Zachęcamy do udziału w grudniowych konkursach - można sprawdzić zarówno swoje talenty plastyczne, jak i muzyczne. Trzymamy za Was kciuki. Powodzenia.
Dokumenty do pobrania: karta_zgloszenia_do_festwalu_2022_(1).pdf
Zachęcamy do udziału w grudniowych konkursach - można sprawdzić zarówno swoje talenty plastyczne, jak i muzyczne. Trzymamy za Was kciuki. Powodzenia.
Dokumenty do pobrania: karta_zgloszenia_do_festwalu_2022_(1).pdf
Mój wymarzony pokój nastolatka w wersji plastyczno - technicznej uczniów klasy szóstej Zespołu Szkół w Klęce. Dzieci z dużym zaangażowaniem i kreatywnością wykonały projekt swojego pokoju zwracając uwagę na strefę nauki, odpoczynku, zabawy.
Trzeba przyznać, że jesień ma w sobie jakąś magię, choć nie zawsze jesteśmy w stanie to dostrzec.
W okresie jesiennym mamy więcej czasu na rysowanie, klejenie czy inne temu podobne aktywności sprawiają mnóstwo frajdy. Nie można zapomnieć o zbieraniu potrzebnych materiałów podczas jesiennego spaceru w parku lub lesie, które, wykorzystamy do kreatywnych prac plastycznych.
Tym razem podczas zajęć świetlicowych powstały takie piękne portrety Pani Jesieni- tworząc niepowtarzalną wystawę prac.
Jeżeli brakuje Wam pomysłu na jesienne popołudnia- proponujemy notatkę graficzną- jesienną listę zadań do wykonania autorstwa: kropki&kreski. Nie ma czasu na nudę - zainspiruj się!
W imieniu Biblioteki Publicznej Gminy Nowe Miasto nad Wartą serdecznie zapraszam grono pedagogiczne oraz uczniów wraz z rodzicami w niedzielne popołudnie do Kościoła pw. Świętej Trójcy w Nowym Mieście nad Wartą na prelekcję Michała Błaszczyńskiego dotyczącą nowomiejskiego kościoła oraz średniowiecznego życia miasta, której towarzyszyć będzie koncert organowy w wykonaniu Piotra Górskiego – studenta Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.
Proszę o przekazanie informacji społeczności szkolnej.
Ciepło pozdrawiam Wiktoria Stróżyk
Biblioteka szkolna- zachęca i rekomenduje akcję Czytaj PL. Oferta dla dorosłych i młodzieży -18 bestsellerów do końca listopada - za darmo!
Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych ebooków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednej z oficjalnych grafik akcji. Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć wyjątkowe bestsellery. Już po raz kolejny w ramach akcji „Upoluj swoją książkę”, organizowanej z inicjatywy Instytutu Książki
Biblioteka dla młodzieży, udostępniona w ramach „Upoluj swoją książkę”, obejmuje:
1. Cały ten czas, Hania Czaban, Wydawnictwo We need YA
2. Stan splątania, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Wydawnictwo Literackie
3. Lore, Alexandra Bracken, tłum. Michał Zacharzewski, Wydawnictwo Jaguar
4. Siostra gwiazd, Marah Woolf, tłum. Ewa Spirydowicz, Wydawnictwo Jaguar
5. Szklane ptaki, Katarzyna Zyskowska, Wydawnictwo Znak Literanova
6. Jak to wyjaśnić? Kacper Pitala, Wydawnictwo Otwarte
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters) to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disneya(1901-1966). Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych - bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami. Zachęcamy Przedszkolaków i wszystkich Uczniów do wspólnej zabawy.
Zapraszamy do udziału w corocznym konkursie " Rodzinne potyczki". Organizatorem Konkursu jest Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu wraz z filiami w Pleszewie, Jarocinie, Ostrowie Wielkopolskim, Krotoszynie, Ostrzeszowie i Kępnie.
Regulamin konkursu: Rodzinne_potyczki__REGULAMIN_2022Witajcie w listopadzie - przedostatnim miesiącu roku, który uczy nas nie jak kończyć, ale jak zaczynać.
Jak szukać: nowych sposobów, nowych możliwości oraz nowych rozwiązań? Jak korzystać z tego wszystkiego, czego się nauczyliśmy z tego, co już minęło. Z tego, co już doświadczyliśmy. Także z trudnych doświadczeń.
Życzymy Wam wspaniałego odkrywania nowości ze staroci. źródło:Action for happiness.org
28 października odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Po pięknym występie, dzieci ślubowały, że będą wzorowo się zachowywać i bardzo dobrze uczyć, a pani Dyrektor pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej w Klęce.
Starsi uczniowie serdecznie powitali nowych kolegów i wręczyli im upominki, obiecali pomoc w trudnych sytuacjach. Witajcie pierwszaki. Powodzenia!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na szkolnym fb.
Każdy Pierwszoklasista otrzymał w prezencie książkę wydaną przez Instytut Książki - jest to kolejna odsłona kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”, która została przygotowana szczególnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Książka „Pierwsze abecadło” jest antologią tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które zostały napisane przez najwybitniejszych twórców książek dla dzieci, zarówno klasycznych, jak i współczesnych. Czytelnicy znajdą w niej utwory poetyckie i prozatorskie.
Nawiązując do słów Jana Raka - zapraszamy do biblioteki szkolnej do zapoznania się z nowymi przyjaciółmi, ponieważ: " Książki, to są najlepsi Twoi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele."
Z okazji przejścia na emeryturę życzymy Pani Eugenii: czasu dla siebie i możliwości podróżowania, odpoczynku, na który tyle lat Pani pracowała, dużo zdrowia, które pozwoli na ciągły rozwój, wspaniałych ludzi wokół, bo to właśnie dzięki nim każdy kolejny dzień jest wyjątkowy. Dziękujemy za wieloletnią współpracę i zaangażowanie, za rzetelne i solidne wykonywanie wszystkich powierzonych obowiązków.
Prezentujemy obserwacje jesiennych krajobrazów autorstwa Huberta Graczyka.
Wnikliwym obserwatorem jest także Filip Witasik- zdjęcia przedstawiają miasteczko dyniowe w Śremie oraz widok ogrodu japońskiego we Wrocławiu. Brawo dla obu młodych fotografów!
Zbliża się uroczystość 1 listopada - Wszystkich Świętych to dzień pełen zadumy, wspomnień i modlitwy za tych, których już nie ma wśród nas. Uczniowie klasy VIII razem z opiekunami Mariolą Dzierla i Anną Gabrysiak udali się Cmentarz Parafialny w Nowym Mieście nad Wartą, gdzie poprzez symboliczne zapalenie zniczy pokazali, że Pamiętamy o tych którzy odeszli.
Uczniowie z kl. IV otrzymali wyróżnienie za grę Soccer, którą zrobili Filip Gmerek i Filip Witasik w ramach Code Week'22
Gratulujemy!
"Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.
Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia". źródło: https://www.gov.pl/web/koduj/codeweek
#przerwanaczytanie 27. 10 braliśmy udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. O akcji Uczniowie oraz pracownicy szkoły zostali poinformowani za pomącą wszystkich możliwych źródeł informacji: plakaty, inf. na str. internetowej szkoły, szkolnym fb oraz na Librusie. Każda klasa zaplanowała indywidualnie ten dzień oraz miejsce, w którym będzie czytać. Czytano w salach i na holu szkoły. Aura była przepiękna i sprzyjała czytaniu na powietrzu.
Uczniowie wybierali przede wszystkim nasz szkolny ogród zmysłów, który zachwycał feerią barw. Możliwość czytania na świeżym powietrzu dała okazję do pokazania, że sięganie po książkę jest możliwe w każdym czasie i w każdej sytuacji, a także w każdym miejscu - wystarczy jedynie – chcieć. Najważniejszą w tym dniu była możliwość „wszechobecnego obcowania z książką". Uczennice i Uczniowie oprócz swoich ulubionych książek czytali także lektury. Dodatkowym sukcesem akcji był fakt, iż niektórzy czytelnicy pojawili się po dłuższej przerwie w szkolnej bibliotece, by wypożyczyć książkę. W tym dniu zawitali pierwszy raz do biblioteki także najmłodsi wraz z rodzicami. Przedszkolaki w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” otrzymali niesamowity prezent - KSIĄŻKĘ pt. „Krasnal w Krzywej Czapce” oraz broszurę dla rodziców pt. Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece. ( Jest to z pewnością ich początek przygody czytelniczej). Starsi Uczniowie rekomendowali sobie książki, które przynieśli do szkoły, rozmawiali o nich, zachęcali swoich rówieśników do przeczytania - stali się tym samym „ekspertami” i promotorami czytelnictwa. Dodatkową atrakcją w tym „ magicznym dniu” była możliwość przebrania się oraz wspólna zabawa prowadzona przez nowo powstały AKTYW BIBLIOTECZNY. Grupa „ PoMOCników wróżki Czytadelli ” – zaproponowała wszystkim Uczniom i pracownikom szkoły: zabawy i zadania oparte na czytaniu, logicznemu myśleniu oraz spostrzegawczości.
Przygotowane stacje z zadaniami były oblegane przez młodszych i starszych Uczniów w równym stopniu, w trakcie całego dnia. Młodsi zachęcali starszych do uczestnictwa w konkurencjach, panowała „ zdrowa rywalizacja ”, pomagano sobie w rozwiązywaniu trudniejszych zadań- a nagrodą za ich wykonanie były wzory zakładek do samodzielnego wykonania. Bicie rekordu Czytania na przerwie stało się ogólnoszkolnym świętem. Każdy w tym dniu był aktywnym Czytelnikiem, który aktywnie włączył się w celebrowanie czytania. Mamy nadzieję, że czytanie stanie się codziennym nawykiem naszych Wychowanków, bo jak powiedziała Wisława Szymborska : „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
Wszystkim uczestnikom, propagatorom i zaangażowanym w organizację i przebieg akcji składam serdeczne podziękowania i oczywiście zachęcam do częstych odwiedzin „ poMOCnej biblioteki szkolnej” . Warto podkreślić, że dobra książka to świetny sposób na relaks, rozrywkę, poszerzenie horyzontów myślowych oraz na podróż w nieznane. Sięgnijcie więc po książkę, odpłyńcie w świat ciekawej lektury i puśćcie wodze fantazji.
Koordynator szkolny akcji Izabela Zwierzchlewska
Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowany w naszej szkolnej bibliotece w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” . Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.
W dniu 27. 10. w bibliotece szkolnej zawitali nowi mali czytelnicy. Pani bibliotekarka była bardzo szczęśliwa mogąc przekazać każdemu nowemu Czytelnikowi niesamowity prezent- KSIĄŻKĘ-pt. „Krasnal w Krzywej Czapce” oraz broszurę dla rodziców pt. Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece.
Pani Izabela gorąco zachęcała do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKICZŁOWIEK, wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.
Przypominamy, że za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (BIBLIOTEKĘ) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
Powered by aSc EduPage