Kampania Dzieciństwo bez Przemocy
Kampania Dzieciństwo bez Przemocy to wiele inicjatyw edukacyjnych, które mają modelować, jak wygląda dobre dzieciństwo i jakie dzieciństwo daje moc. Dlatego zapraszamy rodziców i opiekunów, ale także profesjonalistów, którzy wierzą, że każdy dziecko zasługuje na dobre i bezpieczne dzieciństwo na webinary poświęcone reagowaniu i profilaktyce krzywdzenia najmłodszych.
Dyniowe zajęcia plastyczne
"Dynia i nietoperz" zajęcia plastyczne dla klasy 4, miały na celu rozwijanie kreatywności oraz umiejętności manualnych uczniów.
Na koniec zajęć odbyła się mała wystawa powstałych prac, podczas której dzieci prezentowały swoje wykonane dynie i nietoperze. Każdy mógł podzielić się swoimi inspiracjami i pomysłami oraz opowiedzieć o swoim dziele.
Dzień dyni w przedszkolu
Inspiracją do zorganizowania tak ciekawego dnia w przedszkolu były dynie podarowane przez panią Weronikę.
Dzieci wspólnie określały kolor, kształt i ciężar dyni. Dowiedziały się, że dynia jest bogata w wiele witamin. Przedszkolaki skosztowały również bułeczek dyniowych. Podczas zajęć dzieci ozdabiały swoją dynię, a także, zaglądały do jej wnętrza. Każdy zabrał do domu swoją niepowtarzalna pracę.
Sztuka słowa, a sztuka obrazu
30. października w BIBLIOprzestrzeni odbyły się warsztaty dla uczniów klas 5 i 6. Tematem spotkania była "Sztuka słowa, a sztuka obrazu", z wykorzystaniem kolażu. Kolaż to technika artystyczna, która polega na łączeniu różnych materiałów, takich jak wycinki z gazet, zdjęcia, tkaniny czy rysunki, w jeden spójny obraz. Dzięki tej technice, każdy uczestnik miał szansę na stworzenie unikalnego dzieła sztuki, które odzwierciedlało jego osobowość i wizję artystyczną. Uczestnicy mieli okazję połączyć swoje kreatywne pomysły i stworzyć niepowtarzalne dzieła, które łączyły teksty z ilustracjami. Każda praca była przepełnione słowami i emocjami, a efekty zachwyciły nas wszystkich.
Warsztaty Zero Waste połączone z promocją czytelnictwa w poMOCnej bibliotece
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych obchodzony pod hasłem: „Poznajmy się w bibliotece” dobiega końca. Nasze działania i liczne aktywności miały na celu lepsze poznanie się oraz poznanie zbiorów poMOCnej biblioteki szkolnej. Tym razem wspólnie z uczniami z kl.6 odkrywaliśmy magię słów i twórczość w duchu zero waste. Podczas warsztatów, każdy miał szansę stworzyć własną sowę z papierowej torebki oraz kartek z książki, która była przeznaczona na makulaturę. Tworzenie sów nie tylko dostarczyło nam wiele radości, ale również było świetnym pretekstem do rozmowy na temat różnic i wartości, które przynosimy do otaczającego nas świata. Porównując sowy, staraliśmy się mówić jedynie pozytywne komentarze.
Gminny Konkurs Pięknego Czytania
Jesień wcale nie jest nudna! - 29 października w Gminnym Domu Kultury w Nowym Mieście odbył się konkurs Pięknego czytania zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną, filia Chocicza. Przeznaczony był dla uczniów klas drugich i trzecich. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Malwina Jędrzak, Zuzanna Bigaj, Wojciech Cichoń i Alan Nowaczyk. Trudnym zadaniem uczestników było przeczytanie wcześniej nieznanego tekstu o treści jesiennej. Wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali się doskonale.
BohaterON
Dziękujemy za zaangażowanie w ogólnopolską akcję Dumni z Powstańców - nieskończona pamięć. Cieszymy się, że szkoły włączyły się w upamiętnienie tej wyjątkowej 80. rocznicy Powstania Warszawskiego.
Wyjazd do kina "Echo"
W dniu 28.10.2024r. klasy 1 - 3 wybrały się do kina "Echo" w Jarocinie na film pt. " Smok Diplodok".
Bohater filmu, żądny przygód Diplodok marzy, by życie nabrało odrobiny koloru. Na rodzinnym bagnie jest szaro i wieje nudą. Kiedy spokojne życie przerywa pojawienie się tajemniczej mgły, Diplodok wyrusza w niezapomnianą podróż, by odnaleźć zaginioną rodzinę i przywrócić utracony porządek. To porywająca polska animacja o podążaniu za głosem własnego serca.
Głośne czytanie - integracja uczniów klasy 8 i 1
Głośne czytanie to nie tylko sposób na rozwijanie umiejętności czytelniczych, ale także świetna okazja do budowania relacji między uczniami z różnych klas. Integracja uczniów z klasy 8 i 1 może wydawać się wyzwaniem, ale to właśnie poprzez wspólne zajęcia, takie jak głośne czytanie, można stworzyć atmosferę współpracy i wsparcia. Czy jest to możliwe?
Licytacja Pożeraczy Smutków Gigantów na wsparcie szkół po powodzi
Nie mogło zabraknąć Pożeracza Smutków Giganta z Zespołu Szkół w Klęce. W poMOCnej bibliotece szkolnej powstali Bracia poMOCni :)
Projekt i wykonanie maskotek: Izabela Zwierzchlewska, Pożeracz Smutków Gigant powstał dzięki bezinteresownej poMOCy Pani Lidii Wojciechowskiej - za co bardzo dziękuję.
Serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowej licytacji Pożeraczy Smutków Gigantów, ręcznie (i nie tylko) szytych przez nauczycieli i nauczycielki z całej Polski!
Akcja #QuestWyzwanie
Miesiąc październik jest miesiącem 1000 questów, co oznacza, że na mapie Polski ukazało się równe 1000 questów! Przypomnijmy, że quest to gra terenowa polegająca na poszukiwaniu skarbu.Dlatego ogłaszamy międzyszkolne #QuestWyzwanie!Zapraszamy szkoły z terenu Gmina Nowe Miasto nad Wartą do udziału w zdobywaniu skarbów!Zabawa polega na przejściu questu „Śladami historii Nowego Miasta nad Wartą”, a ta ze szkół która uzyska najwięcej zalogowań wśród uczniów i nauczycieli otrzyma od nas prezent niespodziankę!Listę zalogowanych nicków, trzeba dosłać mailowo do dnia 31 października.Sam quest zajmuje około 45 minut i polega na odkrywaniu nowomiejskich zagadek, questowicz ma możliwość poznania tej miejscowości!A w tę sobotę (26 października) zapraszamy na wspólne przejście questu, start o godzinie 12.00 na parkingu przy ul. Szkolnej 3a.
Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych
24 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych.
Biblioteka szkolna to wyjątkowe miejsce, ponieważ gdy przekraczamy jej próg przenosimy się do świata literatury pełnego wiedzy, inspiracji i bohaterów, którzy niekiedy zostają z nami na całe życie. To tam pojawiają się nowe pomysły, rodzą pasje i tworzą wielkie marzenia. Kolejna cykliczna wizyta najmłodszych Czytelników poMOCnej biblioteki szkolnej dała możliwość na aktywne zdobywanie wiedzy na temat książek i czytania.
„Zostań twórcą szkolnego kalendarza”- nagrody i podsumowanie
21 października wręczone zostały ostatnie nagrody w konkursie „Zostań twórcą szkolnego kalendarza”:
etap „Smaczne owoce duże i małe” 1 i 2 miejsce Stanisław Wolski, 3 i 4 miejsce Melania Półrolniczak, 5 – Nikola Banaszak;
etap „Wakacyjne marzenia” 1 i 3 miejsce Stanisław Wolski, 2 i 4 miejsce Melania Półrolniczak, 5 – Hubert Graczyk
"Klasa w terenie" II edycja ogólnopolskiego projektu
W tym roku szkolnym dwie klasy włączają się w działania II edycji ogólnopolskiego projektu "Klasa w terenie": klasa 1 i 3.
Pierwszaki wykonały już jedno z zadań - Spacer w terenie, odwiedzając park w Klęce.
Będziemy informować przez cały rok szkolny o kolejnych działaniach zgłoszonych grup. Poza klasą jest super się uczyć!
Nie bądźmy obojętni, pomagajmy w nagłych wypadach!
Czy potrafimy się zachować w sytuacji, gdy ktoś w pobliżu nas ulegnie wypadkowi? Jest to trudne zadanie, zwłaszcza gdy we właściwy sposób należy wezwać pomoc osobie poszkodowanej lub jej udzielić. Jak się zachować w takich sytuacjach, uczyli się uczniowie klasy VIII. Z inicjatywy naszej uczennicy Nikoli Drzewieckiej gościliśmy dziś na lekcji edukacji dla bezpieczeństwa ratownika medycznego, naszego absolwenta– Jakuba Drzewieckiego. Dziękujemy za spotkanie i cenne wskazówki.
Sprawozdanie z Nocy Bibliotek
Gdzieś o tej porze na kuli ziemskiej jest noc, a my z radością świętowaliśmy Noc Bibliotek, która w tym roku była wyjątkowa – trwała w poMOCnej bibliotece szkolnej Zespołu Szkół w Klęce przez cały tydzień!
"Kiedy organizowałam po raz pierwszy NOC BIBLIOTEK w szkole 09. 10. 2019r., była to jedyna tego typu akcja w gminie, teraz z radością mogę stwierdzić, że akcja promująca czytelnictwo i biblioteki rozwija się w tempie kosmicznym😊" Wsłuchując się w potrzeby Czytelników, postanowiłam przeprowadzić NOC BIBLIOTEK w sposób nietypowy, tak by Uczennice i Uczniowie, którzy mieszkają w różnych miejscowościach- mogli skorzystać z przygotowanej dla Nich oferty NOCY BIBLIOTEK w filiach oraz w Bibliotece Publicznej Gminy Nowe Miasto nad Wartą.
Kreatywne powtórzenie wiadomości na lekcji historii
Dzisiaj na lekcji historii uczniowie klasy V mieli okazję poczuć się jak bogowie greccy i przeżyć jeden dzień na Olimpie. W ramach powtórzenia informacji o starożytnej Grecji przygotowali piękne stroje i prezentacje o wybranych bogach, po czym zasiedli do uczty w stylu olimpijskim. Na stole pojawił się też cudowny pokarm i napój bogów: ambrozja i nektar. Ten dzień długo pozostanie w ich pamięci.
Szkolna restauracja regionalna
W szkole otwarto na jeden dzień „Regionalną restaurację”. To nie tylko pyszna zabawa, ale przede wszystkim piękna okazja do wspólnego spędzenia czasu i rozmów. Uczniowie mieli okazję skosztować wyjątkową potrawę regionalną: „gziki z pyrą”, która doskonale podkreśla lokalne smaki i tradycje.
Nie ma nic lepszego, niż wspólne pieczenie ziemniaków, które zachwycają aromatem i smakiem. Pogoda dopisała! To była świetna okazja, by bliżej poznać siebie i dowiedzieć się więcej o regionalnych zwyczajach kulinarnych. Wspaniale jest widzieć, jak nasza społeczność angażuje się w pielęgnowanie takich tradycji!
Logowanie
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Kalendarz
- lis
- 21
- Światowy Dzień Życzliwości
- 21.11.
- Inne wydarzenie
- lis
- 25
- Światowy Dzień Pluszowego Misia
- 25.11.
- Inne wydarzenie
- lis
- 29
- Światowy Dzień Dobroczynności
- 29.11.
- Inne wydarzenie
- lis
- 29
- Andrzejki
- 29.11.
- Inne wydarzenie
- gru
- 03
- Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami
- 03.12.
- Inne wydarzenie
- gru
- 06
- Mikołajki
- 06.12.
- Inne wydarzenie
Partnerzy Szkoły, Partnerzy Projektów
brak danych