little Anne QCPR - RKO osoby dorosłej z aplikacją.
Na spotkaniu uczniowie mieli możliwość poznania Defibrylatora AED oraz przyrządowe techniki udrażniania dróg oddechowych.
Dziękujemy za poświęcony czas oraz za praktyczne przekazanie tak ważnej wiedzy.
Dołącz do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej #ZACZYTANI Z BRATKIEM
Z radością informujemy, że poMOCna biblioteka szkolna nawiązała współpracę z Biblioteką BratkoGórze (Zespół Szkolno - Przedszkolny w Podgórzu), co zaowocowało przystąpieniem do wspaniałego projektu.
Czas na wspólne chwile pełne magii literatury! Głośne czytanie to nie tylko wspaniała forma spędzania czasu, ale także doskonała okazja do rozwijania wyobraźni i umiejętności językowych. Każda okazja do głośnego czytania jest dobra – czy to w domowym zaciszu, w parku, w szkole i w bibliotece szkolnej.
Zachęcamy wszystkich Uczniów do aktywnego udziału w akcji #ZACZYTANIZBRATKIEM. Wspólne czytanie nie tylko zbliża, ale także pozwala odkrywać nowe historie i bohaterów. Tym razem poznajemy Bratka.
Nie czekaj – dołącz do nas, bądź częścią tej wyjątkowej przygody literackiej! Razem sprawmy, by każdy dzień był pełen pasji do czytania. Zachęcamy do zapisów w poMOCnej bibliotece szkolnej.
Zachęcamy do pozapoznania się z przygodami BRATKA: https://ortograffiti.pl/bajki-bratka/
"Roślinkowa książka" inna niż wszystkie
Dziś w poMOCnej bibliotece szkolnej odbyło się kolejne spotkanie w ramach "Bibliotecznych czwartków", które przyciągnęło małych miłośników książek. Przedszkolaki, zanim zanurzyły się w tajemniczy świat "Roślinkowej książki" miały okazję poszaleć z kłębkami wełny. Podrzucały je, dotykały, zwijały i rozmawiały o swoich odczuciach — przy okazji odkrywając kolory, opisując wrażenia oraz wymieniając, co można stworzyć z wełny (kto by pomyślał, że skarpety mogą być tak fascynujące?)
Następnie dzieci przekroczyły próg literackiego raju, gdzie każda ilustracja w "Roślinkowej książce" - niezwykły zielnik z pięknymi włóczkowymi ilustracjami wydzierganymi przez Annę Salamon,z wierszykami autorstwa Alicji Krzanik. To była prawdziwa magia! „Nie ma nic bardziej kreatywnego niż wyobraźnia i odrobina wełny!”
Podczas spotkania dzieci zdobyły nie tylko nowe słownictwo i umiejętności opisywania swoich wrażeń, ale także poszerzały swoją wiedzę z dziedziny przyrody. Kolejna przygoda z książką? Zdecydowanie udana! Z pewnością to inspirująca wizyta w bibliotece, która wpłynie na wyobraźnię i miłość do czytania. „ Roślinkową książkę” zakupiono dzięki środkom pozyskanym z NPRCZ 2.0.
Pączkobranie :)
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie dla wszystkich w szkole tradycyjnego pączka.
Obchodziliśmy "tłusty czwartek" zgodnie z tradycją, kosztując słodziutkie pączki, które błyskawicznie znikały. Uśmiechy na naszych twarzach są dowodem na to, jak wiele sprawiłyście nam radości. Dziękujemy!!!
"Dieta pudełkowa" - zalecana przez dietetyków w "Tłusty Czwartek" na moment została wprowadzona do naszej szkoły. Mimo, że poznaliśmy wartość energetyczną jednego typowego pączka (60 g) : wynosi ok. 244 kcal (tj. 406 kcal w 100 g), to kto by się przejmował jakimiś kaloriami w dzisiejszym dniu? W końcu to tradycja.
Notatka graficzna autorstwa: Kropki &kreski
Oferta dla klasy 8
Zachęcamy do odwiedzenia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie.
Konkurs „Wielkopolanka w folklorze”
Dział Animacji Folkloru Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu serdecznie zaprasza uczennice i uczniów przedszkoli oraz szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Wielkopolanka w folklorze”. Celem konkursu jest rozwijanie twórczej aktywności plastycznej, rozbudzanie wyobraźni oraz kreatywnego myślenia i propagowanie zdolności plastycznych, a wszystko to w nawiązaniu do kultury ludowej Wielkopolski i wyjątkowego święta jaki jest Dzień Kobiet. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z tematyką konkursu, przedstawioną w regulaminie.
Szczegóły dotyczące konkursu, m.in. regulamin oraz kartę zgłoszenia, znajdą Państwo w załącznikach oraz pod adresem:
https://wbp.poznan.pl/folklor/aktualnosci/wielkopolanka-w-folklorze-konkurs/
Termin przesyłania prac i zgłoszeń mija 30.04.2025 roku. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in.: aparat Instax Mini 11, głośnik bezprzewodowy JBL Flip Essential 2 i słuchawki Huaweii Freebuds SE.
Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie. Trzymamy kciuki za Was.
Bierzemy udział w ogólnopolskim projekcie Cała Polska czyta na głos
Dziękujemy Malwinie z kl. 2, Wojciechowi z kl. 2 oraz Anastazji z kl. 5. Brawo dla Was.
Odwaga naszych uczestników jest inspirująca – każdy z pasją dzielił się swoimi umiejętnościami głośnego czytania, przenosząc nas w magiczny świat literatury.
To wspaniałe, jak słowo może budować więzi i rozwijać naszą wyobraźnię. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. W poMOCnej bibliotece szkolnej staramy się udowodnić, że czytanie na głos to nie tylko umiejętność, ale również wspaniała przygoda:)
Zachęcamy do obejrzenia nagrań na szkolnym fb.
Wizyta w kinie "Echo"
"Solan i Ludwig. Misja księżyc" to tytuł kolejnego filmu , na który 5, 6- latki oraz uczniowie klas 1-3 wybrali się do kina w Jarocinie. Wspólnie z bohaterami animacji podróżowali z norweskiej wioski Flaklypa na księżyc. Wyprawa była fascynująca i zakończyła się sukcesem.
Projekt: "Kobiety na Wzrost Partnerstwa dla Równouprawnienia"
W ramach projektu ,, Kobiety na Wzrost: Partnerstwo dla Równouprawnienia " realizowanego przez Fundację RP Sursum Corda w partnerstwie Szkolenia Rachunkowość, Doradztwo - Pośrednictwo Monika Wojtasik - Fabiszak odbyły się 3 dniowe warsztaty z zakresu równouprawnienia prowadzone przez Panią Agnieszke Bartlomiejczak.
Uczestniczki pogłębiły wiedzę na temat metod przeciwdziałania nierówności traktowania w środowisku zawodowym oraz życiu prywatnym. Ponadto w ramach tego projektu uczestnicy odbywają kurs florystyczny i asystent pomocy nauczyciela.
Tekst i fotografie: Agnieszka Bartłomiejczak.
Warsztaty międzypokoleniowe
Zapraszamy i czekamy na Was:)
Karnawałowa zabawa dla klas 1-3
Nasza szkoła zamieniła się 21. lutego w prawdziwą taneczną arenę. Samorząd Uczniowski zaprosił klasy 1 - 3 na karnawałową imprezę, na której panowały gorące rytmy i kolorowe stroje.
Pamiętajcie, że taniec to nie tylko ruch, to przede wszystkim sposób na wyrażenie siebie i… na zgubienie kilku kalorii. Uczestnicy przyszli z uśmiechami na twarzach, a szkolni DJ’e zadbali o to, by nogi same tańczyły. Niech ostatnie dni karnawału będą pełne śmiechu, kolorów i wspaniałych wspomnień. Cieszymy się, że ta wspólna zabawa była udana. Dziękujemy za organizację SU oraz za wsparcie organizacji imprezy szkolnej słodkim poczęstunkiem Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Klęce.
Współpraca z Publiczną Biblioteką w Nowym Mieście nad Wartą
Dnia 19.02. odbyły się spotkania klas 1-3 z paniami z Publicznej Biblioteki w Nowym Mieście nad Wartą. Klasa 3 miała zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w sieci. Klasy 1 i 2 - zagadnienia związane z poprawną pisownią. Ciekawe ćwiczenia bardzo dzieciom się podobały i z pewnością zostawią ślad w postaci przestrzegania przez nie przedstawionych zasad. Oczywiście wszystko z wykorzystaniem ciekawych pozycji książkowych.
Niezwykłe kwiaty aloesu drzewiastego
Wizyta przedszkolaków w zimowym ogrodzie. Nie zwykłe, ale niezwykłe aloesy zachwyciły dzieci kwiatami. Pan Adamiak przybliżył dzieciom ich ogromne znaczenie w lecznictwie i kosmetyce. Dziękujemy za zaproszenie i możliwość zobaczenia uprawy.
Ciekawa lekcja przyrody w przedszkolu
Spotkanie przedszkolaków z leśnikiem. Co w trawie piszczy? Dokąd tupta nocą jeż? Czemu dzięcioł w drzewo puka? Na te oraz wiele innych pytań przedszkolaków odpowiedzi udzielał Pan Jakub. Dzieci wykonały również karmnik dla ptaków.
Tydzień dla miłośników kotów i książek w poMOCnej bibliotece szkolnej
W poMOCnej bibliotece szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota- przez cały tydzień. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo kocich atrakcji, które nie tylko rozbawią, ale także rozwiną Waszą kreatywność i zdolności matematyczne! Na Czytelników czekały: Wykreślanki z kocimi hasłami (odkryj, co koty mają do powiedzenia), kodowanie (tak, koty też potrafią programować ), układanie kota z figur geometrycznych (bo każdy kot to mały geometra), kolorowanki matematyczne (koloruj i rozwiązuj jednocześnie), a na koniec gra „Wyturlaj kota” oraz ciekawostki na temat dzikich kotów. W zajęciach warsztatowych uczestniczyły zarówno dzieci z przedszkola, jak i uczniowie z klas 1 - 8.
Zadania te nie tylko pobudzały wyobraźnię, ale także wprowadziły odrobinę uważności, która jest niezbędna w nauce. W końcu, nauka to nie tylko obowiązek, to także zabawa!
A to nie koniec kocich atrakcji! Uczestnicy spotkań w bibliotece mieli okazję posłuchać wiersza „Chory kotek” autorstwa Stanisława Jachowicza.
Pani bibliotekarka podczas pracy uczniów czytała ciekawostki o kotach z książki „Dlaczego koty miauczą?” autorstwa kociego eksperta, dr. Nicka Crumptona (zachęcamy do wypożyczenia tej książki oraz wielu innych o tematyce kociej).
To były udane spotkania, bo w bibliotece szkolnej - można więcej :)
Zimowa fotograficzna przygoda
Czy jesteście gotowi na zimową przygodę? Dorośli z naszej szkoły postanowili, że nadszedł czas, aby wziąć sprawy w swoje ręce (i aparaty). Zachęceni ubiegłoroczną akcją skierowaną dla Uczennic i Uczniów - chcieliśmy uwiecznić naszą piękną szkolną okolicę w zimowej odsłonie i pokazać Wam, że nawet w mroźne dni można znaleźć magię!
Zimowe krajobrazy, pokryte śniegiem drzewa i słońce odbijające się w lodowych kryształkach - to wszystko sprawia, że nasze serca biją szybciej!
Może i Wy złapiecie bakcyla fotografii zimowej? Kto wie, może wkrótce zobaczymy Wasze dzieła na szkolnej wystawie? W końcu każdy może być artystą, a zimowe krajobrazy to idealna okazja, by pokazać swoje umiejętności!
Zachęcamy do wyjścia na świeże powietrze, złapania odrobiny zimowego powietrza i uchwycenia tych magicznych chwil. A jeśli przypadkiem wpadniecie w śnieżną pułapkę - pamiętajcie, że to doskonały moment na zdjęcie! Dziękujemy Pani Paulinie i Pani Katarzynie za te piękne fotografie. Czekamy na Wasze😊
Kto skradł serce Zosi? Matematyczna zagadka
Okazało się, że otwieranie zakodowanych kłódek wcale nie jest proste. Tylko nielicznym uczniom to się udało i otrzymali za to słodką nagrodę.
Natomiast zagadka kto skradł serce Zosi, została rozwiązana przez uczniów klasy 8 podczas wspólnej pracy na lekcji matematyki.
Eko - ciekawi
18 lutego Uczniowie klasy 4 byli w szklarni Europlantu w Klęce, gdzie dowiedzieli się jakie warunki są niezbędne do życia roślinie i jak można z nasionka wychodować roślinę. Uczniowie do przygotowanego podłoża wysiewali nasiona jeżówki purpurowej. Poza tym podziwiali uprawę aloesu drzewiastego, z którego otrzymuje się lekarstwa wzmacniające odporność człowieka : Biostyminę i Bioaron.
Zabawy na śniegu
Wreszcie śnieg! Klasa 1 wesoło bawiła się na śniegu. Kolejne zadanie z projektu "Klasa w terenie" wykonane. WYGINAJ ŚMIAŁO CIAŁO
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Lipiec 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Wszystkie