• Program edukacyjny ,,Laboratoria przyszłości”

• ​​​​​​Zespół Szkół w Klęce skorzystał z inicjatywy edukacyjnej Laboratoria Przyszłości  realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech dla  szkół podstawowych. W ramach programu Szkoła Podstawowa w Klęce otrzymała wsparcie w wysokości 60 000 złotych na zakup wyposażenia technicznego, potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie technologii i inżynierii

Ze środków tych została wyposażona pracownia informatyczna  w następujący sprzęt:

- zakupiono obowiązkowe tzw. wyposażenie podstawowe, które zawiera drukarkę 3D, kolorowe filamenty, stacje lutowniczą, mikrokontrolery, gimbal ręczny, statyw, lampę oświetleniową, aparat cyfrowy, mikrofon kierunkowy oraz zestawy mikroportów,

- ergonomiczne krzesła do komputera,

- słuchawki komputerowe Logitech,

- zestaw robotów edukacyjnych Photon,

- zestawy konstrukcyjne z mikrokontrolerem BeCreo.

Udział w tej inicjatywnie umożliwi budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz zdobycie praktycznych umiejętności przez uczniów. Uczniowie będą mogli uczyć się współpracy zespołowej poprzez kreatywność, interdyscyplinarność i wspólne rozwiązywanie zadań. Jednocześnie będą odkrywać ukryte talenty, rozwijać kompetencje przyszłości w zakresie robotyki, technologii i inżynierii.

Zakupiony sprzęt odpowiada naszym potrzebom i wykorzystywany był dotychczas na zajęciach edukacji informatycznej i informatyki.

• Efekty programu: Laboratoria Przyszłości

• Sofia Bauer