Strona główna
Zakończenie roku szkolnego w Publicznym Przedszkolu w Klęce
26. czerwca to wyjątkowy dzień w Publicznym Przedszkolu w Klęce – pożegnaliśmy przedszkolaków i oficjalnie zamknęliśmy kolejny rok szkolny. To czas pełen radości, zabawy i niezapomnianych chwil, które na zawsze pozostaną w sercach naszych maluchów
Podczas uroczystości mogliśmy podziwiać wyjątkowe występy artystyczne dzieci, które zachwyciły nas swoją kreatywnością i talentem. To był niezwykły moment pełen emocji i dumy.
Wykaz podręczników
W załączniku znajduje się w wykaz podręczników na rok szkolny 2025/2026
Ostatnie wspólne śniadanko klasy 3
26. 06. uczniowie klasy trzeciej na zaproszenie swojej koleżanki Oliwki wybrali się na śniadanie do ogrodu Państwa Gasików. Był to ostatni poranny posiłek z wychowawcą klas 0-3. Dziękujemy Pani Emilii za wspaniałą gościnę.
Akcja integracja kl. 4
Wycieczka rowerowa kl. 4 była pouczająca i pełna atrakcji. Klasa 4 odwiedziła swoją koleżankę Inez. Inez oprowadziła nas po gospodarstwie swoich rodziców. Zwiedziliśmy ogród, oborę oraz pomieszczenie gospodarcze gdzie przechowuje się zboże i kukurydzę do karmienia zwierząt.
Dowiedzieliśmy się dlaczego bydło jest kolczykowane oraz jak jest karmione. Były też zabawy na trampolinie, placu zabaw, gra w ping ponga oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku. Mimo niesprzyjającej pogody zabawa była wyśmienita, a wspólnie spędzony czas był okazją do jeszcze lepszej integracji klasowej. Bardzo serdecznie dziękujemy państwu Nagłym za umożliwienie pobytu w gospodarstwie i gościnność.
Udanych wakacji
Rok szkolny 2024/2025 dobiega powoli końca. Z tej okazji zapraszamy do obejrzenia wyjątkowego filmu przygotowanego z inicjatywy Wielkopolskiego Kuratora Oświaty dra Igora Bykowskiego oraz pracowników Kuratorium Oświaty w Poznaniu.
Dziękujemy wszystkim – uczniom, dyrektorom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom oświaty – za ten wspólnie przeżyty rok pełen wyzwań i sukcesów.
Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze
Serdecznie zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Już w niedzielę, 29 czerwca 2025 roku o godz. 14:00 na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce odbędą się zawody Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Nowe Miasto nad Wartą. Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły również wezmą udział w tych zawodach – serdecznie zachęcamy do przybycia i kibicowania naszym młodym reprezentantom.
Niepowtarzalna lekcja
Z ogromną radością dołączyliśmy do wyjątkowego i historycznego wydarzenia- środa, 25 czerwca 2025 r. mieliśmy możliwość w szkole oglądać transmisję ze startu misji kosmicznej Axiom - 4 z udziałem dra Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego, który tym samym zostanie drugim Polakiem w kosmosie a pierwszym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). W ramach misji Axiom - 4 odbywać się będzie pierwsza polska misja kosmiczna – IGNIS [w trakcie której dr Sławosz Uznański-Wiśniewski m.in. przeprowadzi 13 eksperymentów naukowych. To niesamowite, że byliśmy obserwatorami tego niepowtarzalnego wydarzenia.
Akcja Rady Rodziców Publicznego Przedszkola w Klęce
Tego jeszcze nie było w naszej Szkole - 25. 06 lokalna Lodziarnia SŁODKA CHATKA odwiedziła naszą Szkołę dzięki akcji Rady Rodziców Publicznego Przedszkola w Klęce. Czekała na nas niesamowita uczta – super gałkowe lody, które rozbudziły smaki i poprawiły humor na cały dzień. To świetna okazja, by spotkać się w kolejce:), porozmawiać i skosztować przysmak. Nie mogło nas zabraknąć. Dziękujemy za świetny pomysł, z którego skorzystała cała Społeczność Szkolna.
Podsumowanie zajęć z Małymi Czytelnikami
Podsumowując rok zajęć z małymi Czytelnikami w poMOCnej bibliotece szkolnej, chcę podkreślić, jak wiele radości i wartości przyniosły nam wspólne chwile. Dziś w poMOCnej bibliotece były "tańce połamańce" i zabawy ruchowe do piosenek o książkach i bibliotece – to był świetny sposób na aktywne spędzenie czasu i kolejna okazja do poznanie świata literatury. Książki wykorzystane podczas zajęć zostały zakupione w ramach NPRCZ 2.0.
Wspaniały czas integracji klasowej w Hermanowie
Klasa VI wraz wychowawczynią p. Anną Kordus-Gościniak oraz p.Magdaleną Braciszewską udała się na ostatni w tym roku szkolnym pieszy rajd do Hermanowa.
Wspólne wyjście było okazją do aktywnego wypoczynku i realizacji podstawy programowej poza salą lekcyjną. Wzruszenie towarzyszyło wszystkim podczas pożegnania Mai, która kończy z tym rokiem szkolnym edukację w naszej szkole.
Czas podsumowań
Z dumą podsumowujemy sukcesy naszych uczniów. Osiągnięcia to nie tylko powód do radości, ale także inspiracja dla całej Społeczności Szkolnej. Wyróżnienia i nagrody motywują do dalszej pracy i rozwoju, pokazując, że ciężka praca i zaangażowanie przynoszą wymierne rezultaty. Gratulujemy wszystkim Uczniom za ich wytrwałość i sukcesy – to Wasz krok na drodze do wielkich osiągnięć.
"Czytanie ma tylko dobre strony”
Który styl wybierasz? Trzy plakaty, trzy style, jedno hasło: „Czytanie ma tylko dobre strony”. Renata Krawczyk, Maria Dek i Pola Augustynowicz przelały je na papier w swoim charakterystycznym stylu. Który wybierzesz? Wszystkie czekają na Ciebie do (bezpłatnego) pobrania ➡️ https://tiny.pl/cdwn2
Powieś u siebie w domu, szkole, w bibliotece, wszędzie tam, gdzie warto pamiętać o zaletach czytania.
Uroczysta Msza Święta
22. 06. w nowomiejskim Kościele odbyła się uroczysta Msza Święta na zakończenie roku szkolnego, w której uczestniczyła społeczność Zespołu Szkół w Klęce – Pani Dyrektor Mariola Dzierla, nauczyciele oraz uczniowie.
Szkołę godnie reprezentował poczet flagowy pod opieką pani MagdalenyJ aniszewskiej. Uczniowie nie tylko wzięli udział w liturgii, ale również aktywnie się w nią włączyli – czytając Słowo Boże i uczestnicząc w modlitwie.
Bezpieczne wakcje
Zbliżają się wakacje, dlatego w dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedził Pan Krzysztof Wiśniewski - Dzielnicowy Posterunku Policji w Nowym Mieście nad Wartą. Przedstawiono zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Wszyscy uczniowie utrwalili reguły poruszania się na drodze, omówiono kwestię ograniczonego zaufania w stosunku do obcych oraz przypomniano jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji.
Certyfikat dla poMOCnej biblioteki szkolnej
Z radością informujemy, że uzyskaliśmy certyfikat udziału w międzynarodowej akcji Czytanie na Polanie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wspólne spędzanie czasu z książkami podczas Zielonej Szkoły. Każda próba zachety do czytania inspiruje do dalszych działań.
Pamiętajmy, że codzienne czytanie to klucz do rozwoju i wyobraźni. Zachęcamy do sięgania po książki każdego dnia, ponieważ książki to najcenniejsze skarby, które możemy mieć w swoim życiu.
Uwalniamy książki
Mili Czytelnicy 17. 06. wielkie święto - święto Wolnych Książek poMOCna biblioteka szkolna zamierza kilka uwolnić...
Gdybyście planowali złapać jakąś dla siebie, tym razem nie musicie biegać po okolicy w poszukiwaniu perełek. Wystarczy dobrze się rozejrzeć.
Książki, które znajdziecie możecie zabrać do domu - za darmo i nie trzeba ich oddawać, ale najlepiej - zgodnie z ideą bookcrossing'u - przeczytać i podać dalej.
Projekty i Programy
- brak danych
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Kalendarz
- brak danych
Logowanie