Bezpłatne audiobooki
Biblioteka internetowa Wolne Lektury (prowadzona przez Fundację Nowoczesna Polska) na zamówienie Biblioteki Narodowej przygotowała 70 audiobooków dostępnych bezpłatnie w bibliotece cyfrowej POLONA.PL i na stronie wolnelektury.pl.
Audiobooki można pobrać z biblioteki cyfrowej POLONA.PL bez konieczności logowania. Wystarczy ze strony wybranego utworu kliknąć w ikonę „Pobierz”, widoczną w prawym górnym rogu, i wybrać audiobook w formacie MPEG.
„Zdrowe, smaczne, kolorowe – kupuję produkty krajowe"
Zachęcamy uczniów z klas I-VI do wzięcia udziału w konkursie „Zdrowe, smaczne, kolorowe – kupuję produkty krajowe".
Celem Konkursu jest:
1) zwrócenie uwagi dzieci w wieku szkolnym na artykuły rolno-spożywcze wytworzone w Polsce z użyciem polskich surowców;
2) budowanie świadomości zakupowej wśród dzieci uczęszczających do szkół podstawowych z terenu województwa wielkopolskiego;
02. 02. Dzień Pozytywnego Myślenia
„Optymista twierdzi, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, a pesymista obawia się, że to może być prawda.”- James Branch Cabell
Warto przyjąć tę prawdę i uwierzyć, że wszystko zmierza we właściwym kierunku.
Dzień Pozytywnego Myślenia- pomysłodawcą tego święta, jest amerykańska psycholog Kirsten Harrell. Od lat zajmuje się ona badaniem wpływu optymistycznego nastawienia na zdrowie i proces leczenia. Jej zdaniem pozytywne nastawienie może zdziałać więcej, niż nam się wydaje.
„Umiem pływać”- uroczyste zakończenie projektu
W roku szkolnym 2020/2021 zakończył się projekt współfinansowany przez Gminę Nowe Miasto nad Wartą- pt.: „Umiem pływać”. Projekt ten odbywał się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. W trakcie realizacji programu dzieci oswajały się z wodą i uczyły się pływać pod kierunkiem instruktorów. Uczniowie uczyli się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu. Wspólne wyjazdy integrowały uczniów, dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach na basenie. Każdy z uczestników projektu na zakończenie otrzymał medal. Gratulujemy!!
Konkurs " Mój quiz"
Zadawanie pytań jest pierwszym sposobem, w jaki uzyskujemy wiedzę o otaczającym nas świecie. Z biegiem lat potrafimy już nie tylko pytać, ale i odpowiadać na zadane przez siebie i innych pytania. Zaczyna cieszyć nas docieranie do prawdy na własną rękę, poszerzanie horyzontów i zdobywanie nowych informacji. Naturalna ciekawość poznawcza dzieci jest nieograniczona- stąd każda okazja by się o tym przekonać- jest doskonałym doświadczeniem.
Konkurs "Baw się i ucz"
Zgodnie z zapowiedzią w tym tygodniu będą zamieszczane zagadnik matematyczne.
Życzymy dużo przyjemności podczas rozwiązywania zadań.
31. 01.- Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Nasze WOLONTARIUSZKI i nasi WOLONTARIUSZE w akcji.
Dziękujemy za każdą złotówkę oraz za zaangażowanie.
Rewelacja!!! Dzięki Wam nasi WSPANIALI WOLONTARIUSZE zebrali w sumie 2. 849,50 zł i 490 zł
z eskarbonek, co daję łacznie sumę: 3. 339,50 zł.
Serdeczne podziękowania dla: Franciszka, Julki, Wiktorii, Stanisława oraz Pani Marioli!
"Od grosika do złotówki"
Po długiej przerwie wznawiamy podróże z Grosikiem. Postawiliśmy swój ślad na planecie Skarbonka. W trakcie podróży nauczyliśmy Grosika jak być oszczędnym, daliśmy mu rady dotyczące zdrowego odżywiania. Dowiedzieliśmy się, gdzie możemy przechowywać nasze oszczędności.
Kolejna wyprawa to lądowanie na planecie Zabawka. Tutaj ustaliliśmy zasady bezpiecznych zabaw, rozmawialiśmy o wpływie reklam na nasze życie oraz sporządziliśmy listę " Dobrych rad na zakupy". Bawiliśmy się w sklep i liczyliśmy pieniądze.
Zimowy pokaz mody
Zima nam niestraszna. Wiemy, jak należy się ubierać zimą.
Dzieci z klasy I projektowały zimowe stylizacje i zorganizowały prawdziwy pokaz mody zimowej. Całość pokazu uświetnił utwór Antonio Vivaldiego "Zima".
MEiN ogłosił harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
Informujemy, że Minister Edukacji i Nauki ogłosił terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022.Ustalony przez ministra harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.
29.01.- Dzień Składanki i Łamigłówki oraz Międzynarodowy Dzień Puzzli
Oto nasza propozycja na świętowanie Dnia Składanki i Łamigłówki oraz Międzynarodowego Dnia Puzzli. Zachęcamy do aktywności.
Puzzle można wykonać samemu - jest to również świetna zabawa. Tak świętowali nasi Uczniowie Międzynarodowy Dzień Puzzli podczas zajęć świetlicowych. Zapaszamy do obejrzenia relacji na szkolnym fb.
Życzliwość ma moc
Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia produkcji przypinek z wybanymi przez Was cytatami związanymi z życzliwością. Jeżeli ktoś z Was nie wyszukał jeszcze cytatu- nie zwlekaj, prześlij i ciesz się swoją indywidualną przypinką.
Aby w pełni korzystać z zalet internetu, dzieci powinny umieć podejmować mądre decyzje oraz znać podstawowe zasady prawa autorskiego, a także podstawy bezpieczeństwa i udziału w społeczności internetowej, kierując się szeroko rozumianą życzliwością w świecie online oraz offline.
DZIEŃ BABCI i DZIEŃ DZIADKA
Po raz pierwszy pomysł utworzenia Dnia Babci w Polsce pojawił się w 1964 roku w tygodniku "Kobieta i Życie". Później święto to w naszym kraju zaczął popularyzować "Express Poznański", a duchem sprawczym przedsięwzięcia był zmarły już Kazimierz Flieger. W 1966 roku także "Express wieczorny" ogłosił 21 stycznia Dniem Babci, a święto to szybko przyjęło się w całej Polsce. Dzień Dziadka- święto do Polski zostało przeniesione prawdopodobnie z Ameryki w latach osiemdziesiątych XX wieku i stopniowo stawało się coraz popularniejsze.
18 stycznia- Dzień Kubusia Puchatka
18 stycznia dzieci na całym świecie obchodzą Dzień Kubusia Puchatka. W tym dniu urodził się autor książek „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka” A.A.Milne, które napisał dla swojego synka Krzysia. Wizerunek amatora miodku zamieszkującego Stumilowy Las zna prawie każde dziecko. Ukochany przez miliony dzieci na całym świecie pluszowy miś, zwany jest "misiem o bardzo małym rozumku". Bohater poczytnych książek stał się również natchnieniem dla twórców filmowych, dlatego możemy go oglądać na małym i dużym ekranie.
Ten cytat jest dla Ciebie!
Przypominamy o trwającej akcji społecznej dla całej społeczności szkolnej sfinansowanej dzięki funduszom z Programu Asy Internetu. Jeżeli nie wysłałeś jeszcze cytatu- to się spiesz.
Niedługo rusza produkcja przypinek z wybranymi przez Was cytatami.
„ …Życzliwość jest jedną z najważniejszych cech człowieka. Jest jak delikatny deszcz, który zrasza wszystko, nie zapominając żadnego miejsca. Deszcz poprostu spada z nieba, nie wybiera, gdzie lecieć, a gdzie nie. Życzliwość nie ocenia i nie wyklucza ludzi, przynajmniej ta prawdziwa. Życzliwość dotyka serca bezpośrednio. Pozwala nam się rozwijać, nabierać pewności siebie i ufać innym. Życzliwość pociesza, leczy, sprawia, że jesteśmy łagodni i otwarci. Zawsze. Nawet gdy przydarza nam się coś trudnego czy smutnego...”. Eline Snel „Uważność i spokój żabki”, CoJaNaTo,Warszawa 2015.
29. Finał WOŚP - eSkarbonka
W tym roku ze względów na panującą sytuację postanowiono wprowadzić opcję- eSkarbonki. Jest to wirtualna puszka iWolontariusza. Poniżej umieszczamy linki do wirtualnych puszek wolontariuszy z naszej szkoły - "wrzuć" do puszki wybraną przez siebie kwotę.
Zachęcamy do wpłat:
Projekty i Programy
- brak danych
Godziny dzwonków
Wtorek 06.05.2025Kalendarz
- maj
- 05
- Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną
- 05.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 08
- Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
- 08.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 09
- Dzień Unii Europejskiej
- 09.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 11
- Dzień bez Śmiecenia
- 11.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 13
- Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
- 13.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 14
- Egzamin ósmoklasisty z matematyki, Międzynarodowy Dzień Rodzin
- 14.05.
- Inne wydarzenie
Logowanie