Czy potrafimy się zachować w sytuacji, gdy ktoś w pobliżu nas ulegnie wypadkowi? Jest to trudne zadanie, zwłaszcza gdy we właściwy sposób należy wezwać pomoc osobie poszkodowanej lub jej udzielić. Jak się zachować w takich sytuacjach, uczyli się uczniowie klasy VIII. Z inicjatywy naszej uczennicy Nikoli Drzewieckiej gościliśmy dziś na lekcji edukacji dla bezpieczeństwa ratownika medycznego, naszego absolwenta– Jakuba Drzewieckiego. Dziękujemy za spotkanie i cenne wskazówki.
Nie bądźmy obojętni, pomagajmy w nagłych wypadach!
Sprawozdanie z Nocy Bibliotek
Gdzieś o tej porze na kuli ziemskiej jest noc, a my z radością świętowaliśmy Noc Bibliotek, która w tym roku była wyjątkowa – trwała w poMOCnej bibliotece szkolnej Zespołu Szkół w Klęce przez cały tydzień!
"Kiedy organizowałam po raz pierwszy NOC BIBLIOTEK w szkole 09. 10. 2019r., była to jedyna tego typu akcja w gminie, teraz z radością mogę stwierdzić, że akcja promująca czytelnictwo i biblioteki rozwija się w tempie kosmicznym😊" Wsłuchując się w potrzeby Czytelników, postanowiłam przeprowadzić NOC BIBLIOTEK w sposób nietypowy, tak by Uczennice i Uczniowie, którzy mieszkają w różnych miejscowościach- mogli skorzystać z przygotowanej dla Nich oferty NOCY BIBLIOTEK w filiach oraz w Bibliotece Publicznej Gminy Nowe Miasto nad Wartą.
Nasza poMOCna biblioteka szkolna zamieniła się w mały raj nie tylko dla miłośników książek. Codziennie odbywały się atrakcje, warsztaty oraz spotkania, które łączyły Czytelników i Nieczytelników w myśl tegorocznego hasła: „Moc bibliotek”. Zastanawiając się nad planem wydarzenia zadałam sobie pytanie jaka jest MOC naszej poMOCnej biblioteki szkolnej? Odpowiedź była prosta - MOC RELACJI I POMOCY!
Dlatego przygotowując zajęcia dla wszystkich grup wiekowych miałam na uwadze współdziałanie i poznawanie się, ponieważ często będąc obok siebie , często jesteśmy wyobcowani.
PoMoc bibliotek – pokazaliśmy, że moc pomocy jest cenna! Przy okazji akcji Nocy Bibliotek zachęcaliśmy do wsparcia bibliotek poszkodowanych w powodzi. Zebrane książki przekażemy do wybranej biblioteki. (Dziękujemy za podzielenie się książkami). Nasza wspólna przygoda zawierała różne aktywności: głośne czytanie, zajęcia warsztatowe dostosowane do potrzeb i grup wiekowych, działania plastyczne- w tym konkurs na ilustrację do wiersza "MOC BIBLIOTEK", zabawy interaktywne, literackie quizy, poznawaliśmy " Influenserów książkowych" - najbardziej popularnych w 2024r. – każdy mógł znaleźć coś dla siebie! Mali Czytelnicy mogli zapoznać się z Rodziną Moli Książkowych, a także zaadoptować MOLA KSIĄŻKOWEGO. W BIBLIOPRZESTRZENI odbył się także pokaz filmu familijnego pt.: „Mój brat ściga dinozaury” inspirowanego bestsellerową książką Giacomo Mazzarioli o tym samym tytule, którą w Polsce w czerwcu tego roku wydało wydawnictwo Widnokrąg. Czytaliśmy wiersz "MOC BIBLIOTEK" autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej, a także powstały do niego ilustracje. Każdy mógł przepisać cytat w „Kąciku Skryby”. Już niedługo będzie specjalna wystawa z ręcznie przepisanymi cytatami. Dzięki pozyskaniu z Fundacji Diversum pakietu wspaniałych książek o tematyce związanej z niepełnosprawnością. Odbyły się warsztaty związane z odbiorem i postrzeganiem niepełnosprawności. To była bardzo ważna lekcja tolerancji. Uczestnicy warsztatów czytali fragmenty książek, rozmawiali o swoich odczuciach, zapoznali się także z działalnością Fundacji Diversum wyszukując jej stronę internetową. Warsztaty dyniowe pokazały, że współpraca i wzajemna pomoc jest bardzo przyjemna, a powstałe działa zdobią naszą BIBLIOPRZESTRZEŃ. Przy okazji poruszony został temat: Zero waste w bibliotece.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszych wydarzeniach! Wasze zaangażowanie i pasja do książek sprawiły, że ten tydzień był niezapomniany. Mamy nadzieję, że zainspirowaliście się do odkrywania nowych historii i spędzania czasu w naszej poMOCnej bibliotece, do której Was zapraszamy każdego dnia!
MOC BIBLIOTEK TRWA U NAS CAŁY ROK!
Kreatywne powtórzenie wiadomości na lekcji historii
Dzisiaj na lekcji historii uczniowie klasy V mieli okazję poczuć się jak bogowie greccy i przeżyć jeden dzień na Olimpie. W ramach powtórzenia informacji o starożytnej Grecji przygotowali piękne stroje i prezentacje o wybranych bogach, po czym zasiedli do uczty w stylu olimpijskim. Na stole pojawił się też cudowny pokarm i napój bogów: ambrozja i nektar. Ten dzień długo pozostanie w ich pamięci.
Szkolna restauracja regionalna
W szkole otwarto na jeden dzień „Regionalną restaurację”. To nie tylko pyszna zabawa, ale przede wszystkim piękna okazja do wspólnego spędzenia czasu i rozmów. Uczniowie mieli okazję skosztować wyjątkową potrawę regionalną: „gziki z pyrą”, która doskonale podkreśla lokalne smaki i tradycje.
Nie ma nic lepszego, niż wspólne pieczenie ziemniaków, które zachwycają aromatem i smakiem. Pogoda dopisała! To była świetna okazja, by bliżej poznać siebie i dowiedzieć się więcej o regionalnych zwyczajach kulinarnych. Wspaniale jest widzieć, jak nasza społeczność angażuje się w pielęgnowanie takich tradycji!
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu oraz Radzie Rodziców za pomysł i zasponsorowanie tej akcji, a także Panu Tomaszowi za pomoc i nadzorowanie szkolnego ogniska oraz Paniom Joannie i Beacie za przygotowanie gziki wg. tradycyjnego przepisu.
Dzień Ziemniaka w klasie 8
Klasa VIII brała udział w klasowym wyzwaniu, kto najszybciej obierze ziemniaka. Rozgrywki odbywały się w wylosowanych parach. Dla niektórych było to nie lada zadanie, nie wszyscy łatwo sobie z nim poradzili. Niektórzy gdyby chcieli zaprosić rodzinę na obiad, musieliby dwa dni wcześniej zacząć obierać pyry.
Historia ziemniaka w klasie 7
Świętowanie Dnia Ziemniaka w klasie 6
Uczniowie przygotowali przepisy na wybrane potrawy, w których rolę główną grał ziemniak.
Zabawa połączona z powtórką redagowania krótkiej formy wypowiedzi pisemnej, jaką jest przepis.
Ziemniak na sportowo- zajęcia w klasie 5
W klasie 5 mieliśmy zajęcia zajęcia pod hasłem "Ziemniak na sportowo"! Było mnóstwo zabawy, zdrowej rywalizacji i śmiechu! Rozpoczęliśmy od podziału na drużyny, a potem przeszliśmy do różnych konkurencji, w których główną rolę odgrywał... zgadnijcie co? Oczywiście, ziemniak! Zorganizowaliśmy wyścigi o różnych poziomach trudności: wyścigi rzędów z ziemniakiem, wyścig kelnerek i kelnerów, a na koniec zafundowaliśmy sobie sportową odmianę znanej zabawy "Gorący ziemniak". Każdy z nas wygrał te rozgrywki. Dzięki tym zajęciom nie tylko wzmocniliśmy nasze umiejętności sportowe, ale także nauczyliśmy się pracy zespołowej i zdrowej rywalizacji. Największą nagrodą była radość na twarzach. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i do zobaczenia na kolejnych sportowych przygodach! Była to ciekawa lekcja, która udowodniła, że nawet z ziemniakiem można wymyślić ciekawe zabawy- trzeba jedynie chcieć :)
Dodatkową atrakcją był super-ziemniak przyniesiony przez Zuzannę Włodarczyk. Ciekawe co Wam on przypomina?
Dzień ziemniaka w klasie 4
W klasie 4 na warsztatach powstał Ziemniaczany zbiór zadań. Najpierw uczniowie ułożyli treść zadania matematycznego na temat ziemniaków, a następnie wykonali ilustracje. Wiele ciekawych rzeczy dowiedzieli się z prezentacji ( przygotowanej wiele lat temu) Poza tym chętne osoby rozwiązały ziemniaczane sudoku ze strony: kodowanienadywanie.pl
Dodatkowo Pani Katarzyna Moś przygotowała prezentację na temt ziemniaka Prezentacja_o_ziemniaku.ppt
Dzień Ziemniaka zajęcia kreatywne w klasie 2
Podczas Dnia Pieczonego Ziemniaka w klasie 2 odbyły się zajęcia kreatywne.W grupach zrobiliśmy jeże oraz stemple z ziemniaków.Było dużo dobrej zabawy.Oto nasze prace
Dzień Ziemniaka
Nagroda Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu
21. 10. z rąk Pana Igora Bykowskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu oraz Pani Wiceministry Edukacji Izabeli Ziętki- nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty odebrała Izabela Zwierzchlewska. Gratulujemy.
Chciałabym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogę dziś celebrować ten moment. Wasze wsparcie i zaufanie są dla mnie niezwykle cenne. To dzięki Wam mogę z pasją rozwijać naszą bibliotekę i tworzyć z Wami wspólnie BIBLIOPRZESTRZEŃ, w której każdy ma szansę na wsparcie i doradztwo w swojej edukacyjno- literackiej niezwykłej podróży.
Dziękuję, że jesteście częścią tej wspaniałej przygody. Zapraszam każdego dnia do PoMOCnej biblioteki szkolnej Zespołu Szkół w Klęce.
Ogólnopolska promocja Zespołu Szkół w Klęce
"Jak biblioteka szkolna łączy ludzi i idee" o tym opowiedziała Pani Izabela Zwierzchlewska prezentując poMOCną bibliotekę szkolą Zespołu Szkół w Klęce podczas Metodycznej Konferencji Czytelniczej o bibliotekach szkolnych „Biblioteka, która łączy” z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Patronat medialny MAC. Konferencja zorganizowana przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. KEN w Lublinie, Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Doradcę metodyczną dla nauczycieli bibliotekarzy Anetę Szadziewską.
Znak Jakości USKRZYDLAM
Nasza poMOCna biblioteka szkolna zdobyła Znak Jakości "USKRZYDLAM" (II edycja), za wyjątkowe działania wspierające rozwój młodych ludzi, umożliwiające odkrywanie ich potencjałów i pomagające rozwijać ich skrzydła- przyznawany przez Nauczycielkę Roku 2022 Iwonę Pietrzak-Płachta podczas Konferencji (17 października) w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN
Dziękujemy za docenienie naszych działań. Czujemy się zaszczyceni stojąc na podium z tak wspaniałymi bibliotekami w Polsce.
"Klub Włóczykija"- jesienne inspiracje
16 października podczas zajęć ,,Klubu Włóczykija" wykonaliśmy jesienne dekoracje, które ozdobią parapet klasy 6. Propozycja wykonana z materiałów pochodzenia naturalnego !
Czyż te pstrokate muchomory nie są piękne ?
Szkolne posiłki na 6
Pierwsze efekty szkolnej akcji "Słoik pełen smaku!" Możemy już cieszyć się kulinarnymi nowościami.
Jadłospis
Światowy Dzień Książek o Harrym Potterze, 17 października!
"Jeśli sądzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania zanikła,
zwłaszcza wśród dzieci, to niezawodny znak, że jesteś MUGOLEM!"
Wierni fani znają doskonale wszystkie tomy książek o Harrym Potterze. Wśród nowych czytelników pojawiają się jednak pytania , ile jest części Harry’ego Pottera i w jakiej kolejności powinno się po nie sięgać? Saga Harry Potter składa się z siedmiu części. Trzeba je czytać po kolei, ponieważ siedem tomów Harry’ego Pottera tworzy zamknięty cykl. Choć zwykle Harry’ego Pottera nazywa się serią, to w rzeczywistości jest ona cyklem.
Wszystkie książki z serii „Harry Potter” składają się z siedmiu części. Wydawane były chronologicznie
1. Harry Potter i Kamień Filozoficzny
2. Harry Potter i Komnata Tajemnic
3. Harry Potter i więzień Azkabanu
5. Harry Potter i Zakon Feniksa
6. Harry Potter i Książę Półkrwi
7. Harry Potter i Insygnia Śmierci
Wraz z wydawnictwem Media Rodzina serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału
w Ogólnopolskim Turnieju Harry Poter o Puchar Szkół!Osoby chętne do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy do poMOCnej biblioteki szkolnej.
Wycieczka do sali zabaw FUNMILIA w Środzie Wlkp.
Tradycyjnie, jak co roku o tej samej porze, przedszkolaki wybrały się do Sali Zabaw ,,Funmilia". Było jak zawsze FANTASTYCZNIE! To była pierwsza wycieczka w tym roku przedszkolnym i już planujemy następne.
Odwiedziny u rodziny sukulentów
Ciekawskie Włóczykijki i Włóczykije w odwiedzinach w nietypowym ogrodzie pełnym....KAKTUSÓW !
Było nam niezwykle miło zobaczyć na własne oczy uprawę kaktusów w przydomowym ogródku Państwa Tomczak.
Serdecznie dziękujemy za przyjęcie i ciekawe opowieści !
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Lipiec 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Luty 2021
- Styczeń 2021
- Grudzień 2020
- Listopad 2020
- Wszystkie