Strona główna
Zimowe inspiracje
Uczniowie klas 4-7 zostali malarzami. Wykonali zimowe ❄️prace plastyczne za pomocą farb, które można podziwiać na wystawie w holu szkoły. Zapraszamy do podziwiania szkolnej galerii.
Webinarium dla rodziców
Zapraszamy na ostatni webinar 2024 roku realizowany w ramach naszego projektu GDAŃSKI KOD RODZICIELSKI! Fundacja Dbam o Mój Zasięg oraz Miasto Gdańsk przy wielkim wsparciu ClickMeeting zapraszają na spotkanie z fantastyczną Psycholog Joanna Flis.
A zatem krótko i zwięźle:TEMAT: Samopomoc i wsparcie psychiczne dla rodziców: Jak radzić sobie z własnymi problemami psychicznymi, będąc jednocześnie rodzicem, dostępne formy wsparcia i pomocne zasoby
Spotkanie ze św. Mikołajem w Rodzinnym Parku Rozrywki Brylandia
Dnia 11.12. 2024 r. wszystkie przedszkolaki pojechały na spotkanie ze św. Mikołajem. Dzieci miały okazję karmić zwierzęta, podziwiać bożonarodzeniową szopkę oraz napisać list do św. Mikołaja i osobiście go wrzucić do skrzynki. Pojawił się też długo oczekiwany gość, który rozdał dzieciom prezenty.
Młodzieżowe Słowo Roku 2024
Informujemy, że zwycięzcą zostało słowo: SIGMA! To nie tylko ulubione słowo naszej Pani bibliotekarki, ale także słowo, które zyskało uznanie wśród młodzieży.
W poMOCnej bibliotece, w ramach projektu "Słowotwórcza podróż", Czytelnicy mieli okazję zapoznać się z finałową dwudziestką słów, a karty z ich wyjaśnieniem cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. To świetna okazja, by odkrywać nowe słowa i ich znaczenia, które wzbogacają nasz język i sposób myślenia, a także które sprawiają, by zastanowić się, czy używanie ich jest dla nas zawsze wartościowe.
Podsumowanie konkursu czytelniczo-plastycznego dla dzieci w wieku 3-6 lat pt. "Baśnie i książki dające dzieciom skrzydła"
Z radością przedstawiamy podsumowanie konkursu czytelniczo - plastycznego. Dziękujemy wszystkim małym artystom i czytelnikom za fantastyczne prace oraz za zaangażowanie rodziców w promowaniu literatury wśród dzieci. Byłoby bardzo trudno wybrać z pośród przekazanych prac, te które zasługują na nagrodę, dlatego cieszymy się, że dzięki realizacji projektu: Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, mogliśmy dla każdego uczestnika konkursu przygotować nagrodę książkową – piękne wydanie książki pt. "Kolorowy potwór idzie do przedszkola". Każdy mały uczestnik jest dla nas artystą i zwycięzcom.
Nagroda w szkolnym konkursie bibliotecznym
Gratulujemy Natalii z klasy 1 za pięknie wykonaną pracę plastyczną w naszym konkursie bibliotecznym skierowanym dla klas 1-8. Konkurs polegał na wykonaniu ilustracji do wiersza pt.: "MOC BIBLIOTEK". Nagrodą jest bon do Empiku.
Gminny Konkurs Logopedyczny z udziałem naszych uczniów
Wyróżnienie dla Mai Kownackiej z kl.VI za udział w Gminnym Konkursie Logopedycznym organizowanym przez Zespół Szkół im.Jana Pawła II w Chociczy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy uwolnili swoją kreatywność, przygotowując ciekawe pomoce logopedyczne.
Mikołajki w kl. 3
Uczniowie klasy trzeciej, dziękują Mikołajowi za prezenty. Odwiedził nas prawdziwy profesjonalista, wszedł chyba przez komin, zupełnie niezauważony przez nikogo🥰
Sportowy sukces drużyny dziewcząt
III miejsce naszych zawodniczek w 1/2 finału województwa Wielkopolskiego w unihokeju. Zawody odbyły się 05.12.2024 w Nowym Mieście nad Wartą, najlepszą bramkarką była Zuzanna Nawrocka. Gratulujemy wygranej I życzymy dalszych sukcesów!
Projekt "lektura w pudełku"
Podsumowaniem omawiania lektury "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa" był projekt lektura w pudełku lub makieta Narnii. Uczniowie klasy IV rewelacyjnie przygotowali swoje prace, reprezentując je podczas lekcji języka polskiego. Nawet pogoda dopisała, padał śnieg, który oddał nastrój Narnii, przybył Mikołaj i było ptasie mleczko.
Wyprawka Czytelnicza dla Pierwszoklasistów
Nasi Pierwszoklasiści otrzymali 06 grudnia Wyprawkę Czytelniczą w ramach kolejnego etapu kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Za sprawą przygotowanej specjalnie książki zapraszamy Pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
Zapraszamy na wyjątkową wystawę fotografii Pani Anity Kozłowskiej - Tomaczak
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Miłośnicy przyrody! Z radością informujemy o otwarciu mobilnej wystawie fotografii autorstwa naszej utalentowanej nauczycielki plastyki, Pani Anity Kozłowskiej -Tomaczak pt. "POLOWANIE NA PRZYRODĘ", która ma miejsce w Zespole Szkół w Klęce, w poMOCnej bibliotece szkolnej.
Mikołajki w szkole
Mikołajki w Zespole Szkół w Klęce były jak świąteczny kalejdoskop! Uczniowie i nauczyciele przybyli do szkoły w odcieniach czerwieni i w ubraniach z elementami świątecznymi. To znaczy, że wszyscy dostali zaproszenie na przyjęcie u samego Mikołaja!
Widać było radość na twarzach. Każdy szkolny pomocnik Mikołaja otrzymał słodki upominek od zespołu ludowego "Stokrotki" z Dębna — dziękujemy Wam za tę smakowitą niespodziankę!
Mikołajkowy pomysł na prezent
W naszej szkole na lekcjach techniki 4. i 5. grudnia panował świąteczny zawrót głowy! W ramach zajęć postanowiliśmy stworzyć choinki z materiałów naturalnych. Tak, dobrze słyszycie – mieliśmy plastry brzozy, patyki (dziękujemy za nie Panu Tomaszowi Jagiełce) i maszynę do szycia, którą przywiozła do szkoły Pani Joanna.
Efekt WOW! Mamy kalendarz szkolny
Z radością ogłaszamy, że nasz roczny projekt fotograficzny "Zostań twórcą kalendarza szkolnego" dobiegł końca! Tak, tak – udało nam się stworzyć coś, co nie tylko zaskoczyło nas samych, ale i przyprawiło o ból głowy naszych uczniów, którzy teraz będą musieli pamiętać o wszystkich dodatkowych lekcjach dzięki... no właśnie, temu kalendarzowi!
Kampania “Porozmawiajmy Szczerze o Otyłości”
05 grudnia w poMOCnej bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia, w trakcie których uczniowie mieli okazję wysłuchać inspirującej audiobajki pt.„Każdy ma superMOCE”, stworzonej przez twórców kampanii “Porozmawiajmy Szczerze o Otyłości”. Audiobajka powstała we współpracy z Fajne Baje.pl. Autorką tekstu oraz lektorką jest Honorata Kózka: edukatorka propagująca ruch wśród najmłodszych.Patronem merytorycznym audiobajki jest Polskie Towarzystwo Otyłości Dziecięcej.
"Świąteczna bombonierka"
03.12.2024 r. "Świąteczna bombonierka” - ostatni w tym roku kalendarzowym koncert Kulturki.
Dziękujemy za moc wrażeń oraz edukację muzyczną w tym roku kalendarzowym.Czekamy na kolejne spotkania.
Pani górnik z wizytą w przedszkolu
Z okazji Barbórki odbyło się spotkanie z panią górnik Mileną Grzebyszak. Nasz gość ubrany w mundur galowy opowiedział dzieciom o trudnej i ciężkiej pracy górnika. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało czapkę górnicza- czako oraz kolorowankę i słodki łakoć. Z wielkim szacunkiem i troską myślimy o wszystkich górnikach i w Dniu Ich święta pozdrawiamy górniczym Szczęść Boże.
Podaj Pomocną Książkę!
3 grudnia to #ŚwiatowyDzieńDobroczynności, znany też jako #GivingTuesday. Z tej okazji warto podzielić się dobrem!
Podaj Pomocną Książkę to hasło świątecznej kampanii fundraisingowej Fundacji Powszechnego Czytania, której tegorocznym celem jest zbieranie środków na zakup książek dla osób w potrzebie, przede wszystkim podopiecznych Ośrodków Pomocy Społecznej. Inicjatywa rusza 3 grudnia, w Światowy Dzień Dobroczynności, znany na świecie jako Giving Tuesday i potrwa przez cały grudzień
Wieści ze szkolnej stołówki
Każdego dnia w stołówce dzieje się prawdziwy festiwal smaków, gdzie jedzenie nie tylko napełnia brzuszki, ale także budzi uśmiechy na twarzach naszych małych przedszkolaków. Więc wszyscy gotowi? Smacznego!
Projekty i Programy
- brak danych
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Kalendarz
- brak danych
Logowanie