Gra online „Klimat na czytanie”
Zaprasamy do wzięcia udziałau w grze online „Klimat na czytanie”- wszystkich czytelników i wszystkie czytelniczki naszej biblioteki szkolnej.
Na uczestników czeka 30 zadań – można ukończyć ich dowolną liczbę. Po zrobieniu 5 zadań przyznawany jest certyfikat uczestnictwa. Można go pobrać po kliknięciu “Zakończ” i wydrukować. Wszyscy, którzy do 20. 10. 2020r. zgłoszą się do biblioteki z certyfikatem- otrzymają prezent niespodziankę oraz pochwałę.
G Suite czyli Google dla Szkół i Uczelni w naszej szkole
Miło nam poinformować, że nasza szkoła uzyskała możliwość korzystania z usługi G Suite dla Szkół i Uczelni
G Suite to zintegrowane narzędzia od Google, dzięki nim zdecydowanie prostsza i wygodniejsza jest praca w sieci (te usługi to np. poczta, dokumenty, arkusze, formularze, prezentacje, kalendarze, witryny, nielimitowany dysk, oraz aplikacja Classroom). Classroom łączy wszystkie wymienione powyżej narzędzia i pozwala całkowicie odmienić sposób współpracy między uczniami, a nauczycielami. Dzięki tej usłudze mamy możliwość przenieść nasze szkolne działania online. Zmienia też sposób myślenia – działamy z uczniami w cyfrowym świecie jako sieć społecznościowa, na bieżąco komentujemy, dzielimy się informacjami, linkami, udostępniamy materiały. Jest to świetne narzędzie ułatwiające pracę nam i uczniom.
UROCZYSTA INAUGURACJA VI ogólnopolskiej akcji: Noc Bibliotek pod hasłem „Klimat na czytanie” - JUŻ DZIŚ
10.10.2020 o godz. 19.00 zachęcamy by połączyć się online na uroczystej inauguracji akcji z udziałem pisarzy i artystów na: nocbibliotek.pl/live
i facebook.com/events/819559532182760
lub https://www.youtube.com/watch?v=rQZC_gJqtTE
Wcześniej, o 17.00 - na FB Nocy Bibliotek będzie transmitowany warsztat z Wojciechem Mikołuszką o bocianach: https://www.facebook.com/nocbibliotek
LINK DO PROJEKCJI ONLINE filmu "Jakub, Mimmi i gadające psy”
Ze względu na pandemię i konieczność znacznego ograniczenia liczby osób biorących udział w AKCJI "NOC BIBLIOTEK"- nasza biblioteka otrzymała możliwość przesłania linku z hasłem do wyświetlania filmu online podczas projekcji domowych.
Film "Jakub, Mimmi i gadające psy”, 2019 w reż. Edmundsa Jansona, który powstał na podstawie książki łotewskiej pisarki Luize Pastore „Maskackas stasts” (niewydanej jeszcze w Polsce)- to nagrodzona przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”, oryginalna w formie animacja, która opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę.
KONKURS FOTOGRAFICZNY- dla uczniów od kl. I do kl. VIII „ Klimat na czytanie”
Hasło tegorocznej Nocy Bibliotek to: „ Klimat na czytanie” . W bibliotece szkolnej przez cały rok dba się o świetny klimat na czytanie, ale bez Was DRODZY CZYTELNICY by się to nie udało. Dziękujemy Wam za to, że odwiedzacie szkolną bibliotekę i jesteście motorem napędowym wszelkich działań i akcji.
ECO CHALLENGE BIBLIOTEKI SZKOLNEJ- Posadź roślinę!
Jeśli nie możemy zamówić nasionek w sieci, warto przyjrzeć się wnętrzu zjadanych na co dzień owoców. Daktylowiec, liczi, cytrusy... one wszystkie mogą rosnąć w naszych domach! Tysiące pestek kończy swój żywot w koszu na śmieci. Wykorzystajmy je na nowo.
Posadź takie ziarenko- pielęgnuj i fotografuj. Owszem zajmie to trochę czasu, ale jaki będzie końcowy? Konkurs fotograficzny przewidziany jest dla uczniów od kl. I do kl. VIII. Praca konkursowa powinna zawierać udokumentowane fazy od zasiania ziarenka do wyhodowanej roślinki – od 5- 15 zdjęć Czas: realizacji od 10. 10. 2020 r. do 10. 02. 2021r.
Wybory do SU
Samorząd jest organizacją demokratyczną- to znaczy Uczniowie w sposób nieskrępowany wybierają swoich przedstawicieli oraz mogą uczestniczyć w tworzeniu i realizacji programu pracy samorządu. Daje to każdemu uczniowi szansę znalezienia swojego miejsca w szkole.Samorząd Uczniowski jest organizacją działająca na rzecz uczniów i zarządzaną przez uczniów. Jest organizacją niezależną od administracji oświatowej i jakiejkolwiek partii czy ugrupowań politycznych. To uczniowie decydują, jakimi sprawami samorząd będzie się zajmował. Niezależnie od tego, jak bardzo jesteś zaangażowany w życie szkoły – masz prawo wpływania na to, co się w niej dzieje. Możesz z tego prawa korzystać na różne sposoby- BĄDŹ AKTYWNY! Życzymy wielu pomysłów, zapału i zaangażowania w tak ważnej w szkole organizacji jaką jest SU.
UWAGA- KONKURSY I AKCJE- zbiór ofert
Misz masz informacyjny jest przeogromny, dlatego chcemy Wam zebrać w tym miesiącu w ramach święta biblioteki szkolnej informacje o różnych konkursach i akcjach skierowanych do uczniów szkoły podstawowej oraz do dzieci z oddziałów przedszkolnych. BIBLIOTEKA SZKOLNA to również centrum informacji:)
Pamiętaj- jeżeli zdecydujesz się na uczestnictwo w konkursie- odszukaj w internecie i przeczytaj dokładnie regulamin. Niektóre konkursy wymagają zgłoszenia przez szkołę. Jeżeli będziesz mieć problem- przyjdź do biblioteki szkolnej.
W bibliotece można więcej!
W związku ze świętem biblioteki szkolnej- znajdziecie tu informacje o konkursach, akcjach, challeng'ach czytelniczych i wielu innych ciekawostkach - nie tylko dla MOLI KSIĄŻKOWYCH- ponieważ BIBLIOTEKA, to nie tylko miejsce, w którym można wypożyczyć lekturę, ale CENTRUM INFORMACJI:)
Konkurs pt. "Jesienne trofea" dla uczniów klas 0- III
XIX edycja Konkursu NBP na pracę pisemną dla uczniów klas VII i VIII
Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia!
Wszystkie szczegóły mogą Państwo znaleźć pod linkiem:
ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT
Pomysł na wprowadzenie Światowego Dnia Zwierząt narodził się już w pierwszej połowie ubiegłego wieku. W roku 1931 we Florencji odbywała się konferencja ekologów, którzy właśnie w ten sposób postanowili zwrócić uwagę na problem gatunków zagrożonych wymarciem. Idealną datą wydał im się 4 października, dzień wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, w religii chrześcijańskiej uznawanego za patrona zwierząt, ekologów i ekologii.
Październik- Miesiąc Bibliotek Szkolnych
1 października - 31 października
1 października rozpoczyna się Miesiąc Bibliotek Szkolnych ustanowiony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.
W tym roku warunki nie bardzo sprzyjają świętowaniu. Mimo to, a może właśnie na przekór temu, zachęcamy jednak do odwiedzania szkolnej biblioteki. Każdego dnia będą czekać na Was wyzwania czytelnicze, zadania, zagadki, konkursy i propozycje różnych akcji. Jeżeli masz pomysł na konkurs, czy akcję związaną z promocją czytelnictwa- przyjdź i podziel się swoim pomysłem.
Sesja zdjęciowa w szkole
W dniu 6 października będzie można zrobić sobie zdjęcia do klasowego tablo lub do dokumentów.
X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia ciąg dalszy atrakcji
Na matematyce uczniowie bawili się tabliczką mnożenia, grali w Ślimaka i zdawali egzamin (ustnie lub pisemnie) z tabliczki mnożenia. Ci, którym się udało, otrzymali certyfikat EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Gratulujemy
Podczas przerw uczniowie wzajemnie się sprawdzali przy pomocy przygotowanych na plastyce tabliczek "Matematycznych Sówek". A kto "skusił" w linkę w nagrodę odpowiadał z tabliczki mnożenia.
X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Uczniowie podczas zajęć informatyki w ramach obchodów tego dnia stworzyli w programie Scratch program do nauki tabliczki mnożenia.
ŚDTM to akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października.
Jaki jest cel akcji?
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość tabliczki mnożenia.
ZIELENIEJMY.PL nowy multimedialny portal edukacyjny o ekologii
Zapraszamy wszystkich miłośników ekoogii do odwiedzenia tego portalu. Jest tam publikowana rzetelna wiedza naukowa, praktyczne wskazówki, ciekawe edukacyjne multimedia (w tym cykl spotów społeczno-edukacyjnych), wydarzenia towarzyszące (konkursy, ankiety, wydarzenia on-line). Portal realizowany jest przez Europejską Fundację Kultury i Ekologii w ramach projektu pn. “Zieleniej(MY)! – multimedialny portal edukacyjny” dofinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, którego głównym celem jest podniesienie świadomości, kształtowanie wrażliwości i inspirowanie codziennego zaangażowania Mieszkanek i Mieszkańców Wielkopolski i całej Polski w dziedzinie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.
Spotkanie autorskie z panią Elizą Piotrowską
Dnia 29 września w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Elizą Piotrowską – pisarką, ilustratorką i podróżniczką. Dzięki propozycji Biblioteki Publicznej Gminy Nowe Miasto nad Wartą pani Ula z klasą I a i pani Małgosia z klasą II a uczestniczyły w tym wydarzeniu.
Pani Eliza przyleciała do Polski z Brazylii, gdzie mieszka od kilku lat. Bardzo ciekawie opowiadała o sobie, swojej twórczości, o podróżowaniu i o życiu. Prawie godzinna opowieść o bohaterce książek – cioci Jadzi - zachwyciła dzieci i sprawiła im ogromną radość. Na specjalne życzenie dzieci- autorka przeczytała fragmenty swoich książek, była to dodatkowa atrakcja podczas świętowania OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA GŁOSNEGO CZYTANIA. Był też czas na zadawanie pytań, oglądanie, kupowanie książek oraz wpisywanie dedykacji do nich. Była to wspaniała przygoda, a dzieci obiecały, że będą wypożyczać i czytać k
ŚWIAT WITAMIN w klasie I
25 września klasa pierwsza podjadała owoce i warzywa. Uczniowie wiedzą doskonale, że brak witamin w diecie lub zbyt mała ich ilość może sprawić, że organizm będzie chorować.
PIERWSZE ZAJĘCIA NAUKI PŁYWANIA W RAMACH GMINNEGO PROGRAMU "UMIEM PŁYWAĆ"
Dnia 28. 09. uczniowie klas I-III rozpoczęli lekcje nauki pływania. Pod opieką swoich nauczycieli oraz instruktorów nauki pływania dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach.
Dlaczego warto umieć pływać ?
Uprawianie tej formy ruchu przynosi szereg korzyści. Wpływa pozytywnie na ogólny rozwój fizyczny i sprawność dziecka, rozwija jego uzdolnienia ruchowe i kształtuje podstawowe zdolności motoryczne: siłę, wytrzymałość i koordynację ruchową. Rozwija również sferę psychiczną ćwiczącego przez wyrabianie takich cech osobowości, jak: odwaga, zdyscyplinowanie, systematyczność, pracowitość i samodzielność.
30. 09. DZIEŃ CHŁOPAKA
Podczas dzisiejszego " szczególnego " apelu - tylko dla CHŁOPCÓW- nasi wspaniali bohaterowie dnia- oprócz życzeń złożonych przez Panią Dyrektor, dowiedzieli się od kiedy świętowane są obchody Dnia Chłopaka w innych krajach: 7 lutego – Malta, 5 kwietnia – Wielka Brytania, Irlandia, 5 maja – w Japonii, 15 lipca – Brazylia, 7 października – Norwegia, 19 listopada – Indie, Meksyk, 25 listopada – Kanada. Każdy SUPER CHŁOPAK otrzymał kartkę z życzeniami oraz zostało zrobione wspólne zdjęcie.
Projekty i Programy
- brak danych
Godziny dzwonków
Wtorek 06.05.2025Kalendarz
- maj
- 05
- Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną
- 05.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 08
- Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
- 08.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 09
- Dzień Unii Europejskiej
- 09.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 11
- Dzień bez Śmiecenia
- 11.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 13
- Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
- 13.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 14
- Egzamin ósmoklasisty z matematyki, Międzynarodowy Dzień Rodzin
- 14.05.
- Inne wydarzenie
Logowanie