Strona główna
Czym są questy?
Wiedzą to już przedszkolaki z Klęki. Ich rodzice oraz wychowawcy też! Wszyscy oni, a także Pan Wójt Gminy Nowe Miasto Wiesław Schreiber, Pan Sołtys Grzegorz Gogulski, Pani Dyrektor Zespół Szkół w Klęce Mariola Dzierla i Pan Krzysztof Szustka z Fundacja Calamita wzięli dziś udział w inauguracji dwóch questów przygotowanych specjalnie dla najmłodszych w dniu 03. 12. 2024r.
Pytania na temat niepełnosprawności
Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, zajęcia dla najmłodszych Czytelników miały wyjątkowy charakter! Dzieci miały okazję spojrzeć na temat niepełnosprawności z innej perspektywy, korzystając ze wspaniałego pakietu książek pozyskanego z Fundacji Diversum. Książki edukacyjne "Agata szaleje na kółkach" i "Przemek zawsze wstaje lewą nogą" pozwalają dzieciom w przyjemny i kreatywny sposób zaznajomić się z tematem niepełnosprawności, zaspokoić ciekawość oraz znaleźć odpowiedzi na pytania, na które dorośli nie zawsze wiedzą jak odpowiedzieć. Skłaniają do samodzielnego myślenia, wyciągania wniosków i analizowania.
Egzaminy próbne Ósmoklasistów
Rozpoczęliśmy 3-dniowe wyzwanie dla naszych Ósmoklasistów! Dnia 3 grudnia uczniowie przystąpili do Egzaminu próbnego z języka polskiego. Już jutro uczniowie będą mieli okazję zmierzyć się z matematyką, a 5 grudnia sprawdzą swoje umiejętności z języka obcego. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników i życzymy powodzenia!
Gminna rywalizacja uczniów z klas I-III
DNIA 02.12. 2024R. UCZNIOWIE KLAS I-III Z ZESPOŁU SZKÓŁ W KLĘCE WZIĘLI UDZIAŁ W GMINNEJ RYWALIZACJI SPORTOWEJ KLAS I-III w XV-LECIE FUNKCJONOWANIA HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ PRZY ZESPOLE SZKÓŁ W NOWYM MIEŚCIE NAD WARTĄ. ZDOBYLI 4 MIEJSCE.
Spotkanie świąteczne
1 grudnia mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Rodziny naszych uczniów oraz sympatyków naszej szkoły. W pierwszą niedzielę Adwentu wspólnie rozpoczęliśmy czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Goście podziwiać mogli grę aktorów z klasy 5 w Jasełkach, czyli przedstawieniu o narodzeniu Jezusa. Uczniowie klas 1-3 zatańczyli do nastrojowych utworów "Mario, czy już wiesz" oraz "Noel", a chór szkolny zaprezentował piękne kolędy i pastorałki świąteczne. Wzruszający układ taneczny zaprezentowały również dziewczynki z klas 1 i 4. Występ uświetnił koncert kolęd w wykonaniu zespołu "Stokrotki" z Dębna. W czasie spotkania uczestnicy mogli skosztować tradycyjnych świątecznych dań oraz ciast przygotowanych przez Rodziców naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za współudział w organizacji uroczystości, a wszystkim Gościom za przybycie i wspólne świętowanie.
Cytat dla każdego! Biblioteczny kalendarz adwentowy
Nie tylko dla miłośników książek i świątecznego klimatu! Akcja: Cytat dla każdego!
W tym roku poMOCna biblioteka szkolna postanowiła zamienić się w prawdziwy kalendarz adwentowy! Każdego dnia odszukujemy ukryty cytat w okienku kalendarza adwentowego. Mamy nadzieję, że pięknie przeczytany cytat- rozgrzeje Wasze serca i umysły!
20. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Zdrowie w szarości" Rawicz 2025
Mamy przyjemność zaprosić do udziału w 20. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Zdrowie w szarości" Rawicz 2025. Termin nasyłania prac upływa 7 marca 2025. Link do regulaminu:
https://drive.google.com/file/d/1bL6gxEWlIBbf2dP1yVD3fmhezCMgVHoX/view?usp=sharing
III edycja Konkursu Plastycznego „Barwy Powstania”
Z radością informujemy o trwającej III edycji Konkursu Plastycznego „Barwy Powstania”, organizowanego przez Stowarzyszenie Odra-Niemen Oddział Wielkopolski. Konkurs ten jest wyjątkową okazją, by młodzi artyści z województwa wielkopolskiego mogli w twórczy sposób uczcić pamięć o Powstaniu Wielkopolskim – kluczowym wydarzeniu w naszej historii.
Piernikowa matematyka
Lekcja matematyki pachnąca świętami - w czasie Spotkania świątecznego - klasa trzecia tradycyjnie zaprasza na pierniki.
Zaproszenie na Wystawę fotografii Anity Kozłowskiej-Tomczak "POLOWANIE NA PRZYRODĘ"
Zapraszamy serdecznie na wyjątkową wystawę fotografii autorstwa Anity Kozłowskiej-Tomczak pt. "POLOWANIE NA PRZYRODĘ", która odbędzie się w dniach od 01 grudnia 2024 roku do 31 stycznia 2025 roku w poMOCnej bibliotece szkolnej Zespołu Szkół w Klęce.
Fotografowanie przyrody, a w szczególności ptaków i dzikich zwierząt, to nie lada wyzwanie, które wymaga nie tylko dużej cierpliwości, ale i niespotykanej wrażliwości na otaczający nas świat. Anita Kozłowska-Tomczak, pasjonatka natury i utalentowana artystka, w swojej twórczości pokazuje nie tylko piękno, ale i kruchość ekosystemów, oferując niepowtarzalną okazję do zanurzenia się w zachwycie przyrody.
Sukces sportowy naszych chłopców
ZAWODNICY Z ZESPOŁU SZKÓŁ W KLĘCE 29. 11. ZAJĘLI 2 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH GMINY W FUTSALU W KATEGORII CHŁOPCÓW - IMS O PUCHAR WÓJTA GMINY NOWE MIASTO NAD WARTĄ W XV-LECIE HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ, KTÓRY ODBYŁ SIĘ 29 LISTOPADA W ZESPOLE SZKÓŁ W NOWYM MIEŚCIE NAD WARTĄ. GRATULUJEMY WYGRANEJ I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!
Sukces sportowy
Zawodnicy z Zespołu Szkół w Klęce zajęli 3 miejsce w Turnieju halowej piłki nożnej, który odbył się 28 listopada w Zespole Szkół w Nowym Mieście nad Wartą. Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów!
Gminny Konkurs Recytatorski
Troje uczniów Zespołu Szkół w Klęce brało dziś (28. 11. ) udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim poświęconym twórczości noblisty - Czesławowi Miłoszowi. Są to: Marcel Łażewski kl.VII, Nikola Drzewiecka kl.VIII i Stanisław Wolski kl.VIII. Choć nie było miejsc na podium serdecznie gratulujemy udanego występu, dziękujemy za zaangażowanie uczniów i reprezentowanie szkoły. Jesteście wygrani, ponieważ wyszliście poza swoją strefę komfortu, walcząc ze stresem przed wystąpieniem publicznym a tym samym zyskaliście nowe doświadczenie. Rodzicom dziękuję za zaangażowanie i pomoc w transporcie do Nowego Miasta.
Wizyta w Teatrze Apollo
Dnia 27 listopada klasy VI oraz VIII wraz z Wychowawczyniami odwiedzili Teatr Apollo w Poznaniu. Uczniowie mogli doświadczyć magicznej atmosfery teatru i poznać losy Cześnika Raptusiewicza, Rejenta Milczka, Wacława i Klary.
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem aktorskiego kunsztu wszystkich prezentujących się na deskach sceny Teatru Apollo, odgrywających role bohaterów komedii autorstwa A.Fredry.
Inauguracja dwóch questów
Publiczne Przedszkole w Klęce przy wsparciu Fundacja Calamita i Questy zaprasza na inaugurację gier terenowych dla przedszkolaków pt. "Opowieść o drzewach w Klęce” oraz “Spacer przez historię w Klęce”,
Średniowieczne zamki
Na zajęciach historii uczniowie klasy 4 mieli niecodzienną okazję przenieść się w czasie do średniowiecza, budując z kartonu makiety zamków. Praca w grupach nie tylko rozwijała ich umiejętności manualne, ale także pozwoliła lepiej zrozumieć architekturę i funkcje średniowiecznych warowni. Dzieci miały możliwość kreatywnego wyrażenia się, a jednocześnie uczyły się współpracy i szacunku dla pracy innych.
Zapraszamy na Spotkanie Świąteczne
Z radością zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz przyjaciół Zespołu Szkół w Klęce na nasze coroczne Spotkanie Świąteczne, które od lat jest w naszym szkolnym kalendarzu. To wyjątkowa okazja, aby wspólnie celebrować magiczny czas świąt, a także cieszyć się radosną atmosferą i serdecznymi relacjami.
Projekty i Programy
- brak danych
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Kalendarz
- brak danych
Logowanie