Strona główna

      • ,,Nie dla szkoły, lecz dla życia się uczymy" (Seneka)
          • Przyjaciele naszej Szkoły

            Brawa dla naszych trzech wspaniałych Antonich. Dziś ich zaangażowanie i niesamowity pozytywny vibe na temat naszej Szkoły zostały nagrodzone voucherem na jednorazowe zwolnienie z niezapowiedzianej formy odpytywania. Ciekawe, czy chłopcy teraz będą się uczyć, czy może zorganizują wielką imprezę na cześć swojego szczęścia? Gratulacje!

          • Uczymy się udzielać pierwszą pomoc

            27. 02. w klasie 8 na lekcji edukacji dla bezpieczeństwa gościliśmy Pana Szymona Janiszewskiego, strażaka z OSP w Klęce, który przeprowadził szkolenie z resuscytacji krążeniowo - oddechowej.

            Pan Szymon (absolwent naszej szkoły) przedstawił uczniom podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz zademonstrował prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej w przypadku osób dorosłych. Po zakończeniu pokazu wszyscy mogli praktycznie przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomie Little Anne QCPR - RKO osoby dorosłej z aplikacją.

          • "Roślinkowa książka" inna niż wszystkie

            Dziś w poMOCnej bibliotece szkolnej odbyło się kolejne spotkanie w ramach "Bibliotecznych czwartków", które przyciągnęło małych miłośników książek. Przedszkolaki, zanim zanurzyły się w tajemniczy świat "Roślinkowej książki" miały okazję poszaleć z kłębkami wełny. Podrzucały je, dotykały, zwijały i rozmawiały o swoich odczuciach — przy okazji odkrywając kolory, opisując wrażenia oraz wymieniając, co można stworzyć z wełny (kto by pomyślał, że skarpety mogą być tak fascynujące?)

          • Pączkobranie :)

            Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie dla wszystkich w szkole tradycyjnego pączka.

            Obchodziliśmy "tłusty czwartek" zgodnie z tradycją, kosztując słodziutkie pączki, które błyskawicznie znikały. Uśmiechy na naszych twarzach są dowodem na to, jak wiele sprawiłyście nam radości. Dziękujemy!!!

            "Dieta pudełkowa" - zalecana przez dietetyków w "Tłusty Czwartek" na moment została wprowadzona do naszej szkoły. Mimo, że poznaliśmy wartość energetyczną jednego typowego pączka (60 g) : wynosi ok. 244 kcal (tj. 406 kcal w 100 g), to kto by się przejmował jakimiś kaloriami w dzisiejszym dniu? W końcu to tradycja.

          • Konkurs „Wielkopolanka w folklorze”

            Dział Animacji Folkloru Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu serdecznie zaprasza uczennice i uczniów przedszkoli oraz szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Wielkopolanka w folklorze”. Celem konkursu jest rozwijanie twórczej aktywności plastycznej, rozbudzanie wyobraźni oraz kreatywnego myślenia i propagowanie zdolności plastycznych, a wszystko to w nawiązaniu do kultury ludowej Wielkopolski i wyjątkowego święta jaki jest Dzień Kobiet. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z tematyką konkursu, przedstawioną w regulaminie.

          • Wizyta w kinie "Echo"

            "Solan i Ludwig. Misja księżyc" to tytuł kolejnego filmu , na który 5, 6- latki oraz uczniowie klas 1-3 wybrali się do kina w Jarocinie. Wspólnie z bohaterami animacji podróżowali z norweskiej wioski Flaklypa na księżyc. Wyprawa była fascynująca i zakończyła się sukcesem.

          • Karnawałowa zabawa dla klas 1-3

            Nasza szkoła zamieniła się 21. lutego w prawdziwą taneczną arenę. Samorząd Uczniowski zaprosił klasy 1 - 3 na karnawałową imprezę, na której panowały gorące rytmy i kolorowe stroje.

            Pamiętajcie, że taniec to nie tylko ruch, to przede wszystkim sposób na wyrażenie siebie i… na zgubienie kilku kalorii. Uczestnicy przyszli z uśmiechami na twarzach, a szkolni DJ’e zadbali o to, by nogi same tańczyły. Niech ostatnie dni karnawału będą pełne śmiechu, kolorów i wspaniałych wspomnień. Cieszymy się, że ta wspólna zabawa była udana. Dziękujemy za organizację SU oraz za wsparcie organizacji imprezy szkolnej słodkim poczęstunkiem Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Klęce.

          • Tydzień dla miłośników kotów i książek w poMOCnej bibliotece szkolnej

            W poMOCnej bibliotece szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota- przez cały tydzień. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo kocich atrakcji, które nie tylko rozbawią, ale także rozwiną Waszą kreatywność i zdolności matematyczne! Na Czytelników czekały: Wykreślanki z kocimi hasłami (odkryj, co koty mają do powiedzenia), kodowanie (tak, koty też potrafią programować ), układanie kota z figur geometrycznych (bo każdy kot to mały geometra), kolorowanki matematyczne (koloruj i rozwiązuj jednocześnie), a na koniec gra „Wyturlaj kota” oraz ciekawostki na temat dzikich kotów. W zajęciach warsztatowych uczestniczyły zarówno dzieci z przedszkola, jak i uczniowie z klas 1 - 8.

          • Zimowa fotograficzna przygoda

            Czy jesteście gotowi na zimową przygodę? Dorośli z naszej szkoły postanowili, że nadszedł czas, aby wziąć sprawy w swoje ręce (i aparaty). Zachęceni ubiegłoroczną akcją skierowaną dla Uczennic i Uczniów - chcieliśmy uwiecznić naszą piękną szkolną okolicę w zimowej odsłonie i pokazać Wam, że nawet w mroźne dni można znaleźć magię!

          • Eko - ciekawi

            18 lutego Uczniowie klasy 4 byli w szklarni Europlantu w Klęce, gdzie dowiedzieli się jakie warunki są niezbędne do życia roślinie i jak można z nasionka wychodować roślinę. Uczniowie do przygotowanego podłoża wysiewali nasiona jeżówki purpurowej. Poza tym podziwiali uprawę aloesu drzewiastego, z którego otrzymuje się lekarstwa wzmacniające odporność człowieka : Biostyminę i Bioaron.

    • Zapraszamy do odwiedzenia nas na Facebooku

      • Zapraszamy do odwiedzenia nas na Facebooku
    • Projekty i Programy

      • brak danych
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Librus Synergia
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Logowanie