Strona główna

      • ,,Nie dla szkoły, lecz dla życia się uczymy" (Seneka)
          • Sukces Stanisława

            Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że nasz uczeń Stanisław Wolski zdobył III miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym. To niesamowite osiągnięcie, na które ciężko pracowałeś. Jesteśmy bardzo dumni z Ciebie i Twojej pasji do matematyki. Cieszymy się, że możemy być świadkami Twojego sukcesu. Gratulujemy również wszystkim innym uczestnikom konkursu!

          • Zabierz książki na wakacje

            Wakacje już niedługo, a to idealny czas na relaks, odpoczynek i poszerzanie swojej wiedzy! Dlatego zachęcam Was do skorzystania z bogatej oferty książek w naszej poMOCnej bibliotece szkolnej. Tu znajdziecie wiele interesujących tytułów, które pozwolą Wam zapomnieć o codziennych troskach i przenieść się w świat wyobraźni. Nie czekajcie, sięgnijcie po interesującą Was lekturę i spędźcie wakacje w towarzystwie fascynujących bohaterów i niezapomnianych przygód! Niech książka będzie Waszym najlepszym towarzyszem podczas tegorocznych wakacji!

          • Wycieczka klasy IV

            Wyjazd klasy IV 18. 06. na zakończenie roku szkolnego 2023/2024 do Jump Areny w Śremie i na warsztaty pieczenia pizzy w pizzerii Gusto w Śremie. W Jump Arenie na uczestników wycieczki czekało wiele emocji i niezapomnianych chwil! Skakanie na trampolinach to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu, poprawienia kondycji fizycznej oraz rozwijania umiejętności koordynacji ruchowej.

          • Certyfikat dla naszej szkoły

            Cieszymy się ogromnie, że nasza szkoła została nagrodzona certyfikatem za działania promujące wyciszenie i relaksację dla naszych Uczennic i Uczniów. Dzięki zaangażowaniu i wdrożeniu w życie szkoły przez poMOCną bibliotekę szkolną tego ważnego ogólnopolskiego projektu udało nam się stworzyć przestrzeń, która sprzyja odpoczynkowi i skupieniu.

          • Kosmiczna lekcja

            W piątek 14 czerwca nasi uczniowie wyruszyli w podbój kosmosu. To wszystko dzięki Panu Danielowi Stasiakowi - Z Planetarium Astro Arena. Kosmos, układ planetarny, Księżyc i Słońce pokazane w sposób bardzo ciekawy i interesującny. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia i przekazanie nam wartościowej wiedzy.

          • Lotnik skrzydlaty...- wycieczka klas 1-3

            Dnia 13.06. uczniowie klasy pierwszej i klasy trzeciej Zespołu Szkół w Klęce pojechali na wycieczkę szkolną, której celem było zwiedzenie lotniska w Krzesinach, gdzie swoją siedzibę ma 31. Baza Lotnictwa Taktycznego. Po przyjeździe na miejsce uczniowie zostali zaproszeni do hangaru, gdzie usłyszeli historię lotniska i mogli obejrzeć różne modele samolotów, w tym także rekonstrukcję samolotu „Albatros D II”, który brał udział w bitwie warszawskiej z 1920r. Następnie uczniowie zostali zapoznani ze służbami bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Zobaczyli też wozy strażackie i dowiedzieli się o ich podziale na: ratownicze i techniczne. Później uczniowie mieli okazję pobyć chwilę na płycie lotniska gdzie lądowały dwa samoloty, obejrzeć w następnym hangarze historię związana ze spadochroniarzami oraz zobaczyć psy tropiące i bojowe.

          • Rowerowa wyprawa klas IV i Va

            13 czerwca klasy IV i V udały się wraz opiekunami: Paniami Mariolą Dzierla i Anną Kordus - Gościniak oraz naszym szkolnym przewodnikiem Panem Tomaszem Jagiełką - na rajd rowerowy, by podziwiać i lepiej poznać teren najbliższej okolicy. Kondycja uczestników pozwoliła dotrzeć aż do Rezerwatu przyrody Dębno nad Wartą – (faunistyczny rezerwat przyrody położony w gminie Nowe Miasto nad Wartą, powiecie średzkim, województwo wielkopolskie), który leży w granicach Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego. Przepiękna podróż, która była zarazem lekcją przyrody, geografii oraz lekcją wychowawczą połączoną z prakrmtyczną komunikacją rowerową i zespołową. Dzięki uprzejmości Paba Sołtysa Dębna i Jego żony mieliśmy czas na przygotowanie i zjedzenie pysznych kiełbasek. Dziękujemy serdeczne wspaniałym mamom: Pani Żanecie, Pani Beacie i Pani Joli za przygotowanie poczęstunku. Była to niezapomniana wę

          • Dyplom Małego Czytelnika

            Karolina to kolejna nasza mała Czytelniczka, która uzbierała 10 naklejek i otrzymała Dyplom Małego Czytelnika w ramach projektu "Mała Książka Wielki Człowiek"!

            Serdecznie gratulujemy! Przypominamy i zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym zarówno te, które są już naszymi Czytelnikami, jak i te które chcą się zapisać do Biblioteki! Zapraszamy serdecznie do poMOCnej biblioteki szkolnej każdego dnia!

          • Warsztaty kulinarne w klasie V

            Uczniowie klasy V na lekcji techniki z nauczycielem Maiolą Dzierla przygotowali pyszne tortille. Dzieci z dużym zaangażowaniem i radością przystąpiły do kulinarnego wyzwania. Było ciekawie, kreatywnie i oczywiście pysznie.

            Efekty pracy można było skosztować i podziwiać, gdyż były przygotowane w postaci małych przękąsek tortilli na desce przysmaków.

          • Magiczną wyprawa przedszkolaków

            Wycieczka przedszkolaków do Zaurolandii w Rogowie

            W poniedziałek 10.06. wszystkie dzieci pojechały do Parku Dinozaurów w Rogowie.

            ,, Park Jurajski" zrobił ogromne wrażenie na ciekawych świata małych odkrywcach.Tego dnia pogoda dopisała, dlatego dzieciom udało się również skorzystać z dodatkowych atrakcji: dmuchańców, parku linowego, kolejki oraz tematycznych placów zabaw.

          • Wyjazd edukacyjny klas 1-3

            Z piratami dookoła świata - 7 czerwca uczniowie klas 1-3 udali się w rejs dookoła świata. Zdobywali nowe umiejętności płynąc na pirackiej tratwie, tańcząc z Indianką w jej wiosce, odwiedzili Hawaje i starożytny Egipt . Podczas obiadu uczyli się zasad savoir-vivre'u i już wiedzą, jak należy się zachować w restauracji. Po posiłku jeszcze ulubiony park trampolin i zakup pamiątek. Pełni wrażeń wracali do swoich domów.

          • Sukces Filipa

            6 czerwca, w Kinie Pałacowym Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbył się finał wojewódzkiego konkursu pt. „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Partnerów konkursu: Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Wielkopolskiego Centrum Onkologii, a także laureaci etapu powiatowego konkursu z wszystkich powiatów województwa wielkopolskiego wraz z opiekunami oraz pracownicy powiatowych stacji sanitarno – epidemiologicznych – realizatorzy konkursu.

          • Zielona Szkoła

            Dzień pierwszy Zielonej Szkoły był pełen emocji i zabawy! Spędziliśmy cały dzień w parku rozrywki, gdzie mogliśmy skorzystać z wielu atrakcji - od roller coasterów po przejażdżki na karuzelach. Co jeszcze nas czeka zaprezentujemy w kolejnych dniach!

            Dzień drugi Zielonej Szkoły za nami! Dziś mieliśmy okazję podziwiać przepiękne widoki z Kasprowego Wierchu oraz przejechać się kolejką linową. To było niesamowite przeżycie! Po aktywnym dniu relaksowaliśmy się na basenach termalnych Gorący Potok. Cudownie było popływać w ciepłej wodzie i zrelaksować się po całym dniu wędrówki. Już nie możemy się doczekać jutra!

    • Zapraszamy do odwiedzenia nas na Facebooku

      • Zapraszamy do odwiedzenia nas na Facebooku
    • Projekty i Programy

      • brak danych
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Librus Synergia
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Logowanie