Strona główna
Dzień Ziemi w klasach młodszych- prezentacje
Uczniowie młodszych klas dbają o Ziemię. Wiedzą jak segregować śmieci, oszczędzać wodę i energię. Święto to ma nam przypominać, że jesteśmy cząstką przyrody i musimy zrobić wszystko, aby zachować, chronić oraz odnawiać środowisko przyrodnicze.
W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Efekty pracy, które zaprezentowaliśmy były bardzo ciekawe. Przekazana wiedza podczas prezentacji z pewności przyczyni się do promocji postawy proekologicznej. A zatem do grona ekologów dołączają również Uczniowie z klas młodszych, którzy są zawsze bardzo pomocni w przeprowadzaniu rozmaitych akcji proekologicznych.
Centrum filmowe w kl. III
Dzisiaj sala klasy trzeciej zamieniła się w plan filmowy. Dowiedzieliśmy się, że branża filmowa podlega podziałowi na grupy zawodowe i funkcje wykonywane w filmie. Byliśmy scenarzystami, reżyserami, scenografami i aktorami.
Pracować przy produkcji filmu, poczuć atmosferę planu filmowego, spotkać sławnych aktorów, samemu w nim zagrać- to marzenie wielu młodych ludzi. Właśnie dziś dowiedzieliśmy sie, żeby powstał film musi być zaangażowanych wiele osób o różnych specjalnościach.
Akcja szkolnego ekologicznego recyklingu
Recykling to także pewna idea, zgodnie z którą konsument dba o środowisko już w momencie robienia zakupów. Tym razem proponujemy Wam zbieranie starych kredek oraz pustych tubek po kleju Amos.
Jeżeli masz kredki, które wg Ciebie już się nie nadają, albo ich nie używasz oraz masz puste tubki po kleju Amos - przynieś je do szkolnej biblioteki.
POSTAW NA KSIĄŻKI! Ogólnopolski projekt edukacyjny
Kolejny challenge podjęty przez Bibliotekę szkolną. Tym razem proponujemy udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym: POSTAW NA KSIĄŻKI!
Celem projektu jest podniesienie kompetencji uczniów placówki oraz podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów.
Gminne Obchody Świąt Majowych
Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w tegorocznych obchodach Świąt Majowych.
Szczegóły na plakatach:
Etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Komenda Powiatowa w Środzie Wielkopolskie zorganizowała w dniu 21. 04. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Chociczy eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym- jest to inicjatywa o charakterze prewencji drogowej dla dzieci ze szkół podstawowych.
Sukces naszych Uczniów:
"Inwestujmy w naszą planetę"
Światowy Dzień Ziemi wypada w tym roku 22 kwietnia. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi: "Inwestujmy w naszą planetę".
Skąd wzięło się to święto?
Propozycję zorganizowania Światowego Dnia Ziemi po raz pierwszy złożył John McConnell. Miało to miejsce podczas konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. Z kolei pierwszy raz Dzień Ziemi został ogłoszony 21 marca 1970 r. Zrobił to burmistrz San Francisco, Joseph Alioto.
Wizyta w kinie klas IV- VIII
20 kwietnia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się popołudniowy wyjazd do kina z okazji „Zajączka”. Obejrzeliśmy pobudzający wrażliwość film o chłopcu, który musiał stawić czoła trudnym tematom, dzięki czemu zrobił wielki krok w dorastanie i pokazał, że warto stawiać sobie w życiu cele. Główny bohater - Waldek, którego czas wypełniony jest głównie grami komputerowymi - zupełnie nie znał realnego życia. Gdy został pod opieką szalonej i nieprzewidywalnej ciotki Mariolki, która wprowadza, obcą mu jak dotąd, dyscyplinę i narzuca nowe obowiązki- okazuje się, że ... „ Turniej, kasa i psychofanki – czyli życiowe PIRYTETY ” dziesięcioletniego e-sportowca- okazują się nie mniej ważne niż siła przyjaźni i miłości. Tych, którzy z nami nie byli zachęcamy, by obejrzeli film w reżyserii Kristoffera Rus'a i wg. scenariusza Agnieszki Dąbrowskiej pt. „ Za duży na bajki”- bo warto:)
XIII Festiwal Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i walcz!” – Golina 2022
Stowarzyszenie Edukacyjne "Gimnazjum 2000" oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin
zapraszają na:
XIII Festiwal Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i walcz!” – Golina 2022
Termin nadsyłania zgłoszeń – 13 maja 2022 r. (piątek)
konkurs dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych
Poszukujemy " Zajączka "
Zajączek schował niespodziankę dla klasy 2 w Ogrodzie Zmysłów. Nie było łatwo odnaleźć wszystkich paczuszek.
Frohe Ostern!
Uczniowie z klas V i VII na zajęciach języka niemieckiego wykonali min-projekt związany z poznawaniem zwyczajów świątecznych z krajów niemieckojęzycznych. Projekt zakładał wykonanie kartki z wyszukanym samodzielnie tekstem życzeń w języku niemieckim. Oto koszyczek pełen życzeń😊. Życzenie innym tego, co najlepsze, jest wyrazem naszych dobrych intencji, życzliwości oraz przyjaźni. Życzymy wszystkim wesołych Świąt Wielkanocnych - Frohe Ostern!
Życzenia wielkanocne od SU
Podczas wtorkowego spotkania przedstawicielki SU – wykorzystując narzędzie webowe do projektowania interesujących wizualnie, interaktywnych treści - przedstawiły prezentację związaną ze zwyczajami wielkanocnymi w Polsce. Było to zebranie informacji na temat panujących oraz zapomnianych zwyczajach wielkanocnych.
Wiosenny trening uważności
Uważność, znana też pod angielską nazwą mindfulness, to bardzo prosta i zarazem trudna technika pełnego skupienia na " tu i teraz " .
Prosta, bo zakłada po prostu uważne i świadome ukorzenienie w rzeczywistości. Trudna, bo jak pokazują badania naukowców z Harvardu, przez prawie 47% całego czasu - błądzimy myślami po osi czasu.
O Wielkanocy w bibliotece szkolnej
Wielkanoc to w tradycji chrześcijańskiej najważniejsze święta w roku. Wielka tajemnica zmartwychwstania Jezusa to niełatwy temat dla autorów książek dla dzieci.
Zapewne dlatego, w przeciwieństwie do świąt Bożego Narodzenia, odczuwamy tu mały niedosyt. Przeszukując wnikliwie półki szkolnej biblioteki - można znaleźć kilka książek przybliżających polskie zwyczaje i tradycje wielkanocne. Zachęcamy do wypożyczenia książki Ireny Stasiewicz- Jasiukowej pt. „Pisanki sercu miłe”.
Kółko plastyczne- piękne ozdoby świąteczne
Wielkanoc to okazja do odświeżenia wnętrz, a także nadania im bardziej wiosennego charakteru. Dzięki własnoręcznie wykonanym dekoracjom - Wielkanoc jest jeszcze bardziej wyjątkową. Zainspiruj się!
Szkolna fabryka pisanek
Święta Wielkanocne obfitują w tradycje i zwyczaje ludowe, z których część jest wciąż żywo kultywowana, a część coraz bardziej zanika. Niektóre zwyczaje i tradycje wielkanocne przetrwały do dzisiaj, ponieważ mówi się o nich w szkole.
Wielkanocne tradycje w Polsce to również zwyczaj malowania jajek na Święta. Jeden z tych, którego za dziecka wyczekiwało się z wielką niecierpliwością. Wywodzi się jeszcze ze starosłowiańskich wierzeń, gdzie jajko miało bardzo ważne znaczenie. Symbolizowało siły witalne i podobnie jak dzisiaj – początek nowego życia. Pośredniczyło między światem ludzkim, a duchów i bogów. Obecnie wszystkie kolorowe jajka zwiemy pisankami, ale powinniśmy rozróżnić wśród nich miedzy innymi: kraszanki, nalepianki i klejanki. By kultywować i poznawać naszą tradycję - na lekcjach plastyki otworzyliśmy szkolną fabrykę pisanek :)
Bezpłatne szkolenia online dla nauczycieli, rodziców, uczniów
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zaprasza do korzystania z przygotowanej oferty bezpłatnych szkoleń online dla nauczycieli, rodziców, uczniów w ramach Programu Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli.
W odpowiedzi na aktualne wyzwania i potrzeby zgłaszane przez nauczycieli uruchomiono dwa specjalne szkolenia, które pomogą odpowiednio zareagować na trudne przeżycia ukraińskich uczniów:
Kartki Wielkanocne
Święta Wielkiej Nocy są okazją do składania życzeń i wysyłania kartek. Uczniowie na zajęciach informatyki, przygotowali przepiękne e - kartki specjalnie na Wielkanoc. Zapraszamy do zapoznania się z pracami uczniów.
Projekty i Programy
- brak danych
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Kalendarz
- brak danych
Logowanie