Kreatywne podejście do lekcji wychowania fizycznego
Wycieczka do Jump Areny w Poznaniu to doskonała zabawa i świetna okazja do spędzenia czasu na sportowo.
ZNÓW ZWYCIĘSTWO!
Nasza drużyna zdobyła I miejsce w GMINNYCH MISTRZOSTWACH W PIŁCE HALOWEJ.
GRATULACJE !!!
3.12. Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
Celem święta ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych. Chodzi tu zarówno o pomoc we włączeniu tej grupy w społeczne życie jak i choćby kwestie dotyczące barier architektonicznych.
"Marzenia" Hanna Niewiadomska
Dzieci lubią mieć marzenia, chcą, by były do spełnienia.
Każde w głowie ma guziczek, taki mały żółty pstryczek,
Co im świat piękniejszym czyni, od Krakowa aż do Gdyni.
Krzysio chciałby być pilotem. Pstryk – już lata samolotem.
Ewa chce lekarzem zostać. Pstryk – już w białym kitlu postać.
Kosmonautą chce być Jurek. Pstryk – i pędzi w kosmos, w górę.
Lecz są również takie dzieci, którym słońce słabiej świeci.
Jacek, co ma chorą nogę, chciałby dosiąść hulajnogę.
Julia, która słuch ma słaby, chce usłyszeć szelest trawy.
Andrzejkowe szaleństwo
" Starszaki " też się super bawiły:)
Wizyta w Phytopharm Klęka S.A.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z Panią Dyrektor Różą Doerffer- Jambor oraz Panią Katarzyną Florkowską złożyli wizytę w zaprzyjaźnionej firmie Phytopharm Klęka S.A. Na ręce Pana Wojciecha Skrobańskiego – Prezesa Zarządu- przekazali życzenia świąteczne oraz podziękowania za całoroczną pomoc naszej szkole.
PROSIMY O WSPARCIE I ODDANIE SWOJEGO GŁOSU
Zapraszamy uczniów, rodziców i sympatyków naszej szkoły do oddania głosu na Zespół Szkół w Klęce!
Jeśli chcesz nam pomóc wystarczy kliknąć na poniższy link i oddać swój głos!
https://www.szkolamalegoinzyniera.pl/zaglosuj-na-szkole#school-838
Każdy głos ma tutaj ogromne znaczenie!
Wysłanie sms-a nic nie kosztuje! Pokażmy, że w jedności siła !
Plebiscyt na "Królową i Króla Życzliwosci"
ZMIEŃ SŁOWA- A ZMIENISZ SWOJE ŻYCIE! Odkryjmy moc w każdym wypowiedzianym życzliwym słowie.Oto wybrani w plebiscycie dla klas IV- VIII uczniowie, którzy mają przyjazne usposobienie wobec innych- są godni naśladowania. BRAWO!!!
5 Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I-III
„Co nam w duszy gra”- od radości do smutku poznajemy świat emocji w literaturze dziecięcej.
W konkursie wzięło udział 33 uczniów z poszczególnych szkół:Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Boguszynie, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Chociczy, Zespół Szkółw Klęce, Szkoła Podstawowa im.ks.Jana Twardowskiego w Kolniczkach oraz Szkoła Podstawowa w Nowym Mieście nad Wartą.Swoją obecnością zaszczycili nas pani sekretarz Gminy Nowe Miasto nad Wartą Honorata Nawrocka oraz zastępca wójta Gminy Nowe Miasto nad Wartą pan Wiesław Schreiber.Fascynujące i ważne wydarzenie gminne zarówno dla dzieci, nauczycieli, rodziców oraz organizatorów.Dzieci prezentowały wysoki poziom umiejętności recytatorskich.Komisja w składzie: pani I.Zwierzchlewska, pani M.Pacholska, pani Anna Kordus - Gościniak oraz pani Anna Gabrysiak oceniły umiejętności recytatorskie uczniów.
25 listopada- Dzień Pluszowego Misia
Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie.
Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.
Światowy Dzień Rzucania Palenia 2019
Od ponad 30 lat, w trzeci czwartek listopada obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. W tym roku święto przypadało 21 listopada.Święto to narodziło się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów.
Klub Małego Muzyka - Aloha Hawaje
22 listopada br. dzieci z przedszkola wybrały się w podróż samolotową na Hawaje. Małych turystów radośnie przywitało słońce, plaża i sympatyczni tubylcy. Dzieci poznały historię powstania wysp i hawajską kulturę oraz uczestniczyły w tańcach na słonecznej plaży, a potem......szczęśliwie wróciły do przedszkola. Aloha Hawaje!
Wesołe zabawy na pochmurne dni
Grupa przedszkolna Liski z panią Asią szukała sposobów na pozbycie się jesiennej nudy podczas zajęć otwartych dla rodziców w dniu 21 listopada br.
"W czasie deszczu dzieci się nudzą, to ogólnie znana rzecz. Choć mniej trudzą się i mniej brudzą się, ale strasznie nudzą się w deszcz." Grupa przedszkolna Liski z panią Asią szukała sposobów na pozbycie się jesiennej nudy. Wśród proponowanych sposobów znalazł się taniec, gry i zabawy matematyczne oraz zabawy z cieniem. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały papierowe kukiełki (stworki- potworki), które następnie wystąpiły w teatrze cieni. Emocji było wiele. Nikt się nie nudził pomimo tego, że za oknami króluje jesienne szaruga.
WYNIKI KONKURSU OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI: NOCY BIBLIOTEK
Z radością informujemy, że jury konkursu w składzie:Joanna Górska – dyrektor ds. współpracy Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom, współorganizator akcji, Agnieszka Koszowska – redaktorka naczelna portalu biblioteki.org, koordynatorka projektów, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego – współorganizator akcji; Robert Kozłowski – kierownik Działu Bibliotek firmy Platon – dystrybucja książek – partner i sponsor konkursu, Katarzyna Sołtan-Młodożeniec – krajowa koordynatorka akcji Noc Bibliotek, Centrum Edukacji Obywatelskiej – główny organizator akcji na posiedzeniu w dniu 6 listopada 2019 - podkreślając trudność wyboru nagrodzonych spośród setek wyjątkowych Nocy Bibliotek - zdecydowało, że: jedną z 5 BIBLIOTEK, będzie NASZA SZKOLNA BIBLIOTEKA. Biblioteka otrzyma rzutnik multimedialny.
21 LISTOPADA Światowy Dzień Życzliwości
Święto to powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Jego idea do dziś jest niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy. Obecnie to święto pozytywnych emocji i dobrych uczynków.
PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W AKCJI „Szkoła do hymnu”
W imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu”.
W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania
Projekty i Programy
- brak danych
Godziny dzwonków
Wtorek 06.05.2025Kalendarz
- maj
- 05
- Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną
- 05.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 08
- Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
- 08.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 09
- Dzień Unii Europejskiej
- 09.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 11
- Dzień bez Śmiecenia
- 11.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 13
- Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
- 13.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 14
- Egzamin ósmoklasisty z matematyki, Międzynarodowy Dzień Rodzin
- 14.05.
- Inne wydarzenie
Logowanie