Strona główna
Sukces Stanisława
Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że nasz uczeń Stanisław Wolski zdobył III miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym. To niesamowite osiągnięcie, na które ciężko pracowałeś. Jesteśmy bardzo dumni z Ciebie i Twojej pasji do matematyki. Cieszymy się, że możemy być świadkami Twojego sukcesu. Gratulujemy również wszystkim innym uczestnikom konkursu!
Zabierz książki na wakacje
Wakacje już niedługo, a to idealny czas na relaks, odpoczynek i poszerzanie swojej wiedzy! Dlatego zachęcam Was do skorzystania z bogatej oferty książek w naszej poMOCnej bibliotece szkolnej. Tu znajdziecie wiele interesujących tytułów, które pozwolą Wam zapomnieć o codziennych troskach i przenieść się w świat wyobraźni. Nie czekajcie, sięgnijcie po interesującą Was lekturę i spędźcie wakacje w towarzystwie fascynujących bohaterów i niezapomnianych przygód! Niech książka będzie Waszym najlepszym towarzyszem podczas tegorocznych wakacji!
Wycieczka klasy IV
Wyjazd klasy IV 18. 06. na zakończenie roku szkolnego 2023/2024 do Jump Areny w Śremie i na warsztaty pieczenia pizzy w pizzerii Gusto w Śremie. W Jump Arenie na uczestników wycieczki czekało wiele emocji i niezapomnianych chwil! Skakanie na trampolinach to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu, poprawienia kondycji fizycznej oraz rozwijania umiejętności koordynacji ruchowej.
Uroczysta Msza Święta na zakończenie roku szkolnego 2023/2024
Delegacja Zespołu Szkół w Klęce Amelia Nagła, Oliwia Nagła, Antoni Molski oraz Katarzyna Węclewska wraz z opiekunką SU Maiolą Dzierla i dyrektorem Zespołu Szkół w Klęce Różą Doerffer Jambor oraz katechetą Szymonem Cypryanem oraz społecznością szkolną Zespołu Szkół w Klęce brali udził w uroczystej Mszy Świętej z okazji zakończenia roku szkolnego.
Certyfikat dla naszej szkoły
Cieszymy się ogromnie, że nasza szkoła została nagrodzona certyfikatem za działania promujące wyciszenie i relaksację dla naszych Uczennic i Uczniów. Dzięki zaangażowaniu i wdrożeniu w życie szkoły przez poMOCną bibliotekę szkolną tego ważnego ogólnopolskiego projektu udało nam się stworzyć przestrzeń, która sprzyja odpoczynkowi i skupieniu.
Kosmiczna lekcja
W piątek 14 czerwca nasi uczniowie wyruszyli w podbój kosmosu. To wszystko dzięki Panu Danielowi Stasiakowi - Z Planetarium Astro Arena. Kosmos, układ planetarny, Księżyc i Słońce pokazane w sposób bardzo ciekawy i interesującny. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia i przekazanie nam wartościowej wiedzy.
Lotnik skrzydlaty...- wycieczka klas 1-3
Dnia 13.06. uczniowie klasy pierwszej i klasy trzeciej Zespołu Szkół w Klęce pojechali na wycieczkę szkolną, której celem było zwiedzenie lotniska w Krzesinach, gdzie swoją siedzibę ma 31. Baza Lotnictwa Taktycznego. Po przyjeździe na miejsce uczniowie zostali zaproszeni do hangaru, gdzie usłyszeli historię lotniska i mogli obejrzeć różne modele samolotów, w tym także rekonstrukcję samolotu „Albatros D II”, który brał udział w bitwie warszawskiej z 1920r. Następnie uczniowie zostali zapoznani ze służbami bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Zobaczyli też wozy strażackie i dowiedzieli się o ich podziale na: ratownicze i techniczne. Później uczniowie mieli okazję pobyć chwilę na płycie lotniska gdzie lądowały dwa samoloty, obejrzeć w następnym hangarze historię związana ze spadochroniarzami oraz zobaczyć psy tropiące i bojowe.
Rowerowa wyprawa klas IV i Va
13 czerwca klasy IV i V udały się wraz opiekunami: Paniami Mariolą Dzierla i Anną Kordus - Gościniak oraz naszym szkolnym przewodnikiem Panem Tomaszem Jagiełką - na rajd rowerowy, by podziwiać i lepiej poznać teren najbliższej okolicy. Kondycja uczestników pozwoliła dotrzeć aż do Rezerwatu przyrody Dębno nad Wartą – (faunistyczny rezerwat przyrody położony w gminie Nowe Miasto nad Wartą, powiecie średzkim, województwo wielkopolskie), który leży w granicach Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego. Przepiękna podróż, która była zarazem lekcją przyrody, geografii oraz lekcją wychowawczą połączoną z prakrmtyczną komunikacją rowerową i zespołową. Dzięki uprzejmości Paba Sołtysa Dębna i Jego żony mieliśmy czas na przygotowanie i zjedzenie pysznych kiełbasek. Dziękujemy serdeczne wspaniałym mamom: Pani Żanecie, Pani Beacie i Pani Joli za przygotowanie poczęstunku. Była to niezapomniana wę
Dyplom Małego Czytelnika
Karolina to kolejna nasza mała Czytelniczka, która uzbierała 10 naklejek i otrzymała Dyplom Małego Czytelnika w ramach projektu "Mała Książka Wielki Człowiek"!
Serdecznie gratulujemy! Przypominamy i zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym zarówno te, które są już naszymi Czytelnikami, jak i te które chcą się zapisać do Biblioteki! Zapraszamy serdecznie do poMOCnej biblioteki szkolnej każdego dnia!
Warsztaty kulinarne w klasie V
Uczniowie klasy V na lekcji techniki z nauczycielem Maiolą Dzierla przygotowali pyszne tortille. Dzieci z dużym zaangażowaniem i radością przystąpiły do kulinarnego wyzwania. Było ciekawie, kreatywnie i oczywiście pysznie.
Efekty pracy można było skosztować i podziwiać, gdyż były przygotowane w postaci małych przękąsek tortilli na desce przysmaków.
Magiczną wyprawa przedszkolaków
Wycieczka przedszkolaków do Zaurolandii w Rogowie
W poniedziałek 10.06. wszystkie dzieci pojechały do Parku Dinozaurów w Rogowie.
,, Park Jurajski" zrobił ogromne wrażenie na ciekawych świata małych odkrywcach.Tego dnia pogoda dopisała, dlatego dzieciom udało się również skorzystać z dodatkowych atrakcji: dmuchańców, parku linowego, kolejki oraz tematycznych placów zabaw.
Wyjazd edukacyjny klas 1-3
Z piratami dookoła świata - 7 czerwca uczniowie klas 1-3 udali się w rejs dookoła świata. Zdobywali nowe umiejętności płynąc na pirackiej tratwie, tańcząc z Indianką w jej wiosce, odwiedzili Hawaje i starożytny Egipt . Podczas obiadu uczyli się zasad savoir-vivre'u i już wiedzą, jak należy się zachować w restauracji. Po posiłku jeszcze ulubiony park trampolin i zakup pamiątek. Pełni wrażeń wracali do swoich domów.
Sukces Filipa
6 czerwca, w Kinie Pałacowym Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbył się finał wojewódzkiego konkursu pt. „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Partnerów konkursu: Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Wielkopolskiego Centrum Onkologii, a także laureaci etapu powiatowego konkursu z wszystkich powiatów województwa wielkopolskiego wraz z opiekunami oraz pracownicy powiatowych stacji sanitarno – epidemiologicznych – realizatorzy konkursu.
Kolejny etap szkolnego konkursu fotograficznego
Dziękujemy za przesłanie zdjęć do majowej edycji naszego konkursu.
Czekamy na Wasze kolejne prace - tym razem temat to: "Lato, lato..."
Zielona Szkoła
Dzień pierwszy Zielonej Szkoły był pełen emocji i zabawy! Spędziliśmy cały dzień w parku rozrywki, gdzie mogliśmy skorzystać z wielu atrakcji - od roller coasterów po przejażdżki na karuzelach. Co jeszcze nas czeka zaprezentujemy w kolejnych dniach!
Dzień drugi Zielonej Szkoły za nami! Dziś mieliśmy okazję podziwiać przepiękne widoki z Kasprowego Wierchu oraz przejechać się kolejką linową. To było niesamowite przeżycie! Po aktywnym dniu relaksowaliśmy się na basenach termalnych Gorący Potok. Cudownie było popływać w ciepłej wodzie i zrelaksować się po całym dniu wędrówki. Już nie możemy się doczekać jutra!
Podaruj książkę poMOCnej bibliotece szkolnej
Do grona Przyjaciów Biblioteki przyłącza się Hubert z kl.7. Dziękujemy w imieniu Czytelników za przekazanie daru książkowego.
Projekty i Programy
- brak danych
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Kalendarz
- brak danych
Logowanie