Strona główna
Warsztaty profilaktyczne
Uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach profilaktycznych zorganizowanych przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Nowym Mieście nad Wartą. Tematyka spotkań obejmowała:
- w klasach I - III: Cyberlekcja oraz przemoc
- w klasach IV - VIII: Profilaktyka uzależnień, Cyberlekcja- Hejt nie jest ok oraz przemoc.
Uczniowie byli zainteresowani poruszaną tematyką, aktywnie uczestniczyli w zajęciach.
Serce dla serca
Dzięki Państwa ogromnej życzliwości i wsparciu udało się zebrać 830 zł dla naszej dzielnej Łucji.
Dziękujemy z całego serca każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę – razem możemy więcej!
Urodziny Pani Dyrektor
Dziś w naszej szkole było wyjątkowo radośnie – świętowaliśmy urodziny naszej Pani Dyrektor.
Cała Szkolna Społeczność – zarówno starsi uczniowie, jak i najmłodsze przedszkolaki – złożyli serdeczne życzenia.
Nie zabrakło również pysznych słodkości, które specjalnie na tę okazję upiekła... sama Jubilatka.
Zwrot książek do biblioteki szkolnej
Jak przygotować swoje książki? Dokładne wskazówki zanjdują się na Librusie - ogłoszenia.
Rajd rowerowy
Dnia 12 czerwca odbył się rajd rowerowy do Czeszewa. Grupa 31 uczniów kl.IV-VI wraz z opiekunami: panie Katarzyna Moś, Katarzyna Florkowską i Anna Kordus - Gościniak wraz z komandorem rajdu panem Tomaszem Jagiełką, wyruszyli wczesnym rankiem na rowerową przygodę!
W Ośrodku Edukacji Leśnej dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat Rezerwatu Czeszewskiego, który jest najstarszym rezerwatem w Wielkopolsce. Poznaliśmy historię leśniczówki, zapoznaliśmy się z jej zasobami.Bardzo przypadła nam do gustu prelekcja p.lesniczego, który przybliżył nam wymagającą pracę drwala i opowiedział ciekawe historie związane z eksponatami zwierząt, znajdującymi się w zasobie eksponatów leśniczówki. Wisienką na torcie były przeprawy promowe i wspaniała flora rezerwatu.
Edukacyjna przygoda uczniów kl. 7 w Muzeum Regionalnym w Jarocinie
Dnia 12. 06. Uczniowie z klasy 7 mieli okazję wziąć udział w wyjątkowej lekcji muzealnej poświęconej okupacji hitlerowskiej w Jarocinie i najbliższych okolicach. To nie tylko nauka o historii, ale także okazja do rozwoju kluczowych kompetencji.
Na początku wyjazdu uczestnicy musieli samodzielnie kupić bilety PKP, odczytać z rozkładu jazdy godzinę i numer peronu – to świetny trening samodzielności i odpowiedzialności. W drodze do muzeum pani Izabela pokazała najważniejsze urzędy i budynki w Jarocinie, co pozwoliło na lepsze poznanie lokalnej przestrzeni i rozwijanie orientacji w terenie. Pani Anna zwróciła uwagę na możliwość transportu autobusowego do szkół, przystanki i rozkład autobusowy.
Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek 2025
Ostatnia akcja promująca czytelnictwo w tym roku szkolnym, do której zachęca poMOCna biblioteka szkolna. Już niebawem … wyjątkowy dzień, w którym książki wyruszą w podróż, by znaleźć nowych czytelników!17 czerwca obchodzimy Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek – święto miłośników literatury, dzielenia się i wolności słowa.
Sukces Helenki
Z radością dzielimy się wspaniałą wiadomością o sukcesie Heleny! Zdobycie karty pływackiej to nie lada wyczyn, który wymaga determinacji, wysiłku i zaangażowania. To osiągnięcie jest ważne nie tylko dla niej samej, ale także dla wszystkich, którzy Ją wspierali na tej drodze. Gratulujemy Heleno i życzymy kolejnych sukcesów! Dziękujemy, że jesteś inspiracją.
Sukces Natalii i Filipa
Zawsze cieszymy się z sukcesów naszych Uczennic i Uczniów! Każdy osiągnięty cel to ważna sprawa w życiu, którą warto celebrować i doceniać. Tym bardziej dumni jesteśmy, gdy widzimy, że nasi uczniowie są aktywni nie tylko w szkole, ale także poza nią. Uczestnictwo w akcjach, konkursach i projektach to doskonała okazja do zdobywania nowych umiejętności, poszerzania już nabytych kompetencji oraz czerpania radości z sukcesów. Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć!
Cisza i słowa są poMOCne
Ostatnie spotkania w poMOCnej bibliotece szkolnej z Czytelniczkami i Czytelnikami. Klasa 3 skupiła się na temacie ciszy i słów, sięgając po książkę "Kiedy potrzebuję ciszy" autorstwa Zornitsy Hristovej. To piękna opowieść, która uczy, jak ważne jest odczuwanie i docenianie ciszy w codziennym życiu. Refleksja z lektury skłoniła nas do zastanowienia się, jak cisza pomaga nam znaleźć spokój, skupić się na sobie i wyrazić myśli słowami w odpowiedni sposób.
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny “Klasa w Terenie”
Z radością informujemy, że po rocznym udziale w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Klasa w Terenie” otrzymaliśmy certyfikat podsumowujący nasze działania. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom z klasy 1 i 3 za zaangażowanie i entuzjazm. Wasza aktywność przyczyniła się do sukcesu tego projektu. Zachęcamy do udziału w podobnych inicjatywach, ponieważ warto dodatkowo rozwijać swoją wiedzę i umiejętności poprzez uczestnictwo w projektach edukacyjnych. To doskonała okazja do zdobywania nowych doświadczeń i poszerzania horyzontów.
Międzynarodowa Akcja Czytanie na Polanie 2025
Międzynarodowa Akcja Czytanie na Polanie 2025 tym razem przeniosła nas na malowniczy pomost i plażę, gdzie grupa 33 uczestników wraz z 3 opiekunkami uczestniczyła w Zielonej Szkole w Pięknej Górze. Akcję przedłużyliśmy na 5 dni, podczas których każdego dnia wspólnie czytaliśmy przez 30 minut, a chętni mogli kontynuować czytanie w swoich pokojach.
Zielona Szkoła klas 4 - 8
Zielona Szkoła w Pięknej Górze, 33 uczestników z klas 4 - 8 i wraz z paniami Mariolą Dzierla, Justyną Szczepaniak i Izabelą Zwierzchlewską spędziło 5 niezwykłych dni. Oprócz mnóstwa atrakcji, warsztatów, zajęć integracyjnych, wspólnych zabaw znajdowaliśmy codziennie 30 minut, by zatopić się w świat książek, biorąc przy okazji udział w Międzynarodowej Akcji "Czytanie na Polanie". Piękna Góra – położona między jeziorami Kisajno i Tajty, połączonymi Kanałem Piękna Góra – urzekła nas krajobrazami i stworzyła idealne warunki zbierania doświadczenia i przygód. To doskonała okazja oraz sposób na poznawania siebie i świat. Zapraszamy na szkolnego FB, znajdziecie tam szczegółowy wpis wraz z foto-relacją.
Zielona Szkoła uczniów klas I - III
Zielona Szkoła uczniów klas I - III Zespół Szkół w Klęce Warszawa 2025. Opiekunowie : Anita Pachala i Urszula Patelka. Brawo dla pań nauczycielek za zaangażowanie i duży wkład pracy związany z wyjazdem na Zieloną Szkołę.
Najmłodsi uczniowie z Klęki podbijają stolicę. 2 i 3 czerwca dzieci z klas 1-3 wybrały się wraz z paniami Anitą i Ulą na wycieczkę do Warszawy. Program zwiedzania był bardzo napięty. Zapraszamy na szkolnego FB, znajdziecie tam szczegółowy wpis wraz z foto-relacją. To był wspaniały czas, dla niektórych duże wyzwanie z dala od rodziców i domu, ale zakończony sukcesem.
Gmina zrealizowała projekt edukacyjny z Fundacją Orange i Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog
Zachęcamy do zaponania się z informacjami na temat realizacji gminnego projektu.Gminny projekt edukacyjny
Z funduszU projektu zakupiono dla naszej szkoły 4 tablety, które już wspierają naszych uczniów w codziennej pracy dydaktycznej.
Dziecięca radość
1 czerwca, ma na celu uczczenie dziecięcej radości i beztroski.Rowniez nasze przedszkolaki w tym dniu mogły skorzystać z różnorodnych atrakcji oraz zabawy na świeżym powietrzu. Rada Rodzicow przygotowała także upominki, co dodatkowo podkreśliło radosną atmosferę tego dnia. Dzień Dziecka to doskonała okazja do integracji, zabawy oraz świętowania dziecięcej wyobraźni i kreatywności.
Życzenia z okazji Dnia Dziecka
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka.
Dużo radości, zabawy, ciekawości i… dobrych książek! Czyli takich, które wciągają, rozśmieszają albo pozwalają lepiej zrozumieć świat (i siebie).
Targi Pracy i Rzemiosła w Środzie Wielkopolskiej
Dnia 29. 05. 2025 r. klasa VIII miała możliwość obejrzeć prezentację szkół średnich powiatu średzkiego podczas Targów Pracy i Rzemiosła w Środzie Wlkp. W swoje progi zapraszały absolwentów szkół podstawowych: Zespół Szkół Rolniczych (Rolibuda), Liceum Ogólnokształcące im.Powstanców Wielkopolskich, Zespół Szkół Akademickich, CKZiU Hipolit.
Projekt plastyczny
W naszej lokalnej społeczności aktywnie działa Koło Gospodyń Wiejskich : Niezłe Ziółka w Klęce. Chcąc wesprzeć Koło w swojej działalności stworzyliśmy dla nich obrazy polskich ziół, aby uatrakcyjnić miejsce spotkań KGW.
Nasz projekt nie tylko prezentuje piękno i różnorodność polskich ziół, ale także pełni ważną rolę w integracji i wzmacnianiu lokalnej społeczności. Staramy się pokazać, jak istotne jest pielęgnowanie lokalnych wartości i wspólne dążenie do tworzenia przyjaznego, estetycznego miejsca spotkań. Ten projekt nie tylko upiększa przestrzeń, ale również buduje więzi i dumę z lokalnej tożsamości. Dziękujemy Pani Anicie Kozłowskiej - Tomczak, za możliwość pracy w tym projekcie.
Warto czytać książki
W poMOCnej bibliotece szkolnej mali czytelnicy mieli okazję wysłuchać niezwykłej historii Michaliny, która na początku nie lubiła czytać książek. Pani bibliotekarka, korzystając z metody czytania wrażeniowego, zaprosiła dzieci w świat przygody dziewczynki, która przekonała się, że warto czytać. Po wspólnej pracy z książką oraz rozmowie na temat wartości czytania, każdy uczestnik spotkania narysował swoją wymarzoną historię, w której posiadając magiczną moc, chciałby się znaleźć. To niesamowite, dokąd każdy z nas chciałby przenieść się w wyobraźni. Prace plastyczne powstały z dużym zaangażowaniem i kreatywnością. Jak powiedziała Emily Perry w książce „Nie lubię książek”: „Czytanie otwiera drzwi do świata, którego nie znałeś”.
Projekty i Programy
- brak danych
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Kalendarz
- brak danych
Logowanie