Strona główna
Sukcesy naszych Uczniów
21 czerwca odbyło się wręczenie nagród za dobre lokaty i udział w przeprowadzonych konkursach.:
1. ORTOFRAJDA - konkurs ortograficzny przeprowadzany przez cały rok szkolny w klasach młodszych. Opiekun Małgorzata Mazurkiewicz
2. Konkurs Kaligraficzny - przeprowadzany przez cały rok szkolny w klasach II - VIII. Opiekunowie Urszula Patelka i Justyna Szczepaniak
Dar dla biblioteki szkolnej
Cieszymy się, że są osoby dla których nasz księgozbiór nie jest obojętny i potrafią podzielić się tym co posiadają. Te miłe gesty pozostają na długo w naszej pamięci, a podarowane książki przyczynią się do pomnożenia radości jaką daje czytanie.
Spotkanie Samorządu Uczniowskiego
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego spotkali się wraz z opiekunkami SU, by podsumować efekty swojej pracy w Roku Szkolnym 2021/ 2022. W miłej atmosferze omówiliśmy wspólne sukcesy i zrealizowane przedsięwzięcia, wszelkie działania, podejmowane wysiłki, które miały i mają na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego, próbę zagospodarowania Uczniom wolnego czasu i zrobienia czegoś dla innych. Wyciągnęliśmy wnioski do pracy na następny rok szkolny.
POSTAW NA KSIĄŻKI- podsumowanie
Koniec roku szkolnego, to czas podsumowań. Tym razem podsumowanie udziału w projekcie czytelniczym. Celem projektu POSTAW NA KSIĄŻKI było podniesienie kompetencji Uczniów oraz podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów. W ramach projektu Uczniowie uczestniczyli w praktycznych zajęciach, nauczyli się pisać np. bibliografię, rozwijali swoje kompetencje językowe i czytelnicze, poszukiwali informacji oraz mieli aktywny kontakt z książką.
Ekoświętowanie z udziałem naszych Uczniów!
Wczoraj odbył się festyn podsumowujący kolejny etap zbiórki surowców wtórnych ,, Region czysty na 6". Uczeń klasy 8 a Wiktor Kowalczyk został nagrodzony w kategorii uczeń, który zebrał największą ilość surowców wtórnych w naszej gminie. Gratulacje za proekologiczną postawę!
Warto pamiętać, że każdy kilogram uzbieranych przez uczestników konkursu puszek aluminiowych i nakrętek, to wartość 1 zł. Wyliczone w ten sposób środki ZGO sp. z o. o. w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu, każdego roku przekazuje na cel charytatywny wskazywany przez uczniów.
Podziękowania dla Sympatyków szkoły
Przedstawiciele Uczniów Zespołu Szkół w Klęce spotkali się w dniu 20. 06. z Prezesem zarządu Phytopharm Klęka S.A. Panem Wojciechem Skrobańskim i podziękowali w imieniu całej społeczności uczniowskiej głównemu sponsorowi naszej Szkoły za wsparcie i pomoc w roku szkolnym 2021/ 2022.
Podsumowanie pracy kółka plastycznego
Ostatnie zajęcia kółka plastycznego spędziliśmy miło, smacznie i kolorowo w restauracji Laskówka na pysznej pizzy i smacznych deserkach. To super nagroda dla moich uczestniczek kółka plastycznego, które bardzo sumienie brały udział w zajęciach dodatkowych. Dziewczyny wkazywały się kreatywnością, pomysłowością, a wszystkie nasze działania na bieżąco zamieszczane były na stronie internetowej szkoły Zespołu Szkół w Klęce. Dziękuję i myślę że do zobaczenia za rok chociaż już nie z wszystkimi uczestnikami. Opiekun kółka plastycznego Mariola Dzierla
Czego o dzieciach nie powinien wiedzieć internet?
Szanowni Państwo, czy wiecie, że aż 40% polskich rodziców dzieli się w internecie zdjęciami i filmami, na których są ich dzieci? Rocznie, statystyczny rodzic, wrzuca do sieci średnio 72 zdjęcia i 24 filmy ze swoimi pociechami !W internecie nic nie ginie – niby wszyscy o tym wiemy, ale myślimy, że nas to nie dotyczy. Błahe z pozoru zdjęcie dziecka w serwisie społecznościowym może jednak wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Jakimi?
Zakończenie Szkolnej Akademii Filmowej
Ostatni w tym roku szkolnym wyjazd Uczniów z klas 1-3 na seans filmowy w ramach Szkolnej Akademii Filmowej w Jarocinie. Tym razem obejrzeliśmy film pt. "Detektyw Bruno".
Dziękujemy za organizację projektu edukacyjnego Szkolnej Akademii Filmowej. "Akademia to dobre kino, poważne tematy i wysmakowana forma".
Certyfikat uczestnictwa w ogólnopolskiej kampanii
Bardzo dziękujemy, za udział w akcji " Przytul się do drzewa" i przesłanie cudownych zdjęć. W podziękowaniu za zaangażowanie w przytulanie drzew, mające za zadanie zwrócić uwagę na ochronę lasów przed niszczeniem i pożarami przekazujemy certyfikat uczestnictwa w naszej akcji
Finał V Gminnego Konkursu Matematycznego
W dniu 15. 06. odbył się Finał V Gminnego Konkursu Matematycznego.
W kategorii klas IV-VI: II miejsce: Jadwiga Łącka
III miejsce: Amelia Nagła
Pozostałym uczestnikom finału bardzo serdecznie gratulujemy!!! Jesteśmy z Was dumni!
Skąd wzięła się nazwa „Wikipedia”?
Słowo „wiki” pochodzi z języka… hawajskiego! Oznacza „szybko”. Wikipedia powstało więc poprzez połączenie wyrazu „wiki” i „encyklopedia”. Jej slogan brzmi „Wolna encyklopedia, którą każdy może redagować”.
Wikipedia jest często pierwszym źródłem informacji dla wielu z nas, ale co z wiarygodnością przekazywanej wiedzy? Najlepszą metodą weryfikacji treści jest dodanie przypisu (informacji) o źródle. Dzięki temu czytelnicy i czytelniczki z całego świata zyskają więcej zweryfikowanej i wiarygodnej wiedzy.
Kodowanie w klasie II
W klasie 2 rozwijanie kompetencji matematycznych z wykorzystaniem maty do kodowania okazało się świetną zabawą.
Wycieczka do Torunia
9 czerwca uczniowie klasy III, IV i V odwiedzili ziemię Kopernika, czyli Toruń. Młyn Wiedzy był pierwszym punktem wycieczki, to interaktywne muzeum sprawiło uczniom wiele frajdy. Następnym Dom Kopernika i planetarium.
Spacer po toruńskim rynku nie mógł odbyć się bez zakupu pierników i pamiątek. Pogoda nam sprzyjała, gdyż dopiero w drodze do autobusu zmoczył nas deszcz.
Wycieczka - Kotlina Jeleniogórska
Malownicze tereny, górskie powietrze i możliwość bycia wśród klasowych przyjaciół sprawiły, że czas pobytu minął nam bardzo szybko. W ostatni dzień naszej wycieczki zobaczyliśmy wodospad Kamieńczyka, do którego zeszliśmy specjalnie przygotowaną trasą w kaskach na głowach.
Ten wodospad można podziwiać, oglądając film „Opowieści z Narnii". Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem niesamowitego uroku polskiej przyrody. Spacerowaliśmy również po Karkonoskim Parku Narodowym, gdzie zachwycaliśmy się pięknem wodospadu Szklarki. Dziś świętowaliśmy również urodziny "naszych bliźniaczek"
Wycieczka do Pragi - daj się zachwycić Pradze
Dziś zwiedzaliśmy jedną z najpiękniejszych stolic Europy i nawet deszczowa pogoda nam w tym nie przeszkodziła.
Zobaczyliśmy m.in. Hradczany, Szlak Królewski, Stare Miasto, Plac Wacława, ratusz z zegarem słonecznym, dzielnicę żydowską , ogrody Wallensteina i Most Karola– najbardziej charakterystyczne miejsce w Pradze. Dzień pełen wrażeń.
Wycieczka klasy VI i VII - Kotlina Jeleniogórska
Uczniowie klas VI i VII wyruszyli dziś na zwiedzanie kotliny jeleniogórskiej. Rozpoczynając swój górski spacer szlakami turystycznymi Karkonoskiego Parku Narodowego dotarliśmy dziś do Zamku Chojnik.
W bardzo wesołych nastrojach ze swojej pierwszej górskiej wycieczki ruszyliśmy na zwiedzanie Huty Szkła Kryształowego Julia.
"1000 DRZEW"
W czerwcu ubiegłego roku szkolnego nasza szkoła zakończyła pracę w międzynarodowym projekcie, w którym Dzieci w wieku przedszkolnym oraz Uczniowie ze szkół podstawowych ( w sumie z 50 placówek ) z południowo tyrolskiej doliny Puster ( Włochy), Austrii, Niemiec przystąpiły do realizacji projektu pt. : „1000 DRZEW”. Ze względu na pandemię nie wszyscy uczestnicy projektu mogli w ustalonym terminie zakończyć swoją część prac, dlatego termin został przedłużony do maja tego roku. W związku z zakończeniem całości projektu otrzymaliśmy oficjalne zaświadczenie o uczestnictwie, z czego się bardzo cieszymy. Kod qr przekierowuje na stronę projektu. Zachęcamy do zapoznania się z pracami uczestników tego projektu oraz do odszukania prac naszych Uczniów.
Dzień Przyjaciela
Dzień Przyjaciela wypada co roku 9 czerwca. Nie jest może świętem tak powszechnie znanym i obchodzonym jak np. Walentynki, jednak warto pamiętać zarówno o nim, jak i o niezwykłej więzi łączącej nas z innymi ludźmi, a także naszymi pupilami. To świetny moment na spotkania z bliskimi nam osobami, odnawianie dawnych znajomości czy wręczanie upominków przyjaciołom, którzy - z racji niewielkiej popularności Dnia Przyjaciela - mogą być nimi bardzo miło zaskoczeni. To nie jedyne święto o takim charakterze, bo za nieco ponad miesiąc będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Przyjaźni. Wykorzystując notatkę graficzną autorstwa kropki@kreski przypominamy Wam jak być dobrym przyjacielem.
Projekty i Programy
- brak danych
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Kalendarz
- brak danych
Logowanie