Strona główna
#SzkołaDoHymnu 2021
Już po raz czwarty uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyłączyli się do akcji „Szkoła do hymnu”.
W środę 10. 11. przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego”.
Postanowiliśmy także włączyć społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas apelu, za który odpowiedzialni byli uczniowie kl. VI oraz SU - by wyrazić radosć z odzyskania niepodległości śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Relacja ze wspólnego muzykowania znajduje się na fb szkoły.
Międzynarodowy Dzień Jeża
Jeże nie wiedzą, że 10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża, bo wtedy już śpią zwinięte w ciasny kłębuszek w swoim gnieździe z liści i trawy, ukrytym wśród gałęzi na ziemi. Uczniowie klasy I uczcili to nietypowe święto aktywą pracą, której efekty możemy wspólnie podziwiać.
The Day of the Hedgehog- na lekcji języka angielskiego Pierwszoklasiści wykonali stroje jeża z podpisem w języku angielskim oraz wykonali gazetkę.
Jesienne barwy w Ogrodzie Zmysłów
Jesień to czas, w którym przyroda przygotowuje się do zapadnięcia w zimowy sen. Spadają temperatury, rano i wieczorem dokucza przenikliwy chłód, a dzień staje się coraz krótszy. Wielu uważa jednak jesień za najpiękniejszą porę roku, głównie za sprawą palety barw, którymi oszałamia wtedy natura.
Liście opadają z drzew, tworząc pod stopami kolorowe dywany. Można także zauważyć przebijające się późno kwitnące kwiaty.
" Szkoła pamięta "
W imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 11 tysięcy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.
OGŁASZAMY KONKURS NA LOGO NASZEJ SZKOŁY!

UWAGA, UWAGA! OGŁASZAMY KONKURS NA LOGO NASZEJ SZKOŁY!
REGULAMIN KONKURSU
Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) dla Zespołu Szkół w Klęce. Logo wykorzystywane będzie przez Szkołę do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych, itp.
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Listopad- miesiącem uczenia się czegoś nowego
W listopadzie zachęcamy do wypróbowania czegoś nowego! Uczenie się czegoś nowego lub angażowanie się w czynności, które naprawdę nas absorbują i interesują, są świetne dla naszego dobrego samopoczucia. Utrzymywanie aktywności naszego mózgu jest nie tylko dobre dla nas fizycznie, ale może pomóc Ci poczuć, że kwitniesz, gdy widzisz, jak robisz postępy w nowej umiejętności, lub po prostu sprawić, że będziesz się uśmiechać.
Jesienne porządki w Ogrodzie Zmysłów
Słoneczna pogoda sprzyjała dzisiaj jesiennym porządkom w Ogrodzie Zmysłów. Chociaż jesień nie jest powodem, by zakończyć wypoczynek w szkolnym ogrodzie, musimy też znaleźć czas potrzebny do przygotowania go do zimy.
Po lekcjach grupa uczniów pod opieką nauczycieli świetlicy aktywnie i pożytecznie spędziła czas. Dla nas kończy się letnia pora wypoczynku, a dla wielu roślin ich okres wegetacyjny. Obumarłe kwiaty, opadłe liście i podcięte gałązki wymagają usunięcia. Wiemy to i aby cieszyć się pięknym szkolnym ogrodem na wiosnę- dbamy o niego przez cały rok.
Pasowanie Uczniów Klasy Pierwszej Zespołu Szkół w Klęce
29 października 2021 odbyło się Pasowanie Uczniów Klasy Pierwszej Zespołu Szkół w Klęce
Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalno - recytatorsko - taneczne. Było to duże przeżycie dla pierwszaków i ich rodziców. Po ślubowaniu, aktu pasowania na ucznia Zespołu Szkół w Klęce dokonała Pani dyrektor Róża Doerffer- Jambor.
Pamiętamy o Tych, którzy odeszli ...
Zbliża się uroczystość 1 listopada - Wszystkich Świętych to dzień pełen zadumy, wspomnień i modlitwy za tych, których już nie ma wśród nas. Samorząd Uczniowski wraz z przedstawicielami klasy V, VII, VIIIb razem z opiekunami Mariolą Dzierla i Anną Gabrysiak udali się Cmentarz Parafialny w Nowym Mieście nad Wartą oraz do Pamiątkowej Tablicy znajdującej się przy dawnej szkole w Nowym Mieście nad Wartą, gdzie poprzez symboliczne zapalenie zniczy pokazali, że pamiętamy o tych którzy odeszli.
Gminny Konkurs Recytatorski
Uczniowie Zespołu Szkół w Klęce - Marta Nawrocka kl. VII, Filip Kardasz kl. VII, Adrian Wojciechowski kl. VIIIa, Tomasz Kowalczyk kl. VIIIa reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim
Piękna recytacja uczniów została nagrodzona dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Gratulujemy uczniom ich sukcesu oraz zaangażowania w rozwijanie swoich talentów!
Z ostatniej chwili! Sukces Marty
Miło nam poinformować, iż Marta Nawrocka, uczennica klasy VII Zespołu Szkół w Klęce, została laureatką Gminnego Konkursu Recytatorskiego pt.,, Rok 2021- ROKIEM LITERATÓW ".
Interpretacja utworu Tadeusza Różewicza ,, Przyszli żeby zobaczyć poetę" w wykonaniu Marty szczególnie przypadła do gustu członkom jury konkursowego, które nagrodziło naszą uczennicę I miejscem!
Dzień Kundelka
W kalendarzu święto przypada na 25 października, najprawdopodobniej zostało powołane przez, nieistniejące już, Stowarzyszenie Przyjaciół Kundelka z Warszawy. Data święta nie jest przypadkowa i zbiega się z Dniem Ustawy o Ochronie Zwierząt, który obchodzony jest corocznie dzień po dacie wejścia w życie Ustawy (obowiązuje ona od 24 października 1997 r.).
Klub Włóczykija
Podczas zajęć ,,Klubu Włóczykija" projektujemy logo naszego klubu. Wybór jest trudny.
Prosimy o zostawianie lajków na Facebooku pod propozycją, która przypadła Wam najbardziej do gustu!
Akcja „BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”
Miło nam poinformować, że akcja „BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” została rozstrzygnięta.
Nasza szkolna biblioteka zakwalifikowała się do tego projektu razem z 467 bibliotekami publicznymi i bibliotekami szkolnymi z całej Polski.
Dziękujemy wydawnictwu Story House Egmont sp. z o.o.. za ufundowane pakietu składającego się z komiksów oraz gier. Już niedługo wprowadzimy nowoczesne form pracy z komiksami i grami planszowymi w szkolnej bibliotece.
Zgłębiamy tajniki robotyki na zajęciach Informatyki
Uczniowie klasy VI i VIII na zajęciach informatyki zgłębiają tajniki robotyki i programowania. Cyber Robot, którego zbudujemy pozwoli na odkrywanie zasad programowania i robotyki. Poprzez eksperymenty uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności, poszerzając wiedzę naukową i technologiczną.
2
Projekty i Programy
- brak danych
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Kalendarz
- brak danych
Logowanie