Strona główna

      • ,,Nie dla szkoły, lecz dla życia się uczymy" (Seneka)
          • Teamwork

            Klasa V przygotowała plakat po angielsku o tym, jak odnaleźć się w szkolnej rzeczywistości – czyli parę słów o grzecznym zachowaniu

            W ruch poszły flamastry, słowniki i duuużo wyobraźni! Efekt? Kreatywna burza mózgów, współpraca na medal i sporo śmiechu – bo kto powiedział, że nauka zasad musi być nudna?

          • Rekolekcje wielkopostne

            Drugiego dnia rekolekcji zastanawialiśmy się, co robić by być dobrymi ludźmi i jak rozwijać się duchowo. Porozmawialiśmy, pośpiewaliśmy, a potem wspólnie "przeszliśmy" drogę krzyżową.

            Pragniemy serdecznie podziękować Społeczności szkolnej za udział w rekolekcjach wielkopostnych oraz za aktywną pomoc w ich przygotowaniu. Wasze zaangażowanie i wsparcie były niezwykle cenne i przyczyniły się do stworzenia wyjątkowej atmosfery refleksji i wzajemnej życzliwości.

          • Bezpieczeństwo w sieci – ważna lekcja

            PoMOCna biblioteka szkolna włączyła się w tegoroczną edycję europejskiej kampanii All Digital Weeks. 04. 04. klasa 6 miała okazję obejrzeć film pt. "Wiadomość od Elli. Bez zgody" od Deutsche Telekom. To spot z kampanii "Share with care", która zachęca rodziców do odpowiedzialnego publikowania zdjęć swoich dzieci w internecie ważny materiał, który porusza temat bezpieczeństwa dzieci w sieci. Pamiętajmy, że w obliczu rosnących zagrożeń online, szczególnie dzieci wymagają ochrony. Warto zatrzymać się na chwilę i przemyśleć, co publikujemy. Czy wiesz, że przeciętne dziecko ma w Internecie ok. 1500 swoich zdjęć. Jak mogą zostać wykorzystane?

          • Cyberedukacja dzieci i dorosłych

            Jak zaczyna się cyberoszustwo?

            Korzystanie z internetu jest dziś powszechne i dostępne prawie dla każdego - bez względu na wiek i stan portfela czy wykształcenie. Jest to także przestrzeń do coraz większej skali oszustw, której ofiarami stają się również osoby znane - aktorzy, sportowcy, a nawet influencerzy, sprawnie poruszający się w internecie i mediach społecznościowych.

          • Zdrowo i kolorowo

            Klasa 1 dzisiaj zadbała o własne zdrowie, przygotowując zdrowe śniadanie. Wcześniej uczniowie posadzili cebulę, żeby zaobserwować wzrost szczypiorku oraz posiali rzeżuchę. Zapisywali codzienne zmiany w kalendarzu - udział wody i słońca ma wpływ na wzrost roślin. Dowiedzieli się o wartościach odżywczych młodych kiełków roślin. Do dzisiejszego śniadania dzieci dorzuciły trochę zielonych dodatków (niektóre bardzo ostrożnie, z dozą niepewności). Własnoręcznie przygotowane kanapki bardzo smakowały.

          • Rekolekcje wielkopostne

            Pierwszy dzień szkolnych rekolekcji za nami. Gościliśmy Księdza rekolekcjonostę, który opowiadał o sumieniu. Jako PIELGRZYMI NADZIEI młodsi uczniowie przygotowali mapy potrzebne do wędrowania. Obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez panią Agatę i klasę 8. Aktywnie i z radością uczestniczyliśmy w rekolekcyjnym spotkaniu.

          • Biblioteczny czwartek

            W poMOCnej bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z grupą „Sowy”, podczas którego mali Czytelnicy zgłębiali temat autyzmu. Pani bibliotekarka specjalnie na to spotkanie ubrała się na niebiesko, ponieważ kolor ten ma głębokie znaczenie – kojarzy się ze spokojem, nadzieją oraz nieograniczonym potencjałem osób ze spektrum autyzmu.

          • Wystawa prac

            O projekcie podsumowującym lekturę "Pinokio" informowaliśmy wcześniej. Dzisiaj zapraszay na wystawę "Nie bądź pajacem..." - w holu szkoły można podziwiać prace Uczniów klasy 4. Zapraszamy.

            Każda z prac jest fantastyczna.

            Najmniejszy i największu Pinokio.

          • Wiosenny ogródek w kl. 3

            W klasie trzeciej uczniowie mieli niezwykłą lekcję przyrody, podczas której siali rzeżuchę i sadzili cebulę. Dzieci z entuzjazmem przygotowały małe doniczki wypełniając je ziemią oraz talerzyki z watą zwilżoną wodą. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne są rośliny w naszym życiu oraz jakie są etapy ich wzrostu. Każde dziecko z niecierpliwością czeka teraz na efekty swojej pracy, obserwując codziennie, jak rośliny kiełkują i rosną. To była nie tylko świetna zabawa, ale również cenne doświadczenie w nauce o przyrodzie!

          • Wizyta w fabryce aut

            Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli 02. 04. w wycieczce do fabryki aut Volkswagen Września. Pod okiem przewodnika zwiedzili linie produkcyjne oraz teren całej fabryki. Uzyskali mnóstwo informacji na temat wyprodukowania auta, a także jak można rozpocząć praktyki lub pracę w firmie Volkswagen. Uczniowie z dużym zaciekawieniem obserwowali pracę robotów na linii produkcyjnej. Wycieczka została zorganizowana w ramach lekcji doradztwa zawodowego.

          • Nowy system wydawania obiadów

            W naszej szkolnej stołówce wprowadzamy nowy system wydawania obiadów, który pozwoli Uczniom samodzielnie nakładać sobie jedzenie. Dzięki temu każdy będzie mógł dostosować porcje do swoich indywidualnych potrzeb i apetytu.

            Uczniowie będą bardziej świadomi swoich preferencji żywieniowych, co może przyczynić się do zdrowszych nawyków żywieniowych. Samodzielne nakładanie jedzenia sprzyja również minimalizacji marnowania żywności, ponieważ każdy bierze tylko tyle, ile naprawdę potrzebuje. Wierzymy, że ta propozycja nie tylko umili czas spędzany w stołówce, ale także przyczyni się do rozwoju cennych umiejętności na przyszłość.

          • OLIMPUSEK - olimpiada języka angielskiego

            W piątek, 28 marca, odbył się konkurs języka angielskiego OLIMPUSEK dla uczniów klas I–III.

            Pani Magdalena Janiszewska serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, odwagę i chęć sprawdzenia swoich umiejętności!

            Udział w takich konkursach to doskonała okazja, by rozwijać swoje zdolności językowe, uczyć się przez zabawę i budować pewność siebie w posługiwaniu się językiem angielskim.

          • Ogólnopolska promocja Zespołu Szkół w Klęce

            W dniach 28-30 marca Pani Izabela Zwierzchlewska uczestniczyła w konferencji Wikipedystów, Wikimedian oraz wszystkich zaangażowanych w otwartą kulturę, edukację i naukę. Wydarzenie to, noszące nazwę Wzlot 2025, stanowi wyjątkowy moment świętowania dwóch dekad działalności Wikimedia Polska.

            Chciałabym podkreślić, że możliwość udziału w tym spotkaniu nie byłaby możliwa bez wcześniejszego uczestnictwa w projekcie WIKITEKA, będącym częścią wieloletniego programu WIKISZKOŁA. Jestem wdzięczna za szansę dzielenia się wiedzą oraz za inspirację, która płynie ze współpracy z niesamowitymi grupami: nauczycielkami bibliotekarkami, nauczycielami bibliotekarzami oraz społecznością Wikipedystów i Wikimedian. Wierzę, że nasze działania mają ogromną wartość edukacyjną i przyczyniają się do rozwoju otwartej kultury, która jest dostępna dla każdego.

    • Zapraszamy do odwiedzenia nas na Facebooku

      • Zapraszamy do odwiedzenia nas na Facebooku
    • Projekty i Programy

      • brak danych
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Librus Synergia
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Logowanie