Strona główna
Dar dla poMOCnej biblioteki
Uczeń klasy 3 Brajan przekazał do poMOCnej biblioteki szkolnej piękne puzzle, gry stolikowe oraz książki dla dzieci. To wspaniały dar, a Twoja chęć dzielenia się sprawiają, że będziemy mogli w poMOCnej bibliotece wspólnie cieszyć się czasem i budować piękne relacje. „Dzieląc się z innymi, dzielimy się też swoim szczęściem.” — Janusz Korczak
Sukces Antoniego
Punkt Wymiany Poezji to ogólnopolski projekt, który promuje nie tylko wiersze znanych twórców, ale również miłość do poezji początkujących poetów. To szczególny projekt, który łączy ludzi różnych pokoleń i miejsc, przypominając o pięknie słowa i sile poezji. Tym bardziej cieszymy się z sukcesu naszego ucznia Antoniego z kl.7, którego wiersz znalazł się wśród propozycji tego projektu.
Porozmawiajmy o książkach
„Czytanie to magiczna podróż, która otwiera przed dziećmi nieznane światy i wyobraźnię.” – Roald Dahl
Dziś w poMOCnej bibliotece szkolnej gościły przedszkolaki z oddziału Jeżyki. Choć jeszcze nie potrafią czytać, już mogą zaprzyjaźnić się z magicznym światem książek! Jak zachęcić dzieci do czytania? W czasach, gdy najmłodszych pochłaniają szybkie rozrywki i błyskawiczne treści, namówienie ich do książek może być wyzwaniem. I o to właśnie chodzi :) Dla tych małych Czytelników, którzy lubią trochę poeksperymentować i podejmować wyzwania, mamy angażujące spotkania w poMOCnej bibliotece szkolnej. Tym razem pani bibliotekarka opowiadała dzieciom o tym, jak wspaniale jest odkrywać nowe historie i marzyć podczas wspólnego czytania. Zachęcała, aby mali Czytelnicy namawiali swoich najbliższych na codzienną chwilę z książką – to nasz mały krok ku wielkiej przygodzie z literaturą. W trakcie spotkan
Dyplom Małej Czytelniczki
Z wielką radością informujemy, że nasza Mała Czytelniczka - Lilianna, otrzymała dziś wyjątkowy dyplom oraz honorową koronę wraz z prezentem książkowym. Jako pierwsza z oddziału 3 i 4 latków zebrała 10 naklejek, potwierdzających wizyty w bibliotece, w ramach projektu „Mała Książka Wielki Człowiek". Lilianna jest wzorem SUPER CZYTELNICZKI: w bibliotece zawsze z uśmiechem na twarzy, pełna entuzjazmu i chęci do czytania. Wie, co chce wypożyczyć, a jej ciekawość do książek inspiruje wszystkich wokół. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze do magicznych światów ukrytych na kartach książek!
Dzień Książki- każdego dnia
Zdrowa rywalizacja Uczniów klas 3 i 4 w poMOCnej bibliotece szkolnej. Tym razem elementem zaskoczenia podczas spotkania, były przygotowane przez Panią bibliotekarkę (jej autorstwa) specjalnie dla Czytelników gry interaktywne : quizy i zadania. BIBLIOprzestrzeń to także miejsce, w którym zdobywamy wiedzę, wykorzystując do tego nowoczesną technologię. Nie tylko czytanie książek, ale zdobywanie wiedzy o nich, jest bardzo ciekawe i może być dobrą zabawą i edukacyjną przygodą. Pamiętaj, że biblioteka szkolna nie jest zakurzoną krainą almanachów, ale nowoczesną BIBLIOprzestrzenią, która odpowiada na potrzeby współczesnych Czytelniczek i Czytelników. Tu organizujemy zajęcia z wykorzystaniem multimediów, wspieramy uczniów w korzystaniu z technologii, pomagamy odnaleźć się w cyfrowym świecie. Biblioteka nadąża za zmianami – bo wiedza ma wiele formatów!
Dzień Sekretarki i Asystentki
Droga Pani Paulino, Droga Pani Marto!
Z okazji dzisiejszego Dnia Sekretarki i Asystentki składamy Wam podziękowania, bo bez Was nasz szkolny świat byłby jak papier bez pieczątki – pełen zaginionych dokumentów, zagubionych kart rowerowych, legitymacji szkolnych i niekończących się zagadek.
Dziękujemy za każdą wydaną kopię, za ratowanie nas, gdy zapominaliśmy hasła do Librusa, za otwarcie szkolnej szafki, kiedy klucz był już tylko wspomnieniem i za przypominanie numerów telefonów do rodziców, które często wydają się równie tajemnicze jak skarb ukryty na końcu szkolnego korytarza.
Świętujemy Światowy Dzień Książki
Spotkanie małych Czytelników w poMOCnej bibliotece szkolnej było pełne radości i ciekawych wyzwań. Dzieci weszły tanecznym krokiem do biblioteki i wspólnie zatańczyły swój wymyślny układ taneczny do piosenki o książkach. To świetna okazja do świętowania Światowego Dnia Książki! Po tanecznej rozgrzewce obejrzeliśmy animację na temat: "Jak powstaje książka". Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, ile zawodów jest potrzebnych, by powstała jedna książka, a także poznali wiele nowych słów związanych z procesem tworzenia książek. Czy wiecie, co to jest numer ISBN? A jak nazywa się osoba, która poprawia błędy w druku? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieliśmy podczas spotkania. Na koniec każdy z uczestników otrzymał w prezencie czasopismo "Świerszczyk". Dla najbardziej aktywnych były w nagrodę kolorowe zakładki . Była także rozmowa o ulubionych książkach.
Certyfikat dla szkoły
Z radością informujemy, że nasza szkoła uzyskała certyfikat potwierdzający realizację programu edukacyjnego Akademia Lubella! W ramach projektu przeprowadziliśmy inspirujące zajęcia na temat zdrowego odżywiania, komponowania posiłków, zasad zero-waste w "domowej restauracji" oraz warsztaty kulinarne. Cieszymy się z tego osiągnięcia, ponieważ zdobyliśmy cenną wiedzę i kompetencje praktyczne, które z pewnością wykorzystamy na co dzień. Dziękujemy za możliwość rozwoju i motywację do promowania zdrowego stylu życia!
Światowy Dzień Książki I Praw Autorskich
Dziś Światowy Dzień Książki - warto po nią sięgnąć, bo czytanie jest dla wszystkich! Historycznie ten dzień wiąże się z dwoma wielkimi nazwiskami literatury światowej – 23 kwietnia to data śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira. Od 1926 roku w Katalonii obchodzono dzień książki, a w 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.
Czy Jan zostanie strażakiem?
Dnia 17. 04. 2025 roku w Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej odbyły się Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.
Przedstawicielem OSP Klęka w kategorii klasy 1 - 4 był nasz Uczeń Jan Widomski, który uzyskał maksymalną ilość punktów, co zapewnia udział, jako reprezentant Powiatu Średzkiego w eliminacjach Wojewódzkich w Wolsztynie. Będziemy mocno trzymać kciuki 29 maja za kolejny sukces Janka.
Życzenia dla sympatyków i przyjaciół naszej Szkoły
Przedstawicielki Społeczności Szkolnej Zespołu Szkół w Klęce, wraz z opiekunką Samorządu Uczniowskiego Panią Katarzyną Florkowską, odwiedziły zaprzyjaźnioną firmę Phytopharm Klęka S.A. w okresie przedświątecznym, aby złożyć życzenia wielkanocne oraz wyrazić wdzięczność za dotychczasowe wsparcie. Dzięki Państwa zaangażowaniu mamy szansę na rozwijanie pasji, zdobywanie nowych umiejętności oraz przeprowadzanie różnych projektów szkolnych. W tym radosnym czasie zbliżających się Świąt Wielkanocnych, chcemy również podkreślić znaczenie współpracy i wspólnego działania, które pozwala nam na wzbogacenie edukacji naszych Uczniów.
Serdecznie dziękujemy
Dzielimy się wynikami szkolnej akcji charytatywnej na rzecz DOMU DLA MATEK Z MAŁOLETNIMI DZIEĆMI I KOBIET W CIĄŻY w Dobieszczyźnie. W dniu 16 kwietnia paczki z prezentami zostały przekazane. To niezwykle ważna inicjatywa, która wspiera najbardziej potrzebujące mamy oraz ich maluszki w trudnych chwilach.
Wielkanocne smaki: uczta pełna tradycji
16. 04. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym obiedzie, który odbył się w szkolnej stołówce. Na stołach zagościły tradycyjne potrawy, które wprowadziły wszystkich w radosny nastrój świąt. Wspaniale udekorowane dania świąteczne, biała kiełbasa, jajeczka, finezyjnie ułożona szyneczka oraz tradycyjna babka i smaczne ciasteczka, a także pachnące pomarańcza zachęcały do skosztowania i odkrywania bogactwa smaków związanych z wielkanocnymi tradycjami.
Wielkanocny Konkurs Dekoracyjny
16 kwietna cała Społeczność Szkolna miała okazję podziwiać niezwykłe efekty współpracy naszych Uczennic i Uczniów, która okazała się kluczową umiejętnością w tym przedsięwzięciu. Każdy z uczestników wniósł coś wyjątkowego, co sprawiło, że klasowe stoły stały się prawdziwymi dziełami sztuki dekoratorskiej. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za ich zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu odpowiednich elementów dekoracyjnych oraz za wypożyczone z domów skarby, które wzbogaciły aranżacje. Decyzją Jury wszystkie klasy zdobyły I miejsce. Brawo!
Poszukiwanie Zajączka
Wielkanocne szukanie jajek i słodkości w Ogrodzie Zmysłów. Klasy I-III wzięły udział w pełnej radości i zabawy akcji zorganizowanej z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Piękna pogoda, uśmiechy dzieci i mnóstwo słodkich niespodzianek – tak świętowaliśmy Wielkanoc na świeżym powietrzu! Dziękujemy Samorzadowi Uczniowskiemu i Opiekunkom SU za ufundowanie słodkiej niespodzianki oraz za przeprowadzenie tej akcji.
Świętowanie w kl. 4
Świąteczna biesiada w kl 4. Najpierw trzeba przygotować stół: talerzyki, serwetki, dekoracje i potrawy. A przy stole rozmowy o święconce i tradycjach świątecznych. Nie zabrakło też prezentu od zajączka.
Świąteczne chwile w kl. 3
W środę rano w klasie trzeciej również zapanował świąteczny nastrój. Udekorowaliśmy stoł tradycyjnymi potrawami, zjedliśmy pachnące Wielkanocą śniadanie, zachowaliśmy zwyczaj stukania się jajkami, znaleźliśmy upominki od Zajączka. A od jutra pomagamy w przygotowaniach i świętujemy w gronie naszych najbliższych.
Zajączek i życzenia świąteczne w klasie 1
Dziękujemy Zajączkowi za miłą niespodziankę.
Projekty i Programy
- brak danych
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Kalendarz
- brak danych
Logowanie