Zapraszamy nasze wspaniałe Przedszkolaki do udziału w Festiwalu Piosenki Przedszkolaków.
Ważne informacje: FESTIWAL_przedszkolakow_regulamin_2025.pdf
Zapraszamy nasze wspaniałe Przedszkolaki do udziału w Festiwalu Piosenki Przedszkolaków.
Ważne informacje: FESTIWAL_przedszkolakow_regulamin_2025.pdf
Cieszymy się z wiadomości, że proces certyfikacji w ramach europejskiego projektu UWAŻNA SZKOŁA został ukończony sukcesem. Nasza Szkoła uzyskuje tytuł UWAŻNA SZKOŁA i dołącza do międzynarodowego grona ponad dziewięćdziesięciu placówek w Polsce i zagranicą, realizujących program "Czas na Uważność". Certyfikowanym realizatorem jest: Izabela Zwierzchlewska.
Jest nam bardzo miłao poinformować, że nasza Szkoła przystąpiła do programu: Aktywny do kwadratu realizowanego od marca w naszej szkole.
Zajęcia sportowe dla klas I- III - w poniedziałki i środy: 12:30-13:30. Prowadzący Pan Ireneusz Janicki
link dot. programu: https://www.aktywnaszkola.pl/index.php/aktywny-do-kwadratu/
Źródło grafiki: https://www.aktywnaszkola.pl/index.php/dokumenty/
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Wielkopolskiej, zaprasza do współpracy przy realizacji XXV edycji konkursu pt. „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”, który skierowany jest do uczniów klas V szkół podstawowych województwa wielkopolskiego.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu plakatu wskazującego negatywne skutki palenia papierosów lub inhalowania e-papierosów dla organizmu człowieka. Plakat: rysunek, malarstwo lub samodzielnie wykonana grafika komputerowa. Oznacza to, że nie mogą zostać w nim wykorzystane gotowe komponenty graficzne, wszystko musi być wykonane samodzielnie. Format A4 pionowy, innych formatów nie przyjmujemy. Autorem pracy może być tylko jedno dziecko.
Koordynatorki szkolnego konkursu .: Pani Katarzyna Florkowska i Anita Kozłowska – Tomaczak.
Źródło grafiki: https://www.gov.pl/web/psse-slupca/konkurs-palic-nie-palic---oto-jest-pytanie-2025
Naszą szkołę w Jubileuszowym XV Konkursie Języka Angielskiego reprezentowała Zofia Andrasiewicz z klasy V. Gratulujemy udanego występu w konkursie! Warto zaznaczyć, że Zosia była jedną z najmłodszych uczestniczek tej edycji.
Zosiu, jesteśmy z Ciebie bardzo dumni i życzymy wielu sukcesów w przyszłości! More power to your elbow!
CYRKOLINA - O historii i kulturze cyrku, różnicach pomiędzy tradycyjnym a Nowym Cyrkiem. Czyli wtorkowy poranek dla przedszkolaków i klas 1- 3.
"Kulturka" Dziękujemy!
W poniedziałek 3 marca odwiedzili nas przedstawiciele Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wielkopolskiej. Nasi uczniowie podczas spotkania zapoznali się z ofertą na rok szkolny 2025/2026 dla uczniów kończących Szkołę Podstawową.
Dziękujemy.
Nasza szkoła została zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu plastycznego MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI organizowanego przez Dzieło Pomocy Ad Gentes. Kto z Was - drodzy Uczniowie - pięknie rysuje, maluje, szkicuje i czerpie z tego przyjemności niech wykona pracę plastyczną w formacie A3 lub A4. Czekamy na Wasze prace do 18 marca 2025 r. Szczegóły a plakacie lub u nauczycieli religii. Zapraszamy! Nagrody czekają! p.K. Jankowska, p. A. Mielcarek. Serdecznie zapraszamy do udzialu w konkursie.
Wszawica, to choroba, którą trzeba leczyć i której nie należy się wstydzić! Wszawica jest chorobą pasożytniczą, wywołaną przez wesz głowową. Przez wielu, choroba ta traktowana jest jeszcze stereotypowo, jako coś wstydliwego. Należy jednak pamiętać, że wszawica nie zawsze wynika z zaniedbań higieny czy długości włosów.
Zachęcamy do zapoznaniz się z wiadomościami na temat wszawicy na: https://www.gov.pl/web/gis/wszawica--leczenie-i-zapobieganie--fakty-i-mity-o-wszawicy
Zachęcamy do zapoznania się z artykułem promującym naszą Szkołę. Opis pomysłu Pani Izabeli Zwierzchlewskiej na mobilną wystawę z pracami Pani Anity Kozłowskiej - Tomczak,
str. 7 Biuletyn Wikimedia Polska.
Dnia 27. lutego w poMOCnej bibliotece szkolnej odbyły się kolejne warsztaty pokoleniowe, które udowodniły, że wiek to tylko liczba, a wspólne działania mogą prowadzić do niezwykłych efektów. Tym razem uczestnicy stworzyli piękne mobile "zaczytane ptaki", które będą przypominać nam o nadchodzącej wiośnie oraz o sile kreatywności.
Podczas warsztatów uczestnicy zdobyli wiele cennych umiejętności, takich jak praca zespołowa, techniki rękodzielnicze oraz kreatywne myślenie. Dzięki współpracy różnych pokoleń mogliśmy wymieniać się doświadczeniami i inspiracjami, co tylko wzbogaciło nasze twórcze przedsięwzięcie.
Jak powiedział Margaret Mead: "Nigdy nie wątpcie, że grupa zaangażowanych, myślących ludzi może zmienić świat. To jedyna rzecz, która kiedykolwiek go zmieniała."
Warsztaty prowadziła pani Izabela Zwierzchlewska. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę i radość tworzenia! Do zobaczenia na kolejnych warsztatach.
Brawa dla naszych trzech wspaniałych Antonich. Dziś ich zaangażowanie i niesamowity pozytywny vibe na temat naszej Szkoły zostały nagrodzone voucherem na jednorazowe zwolnienie z niezapowiedzianej formy odpytywania. Ciekawe, czy chłopcy teraz będą się uczyć, czy może zorganizują wielką imprezę na cześć swojego szczęścia? Gratulacje!
27. 02. w klasie 8 na lekcji edukacji dla bezpieczeństwa gościliśmy Pana Szymona Janiszewskiego, strażaka z OSP w Klęce, który przeprowadził szkolenie z resuscytacji krążeniowo - oddechowej.
Pan Szymon (absolwent naszej szkoły) przedstawił uczniom podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz zademonstrował prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej w przypadku osób dorosłych. Po zakończeniu pokazu wszyscy mogli praktycznie przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomie Little Anne QCPR - RKO osoby dorosłej z aplikacją.
Na spotkaniu uczniowie mieli możliwość poznania Defibrylatora AED oraz przyrządowe techniki udrażniania dróg oddechowych.
Dziękujemy za poświęcony czas oraz za praktyczne przekazanie tak ważnej wiedzy.
Z radością informujemy, że poMOCna biblioteka szkolna nawiązała współpracę z Biblioteką BratkoGórze (Zespół Szkolno - Przedszkolny w Podgórzu), co zaowocowało przystąpieniem do wspaniałego projektu.
Czas na wspólne chwile pełne magii literatury! Głośne czytanie to nie tylko wspaniała forma spędzania czasu, ale także doskonała okazja do rozwijania wyobraźni i umiejętności językowych. Każda okazja do głośnego czytania jest dobra – czy to w domowym zaciszu, w parku, w szkole i w bibliotece szkolnej.
Zachęcamy wszystkich Uczniów do aktywnego udziału w akcji #ZACZYTANIZBRATKIEM. Wspólne czytanie nie tylko zbliża, ale także pozwala odkrywać nowe historie i bohaterów. Tym razem poznajemy Bratka.
Nie czekaj – dołącz do nas, bądź częścią tej wyjątkowej przygody literackiej! Razem sprawmy, by każdy dzień był pełen pasji do czytania. Zachęcamy do zapisów w poMOCnej bibliotece szkolnej.
Zachęcamy do pozapoznania się z przygodami BRATKA: https://ortograffiti.pl/bajki-bratka/
Dziś w poMOCnej bibliotece szkolnej odbyło się kolejne spotkanie w ramach "Bibliotecznych czwartków", które przyciągnęło małych miłośników książek. Przedszkolaki, zanim zanurzyły się w tajemniczy świat "Roślinkowej książki" miały okazję poszaleć z kłębkami wełny. Podrzucały je, dotykały, zwijały i rozmawiały o swoich odczuciach — przy okazji odkrywając kolory, opisując wrażenia oraz wymieniając, co można stworzyć z wełny (kto by pomyślał, że skarpety mogą być tak fascynujące?)
Następnie dzieci przekroczyły próg literackiego raju, gdzie każda ilustracja w "Roślinkowej książce" - niezwykły zielnik z pięknymi włóczkowymi ilustracjami wydzierganymi przez Annę Salamon,z wierszykami autorstwa Alicji Krzanik. To była prawdziwa magia! „Nie ma nic bardziej kreatywnego niż wyobraźnia i odrobina wełny!”
Podczas spotkania dzieci zdobyły nie tylko nowe słownictwo i umiejętności opisywania swoich wrażeń, ale także poszerzały swoją wiedzę z dziedziny przyrody. Kolejna przygoda z książką? Zdecydowanie udana! Z pewnością to inspirująca wizyta w bibliotece, która wpłynie na wyobraźnię i miłość do czytania. „ Roślinkową książkę” zakupiono dzięki środkom pozyskanym z NPRCZ 2.0.
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie dla wszystkich w szkole tradycyjnego pączka.
Obchodziliśmy "tłusty czwartek" zgodnie z tradycją, kosztując słodziutkie pączki, które błyskawicznie znikały. Uśmiechy na naszych twarzach są dowodem na to, jak wiele sprawiłyście nam radości. Dziękujemy!!!
"Dieta pudełkowa" - zalecana przez dietetyków w "Tłusty Czwartek" na moment została wprowadzona do naszej szkoły. Mimo, że poznaliśmy wartość energetyczną jednego typowego pączka (60 g) : wynosi ok. 244 kcal (tj. 406 kcal w 100 g), to kto by się przejmował jakimiś kaloriami w dzisiejszym dniu? W końcu to tradycja.
Notatka graficzna autorstwa: Kropki &kreski
Zachęcamy do odwiedzenia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie.
Dział Animacji Folkloru Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu serdecznie zaprasza uczennice i uczniów przedszkoli oraz szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Wielkopolanka w folklorze”. Celem konkursu jest rozwijanie twórczej aktywności plastycznej, rozbudzanie wyobraźni oraz kreatywnego myślenia i propagowanie zdolności plastycznych, a wszystko to w nawiązaniu do kultury ludowej Wielkopolski i wyjątkowego święta jaki jest Dzień Kobiet. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z tematyką konkursu, przedstawioną w regulaminie.
Szczegóły dotyczące konkursu, m.in. regulamin oraz kartę zgłoszenia, znajdą Państwo w załącznikach oraz pod adresem:
https://wbp.poznan.pl/folklor/aktualnosci/wielkopolanka-w-folklorze-konkurs/
Termin przesyłania prac i zgłoszeń mija 30.04.2025 roku. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in.: aparat Instax Mini 11, głośnik bezprzewodowy JBL Flip Essential 2 i słuchawki Huaweii Freebuds SE.
Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie. Trzymamy kciuki za Was.
Dziękujemy Malwinie z kl. 2, Wojciechowi z kl. 2 oraz Anastazji z kl. 5. Brawo dla Was.
Odwaga naszych uczestników jest inspirująca – każdy z pasją dzielił się swoimi umiejętnościami głośnego czytania, przenosząc nas w magiczny świat literatury.
To wspaniałe, jak słowo może budować więzi i rozwijać naszą wyobraźnię. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. W poMOCnej bibliotece szkolnej staramy się udowodnić, że czytanie na głos to nie tylko umiejętność, ale również wspaniała przygoda:)
Zachęcamy do obejrzenia nagrań na szkolnym fb.
Powered by aSc EduPage