• Dar dla poMOCnej biblioteki szkolnej

• "Wierzę, że każda książka ma do przebycia pewną drogę i nie można pozwolić, żeby bezużytecznie stała na półce. [...] Pozwólmy więc, by nasze książki podróżowały, by dotykały ich inne ręce, by cieszyły cudze oczy."

Paulo Coelho, "Być jak płynąca rzeka"

Dziękujemy Hubertowi, że pozwolił swoim książkom na dalszą podróż.

• Matematyka może być fajna

• 17 stycznia obchodzony jest Dzień Wszystkich Fajnych. Uczniowie klasy 7 skupili się na „fajnych” zadaniach matematycznych. Czy takie są? Z pewnością dla jednych tak dla innych nie. Uczniowie wyszukali lub sami stworzyli  ich zdaniem fajne zadanie. Powstał plakat, który zawisł w holu szkoły. Uczniowie innych klas mogli zapoznać się z tymi zadaniami, wyliczyć i zagłosować na ich zdaniem fajne zadanie. Wygrało zadanie nr 6. Mamy nadzieję, że była to fajna zabawa:)

• Szkolenie Wolontariuszy przed 32 Finałem Orkiestry Świątecznej Pomocy

• Szkolenie Wolontariuszy przed 32 Finałem Orkiestry Świątecznej Pomocy w GOK Nowe Miasto nad Wartą zorganizowane przez pana dyrektora GOK Macieja Kuderczaka i funkcjonariuszy Policji Nowe Miasto nad Wartą.

Nasze wolontariuszki Zespołu Szkół w Klęce :

Amelia Nagła, Oliwia Nagła, Kornelia Stanisławiak i Katarzyna Węclewska.

• Zajęcia inspiowane zimą

• Zimowo na zajęciach z plastyki w klasie IV. Tańczący bałwanek w śniegowych płatkach i osieżone zimowe drzewo. Prace wykonane techniką kolażu. Uczestnicy zajęć wykazali się dużym zaangażowaniem.

• Zimowe zajęcia w terenie

• Zajęcia w terenie z fotografii i filmu w klasie 7. Piękna zimowa pogoda pozwoliła nam na fotografowanie i filmowanie pejzażu zimowego. Nie trzeba dodawać, że nasza Szkoła znajduje się w pięknej okolicy. Efekty pracy uczniów zamieścimy już wkrótce. Ruch na świeżym powietrzu cieszył się ogromnym zainteresowaniem i był dodatkowym atutem tych zajęć.

• Szydełkowe czwartki

• Zapraszamy wszystkich niezdecydowanych do poMOCnej biblioteki szkolnej na zajęcia nauki szydełkowania. Tak było w ubiegłym tygodniu:)

Czekamy na Was!

• Podziękowania za udział w XIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia

• W listopadzie nasza Szkoła brała udział w ogólnoświatowej akcji edukacyjnej – XIII Światowym Dniu Tabliczki MnożeniaOtrzymaliśmy dyplomy uznania oraz podziękowania od organizatora akcji. To miłe podsumowanie naszych starań. Dziękujemy całej Społeczności Uczniowskiej za aktywny udział.

• Eko ciekawi

• Eko ciekawi: Filip, Kacper i Karol sadzą cebule. Nowalijki pozwolą dostarczyć w okresie zimowym witaminy, których z reguły brakuje w okresie przedwiosennym. Na zajęciach sami aktywnie wykonywali ćwiczenia. Brawo dla szkolnych ekologów.

• Wyniki szkolnego konkursu fotograficznego - głosowanie online

• Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy tym, którzy głosowali. Przypominamy, że konkurs trwa nadal. Teraz czekamy na zdjęcia, które wpisują się w temat: "Co słychać zimą w lesie?"

Zwycięzcy konkursu "W świątecznym nastroju" otrzymali karty podarunkowe do EMPIK-u. Serdecznie dziękujemy sponsorowi. Z niecierpliwością czekamy na Wasze kolejne prace.

Wybrane w głosowaniu online zdjęcia będą zamieszczone w Kalendarzu szkolnym.

• Dzień Wikipedii

• ​​​​​​Dzień Wikipedii, obchodzony 15 stycznia, jest rocznicą założenia Wikipedii w 2001 roku. Wikipedia została stworzona przez Jimmy'ego Walesa i Larry'ego Sangera jako wolna encyklopedia internetowa, gdzie każdy może edytować i dodawać treści. Jej celem jest umożliwienie łatwego dostępu do informacji dla ludzi na całym świecie.

Wikipedia zainicjowała nowy rozdział w historii dostępu do wiedzy i informacji. W przeciwieństwie do tradycyjnych encyklopedii, Wikipedia opiera się na modelu otwartego współtworzenia, gdzie wolontariusze z różnych części świata współpracują, aby tworzyć i aktualizować treści.

Uczniowie klasy 5 podczas lekcji bibliotecznej świętowali Dzień Wikipedii, poznając aktywnie świat  WIKIPEDII i jej projektów siostrzanych.

Czy wiesz, że Wikipedia jest jednym z największych i najczęściej odwiedzanych źródeł informacji na świecie, utrzymywana przez wolontariuszy z całego globu? Wikipedia nie jest tylko encyklopedią - to także symbol współpracy, dzielenia się wiedzą i edukacji bez granic.

Dzień Wikipedii to dobry moment by podziękować wszystkim edytorom i współtwórcom Wikipedii za ich wkład w rozwój i utrzymanie tej platformy. Ich praca umożliwia każdemu z nas dostęp do rzetelnej i zróżnicowanej wiedzy. Za darmo. Bez reklam. Każdy uczestnik dzisiejszych zajęć bibliotecznych miał możliwość zapoznania się z niesamowitymi zasobami WIKIPEDII. Pania bibliotekarka przygotowała autorskie zadania, które  pozwoliły na sięganie, tam gdzie wzrok nie sięga i na aktywne zdobywanie wiedzy opartej na współpracy i pomocy koleżeńskiej.

• Co przyniesie Nowy Rok?

• Na pierwszej lekcji języka niemieckiego w Nowym Roku klasy 7 i 8 pracowały z wykreślanką noworoczną.

Oprócz wyszukiwania i poznawania nowych słów dzięki pracy ze słownikiem dwujęzycznym uczniowie podjęli również tzw. wyzwanie "wróżby noworocznej". Pierwsze trzy odszukane słowa na diagramie, stają się indywidualnym, pozytywnym przesłaniem na rozpoczynający się rok. Zabawa ta łączyła zarówno ćwiczenie na spostrzegawczość, jak i kreatywny pomysł na poszerzanie słownictwa oraz sposób na wyciszenie się i większe skupienie.

Uczennice i uczniowie chętnie pracowali i przedstawiali swoje odnalezione słowa. Był również czas na refleksję i chwilę zastanowienia, czy konkretne określenie będzie kontynuacją, czy może początkiem nowej przygody.