Strona główna
Pierwsze prawo jazdy
W dniu 28. 05. uczniowie klasy 4 Zespołu Szkół w Klęce otrzymali Karty Rowerowe. Gratulujemy wszystkim zaangażowania i zdolności. Przypominamy, że od teraz jesteście użytkownikami dróg - korzystając z rowerów, przestrzegajcie zasad bezpieczeństwa i wykorzystujcie w praktyce zdobytą podczas zajęć wiedzę. Życzymy bezpiecznej i radosnej jazdy!
Certyfikat dla szkoły
Jest nam niezmiernie miło, poinformować, że wspólnie ustanowiliśmy rekord w jednoczesnym graniu w grę Rummikub.
Dyżur wakacyjny Publicznego Przedszkola w Klęce
Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola w okresie wakacyjnym: DYŻUR WAKACYJNY_Przedszkole_Kleka.pdf
Nietypowa sesja fotograficzna klasy 4
Podsumowując pracę z "Mikołajkiem" przebraliśmy się za postacie z lektury, aby wystąpić w sesji zdjęciowej. Udało nam się nawet zrobić wspólne zdjęcie. Dziękujemy naszemu fotografowi pani Izabeli Zwierzchlewskiej, że nie uciekła.
Zachęcamy do obejrzenia filmu z naszej sesji na szkolnym fb.
Zajęcia w terenie dla przedszkolaków
27. 05. naszą szkołę odwiedził Pan Jakub Wojdecki z Nadleśnictwa Jarocin. Przeprowadził zajęcia edukacyjne dotyczące ptaków, połączone z obserwacją budek lęgowych przy pomocy kamery inspekcyjnej. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, jakie gatunki ptaków występują na naszym terenie i które z nich mogą korzystać z budek lęgowych. Wizyta była cenną lekcją przyrody w terenie.
Rock'n'rollowe widowisko w naszej szkole
We wtorkowy poranek uczniowie Zespołu Szkół w Klęce mieli okazję obejrzeć pełne energii i humoru przedstawienie „Szalony Rock'n'Roll” w wykonaniu Teatru Kulturka. W rytmie przebojów Elvisa Presleya i Chucka Berry’ego przenieśliśmy się w czasy szalonych lat 50. i 60., gdzie razem z Muchą Reporterką odkrywaliśmy świat tańca, muzyki i wyjątkowych bohaterów.
Czytanie pod chmurką – biblioteka wśród natury
Zajęcia biblioteczne "Czytanie pod chmurką" dla klasy 1 miały na celu przybliżenie uczniom książek przyrodniczych znajdujących się w księgozbiorze poMOCnej biblioteki szkolnej i uświadomienie, że to, co można znaleźć w książkach, możemy zobaczyć i poczuć w rzeczywistości. Wspólnie z panią bibliotekarką wybraliśmy się do Szkolnego Ogrodu Zmysłów, gdzie dzieci: czytały, odszukiwały informacje o kwiatach, owadach i drzewach. Uczniowie zaproponowali, by takie zajęcia organizować częściej – wszędzie tam, gdzie pogoda na to pozwala. Jak powiedział pewien mądry człowiek: "Lepiej jest czytać na dworze, niż w zamkniętym pokoju, bo przyroda sama podpowiada, co warto poznawać."
Światowy Dzień bez Tytoniu
Światowy Dzień bez Tytoniu obchodzimy 31 maja. Święto to zostało ustanowione przez Światową Organizację Zdrowia, a jego celem jest zwrócenie uwagi na powszechny problem społeczny, czyli palenie papierosów i używanie wyrobów nikotynowych. Jest to też okazja, by dowiedzieć się więcej o szkodliwości i konsekwencjach zdrowotnych palenia tytoniu.
Życzenia dla Mamy
Kochana Mamo, na Dzień Matki życzę Ci uśmiechu na twarzy, ciepła w sercu i miłości wokół Ciebie.
Dziękuję Ci za to, że jesteś zawsze obok, niezależnie od wszystkiego.
Mamy powód do dumy
Z radością informujemy, że Michał Gurgul, absolwent naszej szkoły, zdobył tytuł Mistrza Polski w barwach Lecha Poznań.
Michał dziś świętuje ogromny sukces na najwyższym poziomie rozgrywek w Polsce. To wspaniały przykład na to, że marzenia, ciężka praca i pasja prowadzą do wielkich osiągnięć. Gratulujemy Michałowi i całemu zespołowi Lecha Poznań!
Gratulacje dla Jana Widomskiego
Uczeń klasy II Zespołu Szkół w Klęce i reprezentant OSP Klęka godnie reprezentował Gminę Nowe Miasto nad Wartą i Powiat Średzki podczas Eliminacji Wojewódzkich OTWP w Wolsztynie.
Brawo za świetny wynik, zaangażowanie i pasję! Gratulujemy również Prezesowi OSP Klęka Damianowi Janiszewskiemu za przygotowanie oraz Rodzicom Janka za wsparcie. Jasiu, jesteśmy z Ciebie bardzo dumni!
Majówka szkolna – wspólne świętowanie i radość
Drodzy Rodzice, dzieci, uczniowie, zaangażowani nauczyciele oraz pracownicy administracyjno - gospodarczy Zespołu Szkół w Klęce. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację i przebieg naszej szkolnej Majówki w dniu 24. 05. To niezwykle ważne, byśmy wspólnie się wspierali i działali na rzecz naszej szkolnej społeczności. Wasza współpraca, zaangażowanie i pasja sprawiły, że to wydarzenie było pełne uśmiechu, radości i niezapomnianych chwil dla wszystkich uczestników!
Wycieczka edukacyjna klas 1-3
W dniu 23. maja uczniowie z klas 1-3 mieli możliwość wziąć udział we wspaniałej edukacyjnej przygodzie w Muzeum Regionalnym w Jarocinie i Strefie Odkrywania Wrażliwości Aktywności SOWA.
Dziś nasi mali odkrywcy spędzili niezapomniany dzień, poznając fascynujący świat historii, sztuki i nauki. Podczas wizyty zwiedziliśmy wystawę stałą oraz niezwykłą wystawę czasową pt. "W starym kinie", na której mogliśmy podziwiać stroje z filmów z epoki "belle époque".
Wycieczka dzieci przedszkolnych do Deli Parku
W dniu 22 maja przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Deli Parku. Dzieci miały okazję poznać różnorodne zwierzęta oraz uczestniczyć w licznych atrakcjach. Szczególnie emocjonującym punktem programu była wizyta w papugarni, gdzie dzieci mogły z bliska obserwować kolorowe papugi. Wycieczka dostarczyła maluchom wielu radości i niezapomnianych wspomnień. Ich uśmiechy mówiły same za siebie.
Sukces uczestników kółka Rummikub
Z radością informujemy, że w naszej szkole udało się pobić rekord w jednoczesnym graniu w Rummikub. W wydarzeniu, które miało miejsce dziś w godzinach 7:00 - 8:00, wzięło udział aż 13 osób. Niektórzy wstali wcześniej niż zwykle, by dołączyć do tego wyjątkowego wyzwania i dobrze rozpocząć dzień.
Przygotowania stanowisk i emocjonujące rozgrywki, to świetny trening umysłowy, który na pewno dodał nam energii do dalszej nauki. Wierzymy, że w przyszłym roku dołączą do nas jeszcze liczniejsi miłośnicy tej gry.
Bijemy rekord Polski jednoczesnego grania w Rumikub
Miłośnicy gry Rummikub z naszej szkoły przyłączają się do akcji bicia rekordu Polski jednoczesnego grania w Rummikub. Wszystkich, którzy chcą z nami bić rekord zapraszamy do szkoły w czwartek 22 maja w godz. 7.00 – 8.00 sala nr 3.
Szkołę można znaleźć na mapie akcji: https://bit.ly/3EYSJ17
Poznaj historię gry: https://rummikub.pl/historia/
Egzamin na Kartę Rowerową
25. maja Uczniowie klasy 4 dzielnie stawili czoła torowi przeszkód – od slalomów po hamowania. Panowie Policjanci zadawali pytania, na które uczestnicy znali odpowiedzi. Dzięki wspaniałemu przygotowaniu przez Panią Joannę Borkowską oraz Pana Ireneusza Janickiego, wszyscy zdali egzamin i mogą teraz śmiało ruszać na rowerowe podboje.
Konkurs recytatorsko - muzyczny z okazji Tygodnia Bibliotek
Konkurs zorganizowany przez pomocną bibliotekę szkolną z okazji Tygodnia Bibliotek pt. "Małe gwiazdy biblioteki" okazał się prawdziwym festiwalem talentów! Dzieci z oddziałów przedszkolnych pokazały, że mają nie tylko wielkie serca, ale także świetne głosy i wyjątkowe umiejętności recytatorskie. W sumie wzięło udział aż 12 małych gwiazd, które dzielnie śpiewały i recytowały przed publicznością, a każda z nich zasługuje na ogromne brawa!
Sukces Natalii
Z przyjemnością ogłaszamy wyniki wojewódzkiego konkursu fotograficznego Biblioteka! Lubię tu być! organizowanego z okazji Tygodnia Bibliotek przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w Poznaniu. Natalia Dostania z klasy 1 otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy sukcesu!
Na konkurs nadesłano zdjęcia prezentujące ulubione biblioteki szkolne i publiczne. Emanuje z nich radość, spokój, kreatywność, dobra atmosfera. Bardzo cieszy fakt, że biblioteka to rzeczywiście miejsce, w którym młodzi ludzie lubią być! Prace oceniała siedmioosobowa komisja złożona z członków TNBSP.
Projekty i Programy
- brak danych
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Kalendarz
- brak danych
Logowanie