• ,,Nie dla szkoły, lecz dla życia się uczymy" (Seneka)
          • Dzień Życzliwości

Autentycznej życzliwości nie można kupić, ale można jej doświadczyć. Życzliwości nie trzeba się uczyć, wystarczy ją okazywać. Każdego dnia. Wystarczy uśmiech, miłe słowo - tak mało a zarazem tak wiele. Dlaczego warto pielęgnować życzliwość? Jaka jest jej niesamowita siła? Zachęcamy Was do chwili refleksji na temat roli życzliwości w dzisiejszych " trudnych " czasach. Może dziś podziękujesz komuś? Warto spróbować. Oto kilka propozycji.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - 13. edycja

Dziś dzień egzaminu. Rano 17 listopada odbył się apel na którym została wypowiedziana formuła: „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia uważam za otwarty”. Uczniowie zostali poinformowani o przebiegu egzaminu i pojawiła się ostatnia zakodowana informacja. Później uczniowie poszczególnych klas sprawdzali się w tabliczce mnożenia. Do egzaminu przystąpiło 59 uczniów z klas III – VIII oraz 9 osób dorosłych (nauczyciele i pracownicy szkoły).

• Bookcrossing w szkole

Przypominamy o całorocznej akcji "Wędrująca książka”- czyli bookcrossing, to forma ruchomej biblioteki, mająca na celu popularyzację czytelnictwa. Bookcrossing („Książka w podróży”, „Książkokrążenie”) polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach w tym celu przygotowanych, na tzw. półkach bookcrossingowych (regały, stoliki) po to, by znalazca mógł je zabrać do domu, przeczytać i przekazać dalej.

• Przed finałem

Uczniowie klas1-3 skorzystali z kart pracy przygotowanych przez organizatorów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Kolejny raz przekonali się, że nauka matematyki jest przyjemna.

Owocowa tabliczka mnożenia- czemu nie?

• Wspieramy hospicjum

Szkoła w Klęce od wielu lat współpracuje ze Stowarzyszeniem - HOSPICJUM IM.PIOTA KRÓLA W ŚRODZIE WLKP
            Rok rocznie sprzedajemy cebulki tulipanów i żonkili a wiosna też wychodowane przez uczniów szkoły w Klece w Tajemniczym ogrodzie zmysłów kwiaty zebrane pieniądze na ten cel są naszym wsparciem dla już powstałego hospicjum w Środzie Wlkp. W ten sposób uczymy nasze społeczeństwo obywatelskiej postawy i wrażliwości na drugiego człowieka.

• Wystawa fotograficzna FOTO - EKO

Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamander” po raz trzydziesty pierwszy zorganizowało w tym roku Ogólnopolski Konkurs Fotografii Przyrodniczej FOTO - EKO. Przedmiotem konkursu było wykonanie zdjęć przedstawiających dziką przyrodę Polski. Jury w sierpniu 2023r. wyłoniło spośród wielu setek zdjęć najlepsze fotografie. Zwycięskie zdjęcia opublikowane zostały w Magazynie Przyrodniczym "Salamandra" (2/2023). Z nagrodzonych prac tradycyjnie powstała wystawa, udostępniana nieodpłatnie wielkopolskim szkołom.

• Mamo, tato- nie pal!

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu - 16 listopada.

Każdy dzień bez papierosa zwiększa szansę na wydłużenie naszego życia. Po dziesięciu latach - po zaprzestaniu palenia ryzyko śmierci byłych palaczy jest identyczne, jak ryzyko śmierci wśród osób, które nigdy nie paliły tytoniu.

CHCESZ RZUCIĆ PALENIE? NIE ZWLEKAJ, RZUĆ TERAZ !

• Ostatni dzień treningu matematycznego

I znów dzień zaczynamy od zakodowanej wiadomości. A później …. na sportowo. Na boisku szkolnym uczniowie klasy 6 zapisali kilka wyników z tabliczki mnożenia. Podczas przerwy nauczyciel podawał iloczyn, a zadaniem uczniów było znaleźć wynik i przy nim stanąć. Biegania i śmiechu było co niemiara.

Do kolejnego zadania, wyścigów w rzędach, wykorzystaliśmy Karty Grabowskiego. W jednej obręczy rozłożone były karty z działaniami, a w drugiej karty z wynikami. Zawodnik wybierał z pierwszej obręczy działanie, podbiegał do drugiej i dobierał wynik. Po zakończeniu sprawdzana była poprawność dobrania kart. W każdej drużynie byli uczniowie z różnych klas, a rywalizacja zakończyła się jednopunktową przewagą. Okazało się, że w ferworze walki nie wszyscy poprawnie dobrali pary.

• Jesienne wariacje artystyczne

" Jesien" ( autor nieznany)

Jesień na paluszkach

Spaceruje w parku

I rozdaje wszystkim

Swe skarby w podarku

Wręcza nam bukiety

Kolorowych liści

I smutek zamienia

W roześmiane myśli...

Uczestnicy kółka plastycznego zamieniają kolorowe liście w piękne dzieła. Jesienne liście z masy solnej. Poniżej relacja z I etapu naszej pracy.

• Sukces sportowy drużyny dziewcząt

Mistrzostwa Rejonu w unihokeju dziewcząt - Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w unihokeju dziewcząt, w kategorii: Igrzyska Młodzeiży Szkolnej.

Po wygranej w meczach powiatach nasza szkolna drużyna dziewcząt zakfalifikowała się do turnieju Mistrzostw Rejonu Poznańskiego, które odbyły się w Nowym Mieście nad Wartą. Mecz pierwszy nasze dziewczęta rozegrały z Kołaczkowiem i zakończyły wynikiem 4:0, następna rozgrywka z Łubowem równiez zakończyła się wynikiem 4:0. Kolejnym wyzwaniem stał się mecz z drużyną z Kotlina, ktory po wyniku 1:0 doprowadził nasze zawodniczki do ścisłego finału. Bardzo trudny mecz o pierwsze miejsce rozegrały z drużyną z Radzewa. Wynik 1:1 dał im gwarancję wygranej.

• Lekcja fotografii w klasie 7

Uczniowie klasy 7 wraz z nauczycielem plastyki Mariolą Dzierla wyruszyli na poszukiwania pięknych ujęć w obliczu przyrody otaczającej naszą szkołę.

Techniki wykonywania zdjęć, które uczniowie poznają, rozwijają dużą wrażliwość młodych ludzi na piękno otaczającej ich rzeczywistości. Fotografowanie przyrody, a w szczególności makrofotografia rozwija prawidłowe postawy proekologiczne. Poznanie sprzętu fotograficznego rozwija zainteresowanie techniką, ponadto wymusza obcowanie z fizyką (działem – optyka) i informatyką (obróbka cyfrowa).

• Zapraszamy do odwiedzenia nas na Facebooku

Wtorek 14.05.2024