Edukacja proekologiczna
Obchody Dnia Ziemi to doskonała okazja, aby podkreślić wagę ochrony naszej planety i zwrócić uwagę na działania, które możemy podjąć, aby chronić środowisko naturalne. Prezentacje prac projektowych wszystkich klas zostały zaprezentowane podczas apelu, nie tylko ukazały zaangażowanie uczniów (w szczególności uczniów z klas młodszych) w tę kwestię, ale również przypomniały nam o codziennej konieczności dbania o naszą Ziemię.
Ukwiecamy otoczenie
Wspaniała akcja sadzenia kwiatów odbyła się w Zespole Szkół w Klęce. Wszystkie klasy oraz oddziały przedszkolne zaangażowały się w tworzenie pięknych aranżacji kwiatowych, które nie tylko będą ozdobą naszej szkoły, ale także będą promować ekologię i dbałość o otoczenie. Dzieci poznały tajniki sadzenia kwiatów, które będą zdobiły wejścia do szkoły i przedszkola.
Piękna ekologiczna akcja
Nasi Uczniowie w ramach Dnia Ziemi wzięli udział w sadzeniu drzewek w swoim otoczeniu. Szkoła otrzymała drzewka, które zostały rozdane wszystkim dzieciom. Projekt ten ma za zadanie uzmysłowić młodemu pokoleniu i calemu społeczeństwu, że każdy z nas może przyczynić się do ochrony środowiska- pielęgnując otrzymane drzewko, które zapewne będzie pomagało w oczyszczaniu naszej zadymionej spalinami Planety Matki Ziemi. To przesłanie EKO Ciekawych ze szkoły w Klęce.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich! 📚📖 To idealna okazja, aby odwiedzić naszą poMOCną bibliotekę szkolną i poszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności czytelnicze. Niech książki staną się dla Was nie tylko przyjaciółmi, ale również inspiracją do rozwoju i spełniania marzeń. Zapraszamy do korzystania z bogatej oferty książek i materiałów edukacyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją na temat Dnia Książki i Praw Autorskich, do uczestnictwa w zajęciach warsztatowych przygotowanych w poMOCnej bibliotece szkolnej oraz do interaktywnej zabawy:
Mali aktorzy z wielkimi talentami
Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim za udział w dzisiejszym przedstawieniu teatralnym, które odbyło się 23 kwietnia i zostało przygotowane przez Uczniów klas 1-3. Jesteśmy ogromnie dumni z naszych małych aktorów za ich zaangażowanie i kreatywność.
Dziękujemy za możliwość podziwiania talentów naszych uczniów i wspólną radość związana z przedstawieniem. Cieszymy się, że mogliśmy razem spędzić ten wyjątkowy czas.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w Publicznym Przedszkolu w Klęce
Drodzy Rodzice dzieci przedszkolnych - zachęcamy Was do aktywnego uczestnictwa w akcjach oraz do współtworzenia BIBLIOPRZESTRZENI poMOCnej biblioteki szkolnej dla Waszych Dzieci.
Czekamy na Wasze pomysły, sugestie i oczywiście na Was, bo Wy także możecie korzystać ze zbiorów naszej biblioteki.
Dlaczego warto?
Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2024
19 kwietnia nasza Szkoła dołącza do dwunastej edycji akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. Cała Społeczność Szkolna przypina żonkile na znak, że łączy nas pamięć o bohaterkach i bohaterach powstania w getcie warszawskim. Nosząc je, pokazujemy, że łączy nas pamięć o walczących, a także około pięćdziesięciu tysiącach cywilów ukrywających się w ruinach getta w 1943 roku. Nie mają one na celu wyrażania poparcia dla jakichkolwiek ideologii, państw czy narodów, są wyrazem naszej pamięci o tych, którzy w beznadziejnej sytuacji walczyli o człowieczeństwo.
Akcja "Żonkile" w poMOCnej bibliotece szkolnej
W naszej bibliotece dziecięcej znajdziesz opowiadania znakomitych autorek i autorów literatury dla najmłodszych czytelników – Zofii Staneckiej, Justyny Bednarek, Pawła Beręsewicza, Marcina Szczygielskiego, Katarzyny Ryrych oraz Katarzyny Jackowskiej-Enemuo.
Teksty powstały w ramach akcji Żonkile i są przygotowane w taki sposób, aby móc bezpiecznie rozmawiać z dziećmi na tematy związanie nie tylko z II wojną światową, ale także z takimi wartościami jak pomoc, przyjaźń, odwaga lub strata. Bogato ilustrowane opowiadana uzupełniają kilkunastominutowe słuchowiska, które z pewnością uruchomią wyobraźnię każdego odbiorcy.
Czy książki są tylko do czytania?
Zajęcia dla dzieci z oddziału "0" w naszej poMOCnej bibliotece szkolnej w ramach spotkań promujacych czytelnictwo w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Mali Czytelnicy uzyskali odpowiedź na pytanie: czy książki są tylko do czytania? Dowiedzieli się co to jest audiobook i wysłuchali uroczej bajki edukacyjnej w specjalnej strefie relaksu. Uważne słuchanie rozwija umiejętność koncentracji i pozwala oderwać się od ekranów i spędzić czas w ciekawy i edukacyjny sposób. Dzieci uczą się skupiać uwagę na treści zawartej w audiobookach, co może być przydatne w szkole oraz w życiu codziennym. Było fantastycznie!
Wycieczka do Warszawy
17. 04. uczniowie Zespołu Szkół w Klęce odwiedzili stolicę. Zwiedzaliśmy Stadion Narodowy na trasie Sportowe emocje, podziwialiśmy piękne widoki panoramy Warszawy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Zachwyciły nas zabytki Warszawy: Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza i wiele innych ciekawych miejsc. Wycieczka bardzo udana, humory dopisywał, uczestnicy zadowoleni. Trochę pogoda spłatała nam psikusa i padało, dlatego też Łazienki Warszawskie zostawiliśmy na następny wyjazd do Warszawy. Zachęcam do obejrzenia fotorelacji na szkolnym fb.
Kubistyczny Czytelnik
Z okazji Światowego Dnia Sztuki w poMOCnej bibliotece szkolnej uczniowie klasy 4 poznali fascynującą postać hiszpańskiego malarza, rzeźbiarza, rysownika, grafika, ceramika oraz poety uznawanego za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku- Pabla Picassa. Oprócz zdobycia informacji na temat światowej sławy artysty, uczestnicy zajęć poznali informacje na temat kubizmu. Inspirując się dziełami Picassa każdy mógł odkryć w sobie talent, tworząc kubistyczny portret Czytelnika. Oto efekty prac warsztatowych naszych artystów.
Rekrutacja 2024 powiat średzki
Wydział Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Środzie Wielkopolskiej informuje, że od tego roku rekrutacja do klas I szkół ponadpodstawowych, dla których Powiat Średzki jest organem prowadzącym odbywać się będzie z wykorzystaniem systemu elektronicznego.
Link do strony „Rekrutacja Powiat Średzki”:
Bezpieczny Internet w naszej Szkole każdego dnia
Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że nasza Szkoła otrzymała zaświadczenie z organizacji Dnia Bezpiecznego Internetu 2024. To wyróżnienie dla naszej placówki i dowód na to, że dbamy o bezpieczeństwo i dobre praktyki korzystania z Internetu.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i pracownikom za zaangażowanie i wysiłek w propagowanie bezpiecznego korzystania z Internetu. Razem tworzymy lepsze i bezpieczniejsze środowisko online dla całej Społeczności Szkolnej.
Gminny Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
16 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół w Chociczy odbył się Gminny Konkurs BRD. W konkursie brały udział uczniowie z Zespołu Szkół w Klęce, Zespołu Szkół w Chociczy, Zespół Szkół w Nowym Mieście nad Wartą i ze Szkoły Podstawowej w Kolnczkach. Uczestnicy wspaniałe poradzili sobie z rozwiązywaniem testów o tematyce ruchu drogowego.
Uważność w życiu prywatnym i zawodowym nauczycieli
Jest nam miło poinformować, że Pani Izabela Zwierzchlewska została zaproszona do wzięcia udziału jako ekspert w warsztatach stacjonarnych w Piotrkowie Trybunalskim
"Słowa. Dźwięki. Emocje". Dla nauczyciela bibliotekarza dzielenie się wiedzą z innymi pedagogami jest niezwykle ważne. To świetna okazja do wymiany doświadczeń, zdobywania nowych umiejętności i inspiracji.
Wycieczka do kina Echo w Jarocinie
Dnia 12.04.2024r. klasy 1-3 i zerówka z przedszkola wybrały się na wycieczkę do kina Echo w Jarocinie na film pt. : "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona."
Przed Lassem i Mają wyzwanie godne największych detektywów. Zbliża się wielkie święto – obchody 500-lecia Valleby, jednak przygotowania przerywa seria zuchwałych kradzieży. Komuś najwyraźniej bardzo zależy na tym, żeby wyczekiwana przez wszystkich mieszkańców Valleby uroczystość nie doszła do skutku. Lasse i Maja bez wahania angażują się w sprawę i z pomocą zrzędliwej, emerytowanej mistrzyni złodziei Lillie próbują wpaść na trop złodzieja. Ale kim tak naprawdę jest ten przebiegły Skorpion i jaki jest jego motyw? Czy Lasse i Maja zdołają rozwiązać zagadkę i powstrzymać rabusia przed zrujnowaniem święta Valleby? Była to kolejna niesamowita przygoda, którą mogły przeżyć dzieci z klas młodszych.
Szkolne zawody robotów
Dnia 12.04.2024 r. uczniowie klas IV-VIII brali udział w zawodach robotów zorganizowanej przez Pana J. Naumienko i Panią M. Braciszewską. Zabawa konkursowa obejmowała dwie konkurencje:1.Mecz robotów. Rozgrywany gdy roboty są obsługiwane w trybie drona, czyli sterowaniem bezpośrednim, bez kodu wstępnego. Dwie drużyny po 3 roboty. Wygrywa drużyna, która umieści za pomocą robota krążek w bramce - strefie obronnej przeciwnika. Jeden mecz, to rozgrywka 2 x 5 minut- mecz i rewanż + dogrywka w przypadku remisu.2.Programowanie blokowe robotów w celu jak najszybszego zmapowania trasy autonomicznego przejazdu robota z bazy do punktu docelowego. Dyscyplina odbywa się symultanicznie. Pięć robotów jednocześnie na trasach musi osiągnąć swoje cele.Wygrywa zespół / klasa, której robot wcześniej osiągnie cel- punkt mety. Trasa robota nie jest narzucona ale tor jazdy- poruszania się robota po trasie nie
Projekty i Programy
- brak danych
Godziny dzwonków
Niedziela 04.05.2025Kalendarz
- maj
- 04
- Dzień Strażaka
- 04.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 05
- Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną
- 05.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 08
- Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
- 08.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 09
- Dzień Unii Europejskiej
- 09.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 11
- Dzień bez Śmiecenia
- 11.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 13
- Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
- 13.05.
- Inne wydarzenie
Logowanie