• Strona główna
  • W placówce powołany został Inspektor Ochrony Danych Pan Tomasz Stochniałek. Kontakt do Inspektora: iod@tmp.pl
  • Aktualności

Aktualności

          • Wyjazd edukacyjny do Wrocławia

          • 4 października uczniowie z naszej szkoły mogli wyjechać do Wrocławia do Hydropolis i Zoo. Wyjazd był zorganizowany i dofinansowany przez Lokalną Grupę Działania Z nami warto z Wrześni. W czasie wyjazdu zwiedziliśmy Hydropolis, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych w dwóch grupach. Grupa pierwsza, dzieci młodsze - Znaczenie wody w przyrodzie i jej zanieczyszczeni, grupa druga, dzieci starsze - Zamknięte w skamielinie. Po zajęciach w Hydropolis udaliśmy się do Zoo, gdzie zjedliśmy obiad, a następnie z kartami pracy oglądaliśmy zwierzęta z różnych części świata. Wieczorem wróciliśmy do Klęki. 

            Dziękujemy za bezinteresownie wsparcie organizacji wycieczki szkolnej

             - Wdzięczni wycieczkowicze.     

             Szymon Cypryan

          • Lekcja przyrody w terenie

          • Do nauki przyrody warto wykorzystać coś więcej niż tylko podręcznik i zeszyt ćwiczeń. Przede wszystkim, warto wykorzystać samą przyrodę. Lokalizacja naszej szkoły nadaje się do tego zadania doskonale, a nasz Ogród zmysłów każdego dnia inspiruje tym, co nas otacza  – roślinami, zwierzętami, zjawiskami atmosferycznymi.  Przyrodnicy  z klasy czwartej obserwują przyrodę przy pomocy narzędzi przyrodnika. Kontakt z naturą sprawia, że uczennice i uczniowie nie będą się nudzić i lepiej zapamiętają przekazaną wiedzę. Mali przyrodnicy znakomicie poradzili sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami!

          • Cyfrowa nocka w bibliotece szkolnej w ramach akcji Noc Bibliotek

          • Informujemy o imprezie czytelniczej dla Uczennic i Uczniów z klas 4-8, pt. „Noc Bibliotek w poMOCnej bibliotece szkolnej”, która odbędzie się w dniu 06. 10. 2023r. w godz. od 14:30 - 21:00.

            W programie : warsztaty pt.:  ” PoMOCna biblioteka szkolna uwalnia moc umiejętności cyfrowych wraz ze sztuczną inteligencją”, projekcja  filmu: PAMIĘTNIKI TATUSIA MUMINKA, drobny poczęstunek .Opiekunami zajęć są Izabela Zwierzchlewska, Magdalena Jakubowska. Zachęcamy do udziału w akcji.

            Organizacja warsztatów jest możliwa dzięki zakupionemu cyfrowemu sprzętowi z programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Organizatorem programu są Polskie Sieci Elektroenergetyczne S. A.

          • Wyjazd klas 1-3 do JOK-u na przedstawienie teatralne

          • Dnia 02. 10. 2023r. klasy 1-3 były na przedstawieniu w Jarocińskim Ośrodku Kultury w Jarocinie na przedstawieniu teatralnym pt. "Czerwony Kapturek" wystawianym przez teatr A CZEMU?

            Teatr Aczemu to teatr dla ciekawskich. Teatr, który pytań się nie boi i pytania prowokuje. To teatr zapraszający do rozmowy i wspólnej przygody w poznawaniu i doświadczaniu rzeczywistości. 

            "CZERWONY KAPTUREK " to idealna sposobność do tego, by wyruszyć z  najmłodszymi w podróż w odkrywanie świata, a także świata teatru. W folklorze wielu krajów czerwony to kolor magii a teatr jest przecież miejscem, w istocie magicznym. Teatr A czemu posiłkuje się także fantastyczną i zabawną wersją Jana Brzechwy. Klasyczna literatura piękna, humor i kunszt językowy Jana Brzechwy, ważne tropy kulturowe, nasza wyobraźnia... To wszystko sprawiło, że powstał muzyczny spektakl, a o czym? O lekkomyślności? Czy właśnie bardziej o odwadze? Trudno jednoznacznie rozstrzygnąć. Na pewno o tym, że nie wszystko jest takie, jakim się wydaje.

          • Mobilne Laboratoria Przyszłości- warsztaty

          • Dnia 3.10.2023r. w szkole w Klęce zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe przez Edukatorów Mobilnego Laboratorium Przyszłości. W ramach programu Edukatorzy z pasją prowadzili zajęcia w których uczestniczyli uczniowie klasy IV – VII wraz z nauczycielami. Podczas zajęć warsztatowych rozwijano w uczniach kompetencje przyszłości oraz kluczowe umiejętności takie jak : kooperacja, komunikacja, kreatywność, krytyczne myślenie. Prowadzący edukatorzy pokazali, w jaki sposób można wykorzystać zakupiony sprzęt w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

            Zajęcia miały charakter innowacyjny, angażujący uczniów poprzez zabawę i działanie. W związku z tym było wiele emocji , zadowolenia i satysfakcji z samodzielnie bądź w grupie prac wykonanych prac. Dzieci tworzyły przy pomocy długopisu 3D prace plastyczne przedstawiające motyle, kwiaty, zwierzęta. W ten sposób tworzyły unikalne dzieła, jak również rozwijały umiejętności manualne i uczyły się współpracy z rówieśnikami. Szybko mogły uzyskać efekt wykonanego zadania. Dowiedziały się jak funkcjonuje Drukarka 3D. Tworzenie trójwymiarowych modeli pozwala na zdobywanie praktycznej umiejętności w projektowaniu obiektów i przestrzeni trójwymiarowych, rozwijając kreatywność i zdolności konstrukcyjne. Dzieci również dowiedziały się, jakie zastosowanie ma sztuczna inteligencja i przetwarzanie obrazów oraz zastosowanie jej w życiu codziennym i ewentualnych zagrożeniach. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak działają gogle VR i dowiedzieli się jaka jest różnica między wirtualną i rozszerzoną rzeczywistą .

            Przeprowadzone warsztaty w ramach Mobilnych Laboratoriach Przyszłości - uzmysławiają w jaki sposób będą funkcjonować uczniowie, przyszli pracownicy w dorosłym życiu i jakie kompetencje należy już teraz rozwijać, by start w dorosłość był dla nich sukcesem.

            Róża Doerffer - Jambor

          • Sprzęt z "Cyfrowej Gminy" trafił do naszej szkoły

          • W dniu 22 i 25. 09. 2023 r. dyrektorzy szkół i jednostek podległych odebrali sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem zakupiony w ramach grantu pod nazwą „Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej V Rozwój cyfrowy JST oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia REACT-EU, działania 5.1 Rozwój cyfrowy JST oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia dotycząca realizacji projektu grantowego „Cyfrowa Gmina” o numerze POPC.05.01.00-00-0001/21-00”. Kwota przyznanego dofinansowania to 269.520,00 zł z czego wydatkowano 261.151,20 zł.

             

            W ramach przyznanego grantu nasza szkoła otrzymała: 

            - Lenovo Laptop V17 G3 82U10028PB + mysz i torba 5 kpl.

            - Microsoft Office 2021 Standard licencja EDU 5 szt.

            - Canon i-SENSYS MF754Cdw (urządzenie wielofunkcyjne A4) 1 szt.

            RAZEM:     23 494,00 zł

            Wyżej wymieniony sprzęt trafi do biblioteki szkolnej. Dziękujemy.

          • Wydruk 3D

          • W VI klasie na Informatyce, zaprojektowaliśmy i wydrukowaliśmy prostą podstawkę pod smartfon. Podstawkę firmuje nazwa miejscowości naszej szkoły. Kto wie, może to początek produkcji.

          • Niesamowita lekcja przyrody dla klas 1-3

          • Uczniowie klas 1 - 3 wzięli udział w spotkaniu  autorskim z panią Reginą Gruchalską, nauczycielką, autorką wierszy i opowiadań dla dzieci, a także pasjonatką przyrody. Dzieci wysłuchały wielu fascynujących opowieści o robakach i małych owadach.  To było bardzo inspirujące spotkanie. Uczestnicy tej niesamowitej lekcji przyrody byli bardzo zainteresowani, uważnie słuchali i brali chętnie udział w zadaniach, które przygotowała Pani Regina. Dziękujemy za tak ciekawe i poszerzające wiedzę spotkanie.

          • ZNACZEK BAŚNIOWY NA PRZYGODĘ GOTOWY

          • W związku z Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek, który jest obchodzony 5 listopada, zapraszamy uczniów szkół podstawowych i przedszkoli do udziału w  ogólnopolskim konkursie artystycznym  " ZNACZEK BAŚNIOWY NA PRZYGODĘ GOTOWY"  pod  honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Ropczyc. Na zwycięzców czekają nagrody! Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie.

            Regulamin i ważne informacje znajdują się:Ogolnopolski_konkurs_plastyczny_2023.pdf

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

          • Dziś  29. 09. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  Dziś też przypada Światowy Dzień Serca . W trosce o nasze zdrowie połączmy te święta, bo głośne czytanie ma same zalety, m.in.: pogłębia wiedzę, rozwija pamięć i wyobraźnię, redukuje poziom stresu i dotlenia,  zwiększa zasób słów, podnosi efektywność pracy mózgu, a także pogłębia relacje i wzmacnia więź

            Czytajmy dzieciom i sobie na zdrowie, najlepiej codziennie! 

            Zapraszamy do poMOCnej biblioteki szkolnej nie tylko od święta :)

          • Szkolny Dzień Chłopaka

          • Każda okazja do świętowania jest dobra. Wrzesień to trudny miesiąc, wszyscy po wakacjach wracają do szkół, by przez następne 10 miesięcy ciężko pracować, dlatego też dobrze jest zakończyć go w dobrych nastrojach. Mimo, że Dzień Chłopaka w tym roku jest w sobotę, postanowiliśmy uczcić go wcześniej i na sportowo. Wszyscy chłopcy z klas 1- 8 opuścili szkolne mury i wybrali się na szkolną wycieczkę do kręgielni. Wspólnie spędzony czas w męskim towarzystwie okazał się bardzo dobrym pomysłem na nawiązanie relacji i  poprawę współpracy. Starsi koledzy pomagali młodszym, a rozgrywki sportowe były oparte jedyne na zasadzie fair play. To był dobrze spędzony czas.

            Wszystkim Chłopcom z naszej szkoły życzymy wykorzystując rysunek zaczerpnięty ze strony RYSOPISY, tego czego sobie sami życzą i potrzebują. (Słowa na rysunek przełożyła pani Ewelina Protasewicz – myśląca wizualnie logopeda i pedagog).

            Dziewczynki z klasy VII w tajemnicy przed kolegami z klasy od tygodnia przygotowywały dla nich słodką niespodziankę.

            Chłopaki na medal. W tym roku dziewczynki z klasy 2 samodzielnie przygotowały prezenty dla swoich kolegów. Wszystkiego najlepszego Chłopcy. Brawo Dziewczyny.

            Chłopcy z klasy 3 otrzymali życzenia i prezent niespodzieankę.

            A do takich super poduszek - będą przytulać się Super Chłopcy z klasy 5.

            Dziewczyny z klasy 4 przygotowały dla swoich chłopaków, aż 3 "rodzynków" wspaniałe życzenia i prezenty.

          • Dzień Chłopca w przedszkolu

          • Dzień Chłopca w przedszkolu. Dziewczynki wręczyły chłopcom samochodziki, złożyły życzenia i zaśpiewały "Sto lat". Były cukierki i wspólne zabawy.

          • NOC ZAWODOWCÓW 2023 Edycja 6.0 "HUB KOMPETENCJI"

          • Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu serdecznie zaprasza do udziału w naszym cyklicznym wydarzeniu NOC ZAWODOWCÓW 2023 Edycja 6.0 „HUB KOMPETENCJI”.

            Głównym celem przedsięwzięcia jest wsparcie młodzieży klas 7 i 8 Szkół Podstawowych w ich przyszłych wyborach edukacyjnych. Zapraszamy zainteresowanych do udziału.

          • Zaproszenie do udziału w konferencji naukowej 

          • Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą serdecznie zaprasza do udziału w konferencji naukowej "Średniowieczne miasta i siedziby rycerskie w 740-lecie lokacji Nowego Miasta nad Wartą", która odbędzie się 7 października 2023 roku o godz. 10.00 w Nowym Mieście nad Wartą. 

          • Olimpijska Liga Astronomiczna

          • Mamy zaszczyt zaprosić Państwa szkołę do udziału w Olimpijskiej Lidze Astronomicznej, inicjatywie organizowanej przez Klub Astronomiczny Almukantarat. Jest to wydarzenie edukacyjne, które ma na celu rozwijanie zainteresowań astronomicznych uczniów oraz poszerzanie ich wiedzy w dziedzinie astronomii, fizyki i matematyki. Olimpijska Liga Astronomiczna jest skierowana do uczniów, którzy w roku szkolnym 2023/2024 uczęszczają do szkoły ponadpodstawowej lub 8 klasy szkoły podstawowej. To doskonała okazja dla Państwa uczniów, aby pogłębić swoją pasję do nauk przyrodniczych i uczestniczyć w konkursie, który może być inspiracją do dalszej edukacji i rozwoju

            Aby zgłosić się do udziału w Olimpijskiej Lidze Astronomicznej, uczestnicy powinni przesłać podpisany regulamin i zgody RODO na adres mailowy liga@almukantarat.pl. Załączniki oraz dodatkowe informacje znajdują się pod adresem: https://almukantarat.pl/liga-astronomiczna/, a także na facebooku Ligi: https://www.facebook.com/LigaAstronomiczna.

          • Plenerowe zajęcia Klubu Włóczykija

          • Ile radości niesie przebywanie blisko natury!

            Podczas pierwszych zajęć Klubu łapiemy promienie słoneczne i uważnie obserwujemy otaczające nas środowisko naturalne. Spacer po całym dniu nauki to czysta radość i odprężenie dla całego organizmu.

            Pamiętajcie, aby ruch towarzyszył Wam każdego dnia !