• Strona główna
  • W placówce powołany został Inspektor Ochrony Danych Pan Tomasz Stochniałek. Kontakt do Inspektora: iod@tmp.pl
  • Aktualności

Aktualności

          • Podziękowania za udział w projekcie

          • "Z całego serca dziękuję za zaangażowanie w tegoroczną edycję akcji „Cała Polska czyta na głos”! To właśnie takie działania pokazują, jak wielką moc ma słowo i jak ważne jest kultywowanie tradycji głośnego czytania. Zachęcam do obejrzenia i wysłuchania nagrań przygotowanych specjalnie przez  Panią Elizę Piotrowską, pisarkę dla dzieci i tłumaczkę, Pana Marka Michalaka, autora książek dla dzieci oraz byłego Rzecznika Praw Dzieci oraz Panią Małgorzatę Swędrowską, propagatorkę czytania wrażeniowego". ( Autorka projektu Monika Kahn)

            LINK do kolekcji: https://wakelet.com/wake/lII0pwTiWcKFUlfl-nU6k

            Dziękujemy Malwinie z kl. 2, Wojciechowi z kl. 2 oraz Anastazji z kl. 5. Brawo dla Was.

            Odwaga naszych uczestników jest inspirująca – każdy z pasją dzielił się swoimi umiejętnościami głośnego czytania, przenosząc nas w magiczny świat literatury. Zachęcamy do obejrzenia nagrań na szkolnym fb

          • Konkurs kaligraficzny w klasach I-III

          • W klasach I - III co miesiąc wybieramy zeszyty, które są starannie i estetycznie prowadzone. Zwracamy też uwagę na kształtne pismo. W lutym osiągnięcia uczniów przedstawiały się następująco: klasa I Julia Teterycz - 3 pkt, Amelia Langner - 2 pkt, klasa II Gracjan Natkaniec - 3 pkt, Malwina Jędrzak - 2 pkt, Jan Widomski - 1 pkt, klasa III Jakub Wiśniewski - 3 pkt, Stanisław Szczepański - 2 pkt, Zuzanna Bigaj - 1 pkt.

            Wyróżnione dzieci umieściły swoje osiągnięcia na szkolnym drzewie sukcesów. Gratulacje! Główna część konkursu odbędzie się pod koniec roku szkolnego.

          • Ilustracje, które zachęcają do czytania

          • W ramach bibliotecznego projektu: Miesiąc Kobiet w poMOCnej bibliotece szkolnej, Uczniowie z kl. 4 i 8 mieli niezwykłą okazję poznać norweską ilustratorkę Lisę Aisato. Jej emocjonalne ilustracje zainspirowały naszych Czytelników do dyskusji na temat sztuki wizualnej oraz roli ilustracji w promocji czytelnictwa. Podczas spotkania w poMOCnej bibliotece Czytelnicy porównywali prace Aisato z innymi ilustracjami, wybierali według nicht tę "naj"- ćwicząc umiejętności argumentowania i wyrażania swoich opinii. Pani bibliotekarka zachęcała do praktykowania uważności dzięki uważnemu przyglądaniu się  detalom, które potrafią przekazać głębsze emocje.

            Dodatkowo Uczniowie odkryli, jak wykorzystać Wikipedię i jej siostrzane projekty - jako narzędzia edukacyjne, ucząc się syntetyzowania informacji. Rozmowy o prawie autorskim i wolnych licencjach otworzyły nam oczy na świat informacji dostępnych w sieci i ich legalnego wykorzystania. 

            To był czas na rozwój, naukę i nawiązanie głębszych relacji  dzięki wspólnym rozmowom i pracy w grupach. Radość z kontaktu z książką , a także możliwość uważnego - aktywnego słuchania oraz wdrażanie  komunikatu "ja", wpłynęło na wzrost kompetencji społecznych i interpersonalnych.

          • Kwiatowy alert!

          • Klub Włóczykija oraz Samorząd Uczniowski zapraszają kl. I-VIII do udziału w szkolnej akcji ,,Bratki na szkolne rabatki!". 

            Celem akcji jest przywitanie wiosny pięknymi kompozycjami kwiatowymi, które staną przed wejściem do budynku naszej szkoły.

            Co zrobić, aby włączyć się do akcji?

            Każda klasa dostarcza bratki do końca tygodnia,tj. 14 marca, do koordynatora akcji Pani A. Kordus-Gościniak, a uczestnicy kółka ,,Klub Włóczykija" z wielką przyjemnością stworzą kolorowe, kwiatowe kompozycje.

            Zapraszamy do wspólnej inicjatywy! 

          • Dzień Kobiet na sportowo

          • Z okazji Dnia Kobiet dziewczęta z Zespołu Szkół w Klęce miały okazję aktywnie spędzić czas na kręgielni! Wspólna zabawa i zdrowa rywalizacja okazały się świetnym sposobem na świętowanie tego wyjątkowego dnia. Czas spędzony w radosnej atmosferze był naprawdę niezapomniany! Dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia na kolejnych wspólnych aktywnościach.

          • Spotkanie z lekturą

          • W poMOCnej bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z lekturą, które miało na celu zintegrowanie klas 1 i 3. Starsi koledzy i koleżanki z entuzjazmem pomagali młodszym w odkrywaniu tajemnic książki pt. "Kapelusz Pani Wrony" autorstwa Danuty Parlak. Praca w parach to doskonała okazja, aby lepiej poznać nie tylko książkę, ale i siebie nawzajem. Mali Czytelnicy dowiedzieli się i przypomnieli sobie, czym zajmuje się autor, kto to jest ilustrator, gdzie można znaleźć spis treści oraz co to jest metryczka. Dowiedzieli się też, na czym można odsłuchać audiobook, co może pomóc lub przeszkodzić w odbiorze tekstu słuchanego. Pani Izabela (w kapeluszu Pani Wrony) zachęciła do przeczytania książki, a także do wypełnienia przygotowanych kart pracy. Na zakończenie spotkania Czytelnicy w poszukiwaniu uważności i skupienia - wysłuchali fragmentu audiobooka. Spotkanie z lekturą było okazją do zdobywania wiedzy i do wspólnego odkrywania literackiego świata, w myśl powiedzenia: „Książki są jak przyjaciele – im więcej ich masz, tym więcej się uczysz”. 

          • UWAŻNA SZKOŁA

          • Cieszymy się z wiadomości, że proces certyfikacji w ramach europejskiego projektu UWAŻNA SZKOŁA został ukończony sukcesem. Nasza Szkoła uzyskuje tytuł UWAŻNA SZKOŁA i dołącza do międzynarodowego grona ponad dziewięćdziesięciu placówek w Polsce i zagranicą, realizujących program "Czas na Uważność". Certyfikowanym  realizatorem  jest: Izabela Zwierzchlewska.

          •  „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”- konkurs skierowany do uczniów klasy V

          • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Wielkopolskiej, zaprasza do współpracy przy realizacji XXV  edycji konkursu pt. „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”, który skierowany jest do uczniów klas V szkół podstawowych województwa wielkopolskiego.  

            Zadanie konkursowe polega na wykonaniu plakatu wskazującego negatywne skutki palenia papierosów lub inhalowania e-papierosów dla organizmu człowieka. Plakat: rysunek, malarstwo lub samodzielnie wykonana grafika komputerowa. Oznacza to, że nie mogą zostać w nim wykorzystane gotowe komponenty graficzne, wszystko musi być wykonane samodzielnie. Format A4 pionowy, innych formatów nie przyjmujemy. Autorem pracy może być tylko jedno dziecko.

            Koordynatorki szkolnego konkursu .: Pani Katarzyna Florkowska i Anita Kozłowska – Tomaczak.

            Regulamin_konkursu_Palic__nie_palic_2025.docx

            Źródło grafiki: https://www.gov.pl/web/psse-slupca/konkurs-palic-nie-palic---oto-jest-pytanie-2025

          • Sukces Zosi z kl. 5

          • Naszą szkołę w Jubileuszowym XV Konkursie Języka Angielskiego reprezentowała Zofia Andrasiewicz z klasy V. Gratulujemy udanego występu w konkursie! Warto zaznaczyć, że Zosia była jedną z najmłodszych uczestniczek tej edycji.

            Zosiu, jesteśmy z Ciebie bardzo dumni i życzymy wielu sukcesów w przyszłości! More power to your elbow! 

          • Muzyczny poranek z "Kulturką"

          • CYRKOLINA - O historii i kulturze cyrku, różnicach pomiędzy tradycyjnym a Nowym Cyrkiem. Czyli wtorkowy poranek dla przedszkolaków i klas 1- 3. 

            "Kulturka" Dziękujemy!

          • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

          • Nasza szkoła została zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu plastycznego MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI organizowanego przez Dzieło Pomocy Ad Gentes.  Kto z Was - drodzy Uczniowie - pięknie rysuje, maluje, szkicuje i czerpie z tego przyjemności niech wykona pracę plastyczną w formacie A3 lub A4. Czekamy na Wasze prace do 18 marca 2025 r. Szczegóły a plakacie lub u nauczycieli religii. Zapraszamy! Nagrody czekają! p.K. Jankowska, p. A. Mielcarek. Serdecznie zapraszamy do udzialu w konkursie.