Strona główna
Biblioteczna lekcja współpracy
Zajęcia w poMOCnej bibliotece, zorganizowane dzięki podarowanym zestawom puzzli, miały na celu nie tylko rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, ale także kształtowanie wartości takich jak współpraca i pomoc koleżeńska. Podczas mini rozgrywek w układaniu puzzli uczniowie z klasy drugiej przekonali się, jak ważne jest zaangażowanie każdego z nich oraz wspólne działanie, aby osiągnąć cel.
poMOCna biblioteka szkolna to nie tylko miejsce wypożyczania książek
Dzisiaj mieliśmy okazję spotkać się w poMOCnej bibliotece szkolnej, aby wspólnie zmierzyć się z trudnym, ale bardzo ważnym tematem. Uczniowie klasy 5 obejrzeli film pt. "Ósmoklasiści nie płaczą", który porusza kwestię radzenia sobie z tematem choroby, odwagę, pozytywne myślenie oraz siłę solidarności w trudnych chwilach. To nie tylko historia o dorastaniu, ale także głęboka opowieść o tym, jak ważne jest, by nie tracić nadziei, nawet wtedy, gdy los stawia przed nami najtrudniejsze wyzwania.
Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy
Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy, nie wahaj się skorzystać z dostępnych infolinii:
800 70 22 22 – Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym
800 12 12 12 – Wsparcie psychologiczne dla dzieci, młodzieży i opiekunów
16 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
112 – W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia
Akcja "Tata też czyta"
Zapraszamy na nową stronę #TataTeżCzyta – można znaleźć tam darmowy poradnik: Jak? Co? I dlaczego warto czytać z dzieckiem? Oraz mnóstwo darmowych materiałów do pobrania!
Ogólnopolski konkurs edukacyjny „Energia z rolnictwa”
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza uczniów klas IV-VI oraz zespoły uczniów klas VII-VIII ze szkół podstawowych z terenów gmin wiejskich i miejsko-wiejskich do udziału w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Energia z rolnictwa”, promującym wiedzę o odnawialnych źródłach energii.
Konkurs odbędzie się:
Wycieczka przedszkolaków
Dnia 14.05 przedszkolaki wybrały się na fascynującą wycieczkę do Komendy Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp.Dzieci miały okazję poznać pracę policjantów, dowiedzieć się o ich codziennych obowiązkach oraz zobaczyć z bliska radiowozy i sprzęt policyjny. Policjanci opowiedzieli o zasadach bezpieczeństwa oraz o tym, jak ważne jest przestrzeganie przepisów.
Życzenia dla Ósmoklasistów
Z największą sympatią i serdecznością kierujemy do Was najserdeczniejsze życzenia oraz zapewniamy o naszym pełnym wsparciu w trakcie zbliżającego się Egzaminu Ósmoklasisty. Niech odwaga, spokój ducha oraz zdobyta wiedza będą Waszymi niezawodnymi towarzyszami podczas tego wyjątkowego wyzwania. Życzymy Wam wiary we własne możliwości, odwagi w podejmowaniu wyzwań oraz optymizmu w każdym kroku. Trzymamy mocno kciuki za powodzenie każdego z Was!
Tydzień Bibliotek
Kolejne aktywności w poMOCnej bibliotece szkolnej. Dziś mamy dla Was wieści z naszej bibliotecznej areny. Spotkania ze starszymi Czytelnikami okazały się strzałem w dziesiątkę! To naprawdę super, że młodsi i starsi zjednoczyli siły w imię miłości do książek. A czytanie na przerwie można nazwać "klasowym wydarzeniem".
Projekt "Szkoła jutr@"
Z radością informujemy o ukończeniu szkolenia w ramach projektu "Szkoła jutr@"
Pani Magdalena Janiszewska oraz Pani Magdalena Michalak zrealizowały kurs zgodnie z założeniami koncepcji szkoleń w ramach Przedsięwzięcia Szkoła jutra, finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.
Dzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek
Rozpoczęliśmy w poMOCnej bibliotece szkolnej obchody Tygodnia Bibliotek, a wszystko zaczęło się od uroczystego świętowania Dnia Bibliotekarza! Pani bibliotekarka przygotowała dla każdego Czytelnika specjalną niespodziankę – oprócz drobnych upominków, odbyły się ciekawe zajęcia warsztatowe.
Najmłodsi czytelnicy zaśpiewali piosenkę o bibliotece, a następnie wspólnie obejrzeliśmy bajkę o tym, jak należy zachowywać się w bibliotece. W trakcie warsztatów powstały mini komiksy związane z tegorocznym hasłem: „Biblioteka. Lubię tu być!”. Uczestnicy tworzyli też projekty okładek książek, a na koniec składali życzenia i uśmiechy, dzieląc się pozytywną energią.
Konkurs plastyczny pt. "Ptaki naszych pól i lasów"
Biblioteki Publicznej Gminy Nowe Miasto nad Wartą, zaprasza uczniów klas I - IV do wzięcia udziału w gminnym konkursie plastycznym pt. "Ptaki naszych pól i lasów". Zachęcamy do udziału.
Życzenia dla Strażaków
W Dniu Dnia Strażaka Zespół Szkół w Klęce składa najserdeczniejsze życzenia OSP Klęka, OSP Szypłów OSP Nowe Miasto nad Wartą, OSP Boguszyn, OSP Wolica Kozia i wszystkim Strażakom w dniu ich Święta.
Druhowie Strażacy!
Z okazji Waszego święta składamy wyrazy szacunku i uznania oraz życzenia, by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania. Dziękujemy za trud włożony w realizację przedsięwzięć mających na celu ochronę życia, zdrowia, mienia i środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub innym zagrożeniem.
Święto Narodowe 3 Maja
Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja poczet flagowy naszej szkoły godnie reprezentował społeczność uczniowską podczas uroczystej Mszy Świętej w Kościele pw. Św. Trójcy w Nowym Mieście nad Wartą.
W wydarzeniu uczestniczyli również Pani Dyrektor Mariola Dzierla oraz opiekunka Samorządu Uczniowskiego, Pani Magdalena Janiszewska.
„Małe Gwiazdy Biblioteki”- konkurs dla Przedszkolaków
W związku z przystąpieniem do Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 – największego w Polsce programu skierowanego jednocześnie do bibliotek, jak i czytelników, poMOCna biblioteka szkolna zaprasza wszystkie dzieci przedszkolne do wzięcia udziału w Bibliotecznym Konkursie Recytatorsko - Muzycznym z okazji Tygodnia Bibliotek pt. „Małe Gwiazdy Biblioteki”.
Wycieczka klas 4 - 8
W dniu 29 kwietnia uczniowie klas 4–8 naszej szkoły wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Łodzi. Celem wyjazdu było poznanie bogatej historii miasta oraz uczestnictwo w interaktywnych zajęciach przyrodniczych i technicznych.
Centralne Muzeum Włókiennictwa
Pierwszym punktem programu było Centralne Muzeum Włókiennictwa, mieszczące się w zabytkowym kompleksie fabrycznym. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią przemysłu włókienniczego w Łodzi, obejrzeć zabytkowe maszyny oraz dowiedzieć się, jak wyglądała praca w dawnych zakładach produkcyjnych. Wystawy interaktywne pozwoliły uczestnikom lepiej zrozumieć procesy produkcji tkanin oraz znaczenie przemysłu dla rozwoju miasta.
Projekt „Zielony Labirynt” – prace porządkowe
W pięknej, wiosennej aurze uczniowie i nauczyciele wspólnie porządkowali teren przyszłego „Zielonego Labiryntu”. Zgrany zespół i pozytywna energia wpłynęły na tempo pracy:)
Dużo zapału do działania – tak wyglądały nasze przygotowania do kolejnych etapów projektu!
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i świetną współpracę.
Projekty i Programy
- brak danych
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Kalendarz
- brak danych
Logowanie