To wielkie święto kreatywności, talentów, nieszablonowego myślenia i umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli z całego świata wokół historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera H. Reynoldsa. (W naszej bibliotece posiadamy 3 egzemplarze tej książki). Książka została przetłumaczona na ponad 20 języków oraz alfabet Braille'a!
W Polsce obchody Międzynarodowego Dnia Kropki rozpropagowała Jolanta Okuniewska nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, Honorowy Profesor Oświaty, finalistka światowego konkursu Global Teacher Prize 2016.
Święto kropki jest dzisiaj obchodzone w ponad 192 krajach! W naszej szkole Samorząd Uczniowski zaproponował nietypowe zajęci podczas przerw.
Oto co się działo w poniedzaiłek 16. września:)
Najlepiej jest świętować poprzez czytanie książki, od której wszystko się zaczęło - "Kropki". Vashti twierdzi, że nie potrafi rysować. Jej nauczycielka zachęca ją, aby postawiła na kartce kropkę. Daje to początek pełnej niespodzianek podróży, podczas której dziewczynka eksperymentuje z rysowaniem. Ta mała kropka to początek pięknej opowieści o talentach, które kryją się w każdym z nas... Przekonały się o tym dzieci z oddziału SOWY, które odwiedziły poMOCną bibliotekę szkolną, podczas zajęć warsztatowych oprócz zapoznania się z historią Vashit wykonały kreatywne prace plastyczne i zdobyły umiejętność posługiwania się przyżądem do wycinania kół.
Uczniowie klasy 4 obchodzili Dzień Kropki również na lekcji matematyki. Jest to święto twórczości i kreatywności. Dzieci zagrały w kropkowe sudoku.