• Szkoła Podstawowa Zespołu Szkół w Klęce uczestniczy w programie rządowym „Aktywna Tablica”. Dzięki udziałowi w programie szkoła wzbogaciła się o dwa nowoczesne mobilne monitory interaktywne, które pozwalają w kolejnych salach prowadzić zajęcia lekcyjne w oparciu o technologię informacyjno-komunikacyjną.

W związku z realizacją Rządowego programu Aktywna Tablica powstała „Międzyszkolna sieć współpracy nauczycieli stosujących TIK”. Szkoły uczestniczące w sieci:

- Zespół Szkół w Klęce

- Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Boguszynie

Harmonogram pracy międzyszkolnej sieci współpracy w programie Aktywna Tablica
          rok szkolny 2019/2020.

LP.

Działania

Sposób realizacji

Termin realizacji

1.

Wyznaczenie szkolnego e-koordynatora (którego zadaniem jest koordynacja działań w zakresie stosowania TIK w szkole).

Powołanie Katarzyny Moś
          na szkolnego e-koordynatora.

czerwiec 2020

1.

Powołanie nauczycielskich zespołów samokształceniowych, które wspierają dyrektora
          i nauczycieli w zorganizowaniu pracy szkoły.

Wybór nauczycieli:

Joanna Jędrzak – edukacja informatyczna, informatyka

Lidia Chwiołka-Baczyńska – edukacja wczesnoszkolna, biologia

Magdalena Skubida – język angielski

Izabela Zwierzchlewska – język niemiecki, bibliotekarz

Katarzyna Moś - matematyka

1.

Uczestniczenie w konferencjach  i szkoleniach z zakresu stosowania TIK w nauczaniu.

Udział nauczycieli z nauczycielskich zespołów samokształceniowych w konferencjach  i szkoleniach z zakresu stosowania TIK w nauczaniu.

maj 2020

1.

Umożliwienie uczniom w danej klasie wykorzystywania tablicy multimedialnej  oraz  TIK na zajęciach edukacyjnych

Uczniowie klas 1 – 8, będą mieli przeprowadzone co najmniej 5 godzin zajęć edukacyjnych średnio w tygodniu (każdy oddział)  z wykorzystywaniem TIK.

(Odpowiedni zapis w e-dzienniku -

rok szkolny

1.

Stworzenie międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu.

a) Zorganizowanie spotkań   w ramach międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Klęce i Szkoły Podstawowej im.
          Janusza Korczaka w Boguszynie

b)  Zorganizowanie w szkole
          w ramach uczestnictwa w międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli, lekcji otwartych z wykorzystaniem TIK w nauczaniu,

c) Dzielenie się przyjętymi rozwiązaniami
          i doświadczeniami
          z innymi nauczycielami przez udostępnianie w międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli,  opracowanych scenariuszy zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem TIK oraz  przykładów dobrych praktyk.

Nawiązanie współpracy ze Szkołą Podstawową im. Janusza Korczaka w Boguszynie

- spotkanie organizacyjne koordynatorów i uczestników sieci, omówienie wzajemnych potrzeb i oczekiwań, ustalenie harmonogramu działań

- spotkanie nauczycieli przedmiotów matematyczno - przyrodniczych - wymiana dobrych praktyk,

- spotkanie nauczycieli klas 1-3 - wymiana dobrych praktyk,

- spotkanie nauczycieli języków obcych - wymiana dobrych praktyk,

- spotkanie nauczycieli informatyki - wymiana dobrych praktyk

- spotkanie podsumowujące koordynatorów.

- nauczyciele z nauczycielskich zespołów samokształceniowych „AT” lub chętne  osoby z grona pedagogicznego

- utworzenie zakładki ”Aktywna Tablica” na stronie internetowej szkoły.

- udostępnianie scenariuszy lekcji, propozycji materiałów samokształceniowych, propozycji aplikacji do tworzenia interaktywnych pomocy dydaktycznych oraz ciekawych propozycji w sieci (linków dotyczących gier/innowacyjnych programów).

listopad 2019

kwiecień 2020

maj 2020

grudzień 2019

kwiecień 2020

na bieżąco w roku szkolnym 2019/2020

1.

Podsumowanie programu „Aktywna Tablica”.

- pomoc dyrektorowi szkoły w wypełnieniu sprawozdania końcowego.

czerwiec 2020

Lekcje otwarte w ramach współpracy:

Szkoła Podstawowa  Zespół Szkół w Klęce

1. Ułamek jako część i jako iloraz. - matematyka kl. 5, 18 grudnia 2019r., K. Moś

2. biologia kl. 7, L. Chwiołka-Baczyńska

3. j. angielski kl. 7, 10 czerwca 2020r., M. Skubida (lekcja online)

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Boguszynie:

1. Zajęcia taneczne kl IIb, 10 marca 2020r., M. Michalak

2. „Wild Animals” – język angielski w oddziale sześciolatków, 11.03.2020r. Karolina Kołodziejek

3. „Mieszkańcy łąki” – edukacja przedszkolna, oddziały przedszkolne, 13.05.2020r. Karolina Kołodziejek (lekcja online)

Ze względu na zaistniałą sytuację w kraju związaną z pandemią koronawirusa zaplanowane na kwiecień i maj spotkania nauczycieli odbywały się w formie rozmów telefonicznych i wymiany informacji pocztą elektroniczną. Nauczyciele współpracujących szkół mogli korzystać ze scenariuszy i innych zasobów umieszczanych na stronie internetowej każdej placówki oraz szkolnym padlecie w przypadku Zespołu Szkół w Klęce.